اخذ فوری گواهینامه IMS

اخذ فوری گواهینامه IMS

اخذ فوری گواهینامه IMS ، دریافت سریع گواهینامه IMS ، گرفتن فوری و سریع گواهینامه IMS از خواسته های اکثر شرکتهای متقاضی ISO میباشد. برای شرکت در مناقصات یا کسب امتیاز در روند لیست کارفرماها ، گواهینامه IMS یا مدرک IMS نیاز است. اما ابتدا باید بدانیم که مدرک یا گواهی نامه IMS چیست؟

 

IMS چیست؟

کلمه IMS مخفف عبارت سه کلمه Integrafaed management System بمعنای سیستم مدیریت یکپارچه است. وقتی کلمه Integrated استفاده میشود یعنی مقرر است یک یکپارچگی ایجاد گردد. اما یکپارچگی در چی ؟

اگر یک شرکت و یا یک سازمان همزمان سه استاندارد عمومی و اصلی زیر را در سطح شرکت یا سازمان خود طراحی ، مستندسازی ، پیاده سازی ، اجرا و نگهداری کند ، در اصطلاح گفته میشود آن شرکت یا سازمان دارای سیستم مدیریت یکپارچه یا همان IMS هست. آن سه استاندارد ایزو اصلی بشرح زیر می باشد.

سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 یا همان ISO9001

سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 یا همان ISO14001

سیستم مدیریت ایمنی و به داشت حرفه ایی ایزو 45001 یا همان ISO45001

 

آیا IMS گواهینامه دارد؟

گواهینامه IMS از نظر فنی فقط یک لفظ و یا یک اصطلاح است. یعنی اصولا گواهینامه ایی تحت عنوان گواهینامه IMS وجود ندارد. وجود سیستم مدیریت یکپارچه یا همان IMS یعنی اینکه مجموعه دارای سه سیستم شامل سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 و سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایزو 45001 بوده و سه گواهینامه شامل گواهینامه ISO9001 و گواهینامه ISO14001 و گواهینامه ISO45001 میباشد. اما خیلی از CB های صادر کننده گواهینامه برای عبارت و یا اصطلاح IMS هم یک گواهینامه مجزا تحت عنوان گواهی نامه IMS نیز صادر میکنند. از طرفی جامعه کارفرمایی هم بدون اینکه اطلاعات دقیقی داشته باشند. در اسناد و مدارک درخواستی از پیمانکاران خود گواهی IMS را مطالبه میکنند و این مطالبه گری نسل به نسل به سایر کارمندان جامعه کارفرمایی منتقل میشود.

 

نحوه دریافت گواهینامه IMS

برای گرفتن گواهینامه IMS ، اخذ گواهینامه IMS ، دریافت گواهی نامه IMS کافیست بطور همززمان سه استاندارد ISO9001 و ISO14001 و ISO45001 را در مجموعه خودتان طرحریزی و پیاده سازی نمایید. و بهمراه دریافت گواهینامه IMS یا همان گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه را نیز دریافت نمایید. هرچند که ممکنه برخی از مراکز و مراجع شرکتهای صادر کننده ایزو ، صدور گواهینامه IMS را قانونی ندانسته و مدرک سیستم مدیریت یکپارچه را صادر نکنند. برای گرفتن گواهینامه IMS ، دریافتن مدرک IMS ، اخذ گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS میتوانید با تماس با مرکز سیستم کاران از اطلاعات بروز استفاده نمایید و با کمترین هزینه پکیج کامل گواهینامه IMS را دریافت نمایید. منظور از پکیج کامل IMS همان 4 گواهی هست که سه تای آن شامل ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 است و یکی دیگر خود گواهی نامه سیستم مدیریت یکپارچه یا همان IMS است.

 

اخذ فوری گواهینامه IMS ، دریافت سریع گواهینامه IMS

اخذ فوری و سریع گواهینامه IMS بستگی به سرعت در دریافت سه مدرک اصلی 9001 و 14001 و 45001 دارد. اگر مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو انتخابی شما تحت اعتبار IAF باشد طبعا شرایط دریافت زمان برتر و مستلزم هزینه بیشتری است. اما اگر مرجع صادر کننده مدارک IMS یا همان گواهینامه های IMS تحت اعتبار IAF نباشد و خارج از اعتبار IAF باشد در زمان خیلی کمتری قابلیت ثبت و صدور دارد. زمان خیلی کم یعنی در عرض یک روز یا چند ساعت. این بستگی دارد که شما تمایل دارید که سطح اعتباری گواهینامه های درخواستی تان در چه حدی باشد. تحت اعتبار IAF باشد یا نباشد. طبعا و اصولا گواهینامه IMS که تحت اعتبار IAF باشد دارای ارزش اعتباری بیشتری است. اما در عوض هزینه و زمان بیشتری صرف میشود. اما گواهینامه IMS غیر IAF با هزینه و زمان خیلی خیلی کمتری قابلیت صادر شدن دارد.

 

اخذ گواهینامه IMS برای شرکت در مناقصات

اخذ گواهینامه IMS ، دریافت گواهینامه IMS ، گرفتن گواهینامه IMS با هدف شرکت در مناقصات از پرطرفدارترین تقاضاهای متقاضیان است. این متقاضیان که اکثر شرکتهای پیمانکاری یا تامین کننده هستند. گرفتن گواهینامه IMS با اعتبار IAF برایشان اهمیت چندانی ندارد چون کارفرماهای آنها فقط ازشون گواهینامه IMS خواسته است. اما نگفته که گواهینامه IMS درخواستی حتما باید تحت اعتبار IAF باشد. حتی جمعی از کارفرمایان نام IAF را نشنیدند و اطلاعی از نهاد بین المللی IAF ندارند برای همین هم اکثر پیمانکاران ، تامین کنندگان و شرکتهای متقاضی ، گواهینامه IMS بدون اعتبار IAF را می خواهند. از طرفی هم قیمت خیلی پایین تری دارد و هم زمان خیلی کمتری صرف گرفتنش میکنند. گاهی اوقات خیلی از CB های صادر کننده گواهینامه IMS تحت اعتبار IAF ، چنین گواهینامه IMS که توسط CB های بدون اعتبار IAF صادر میکنند را جعلی و فیک خطاب میکنند. اما در هر حال کار پیمانکار ، تامین کننده یا شرکت متقاضی را راه می اندازد.

 

مستندات سیستم مدیریت یکپارچه IMS

مستندات IMS یا مستندات سیستم مدیریت یکپارچه در واقع همان مستندات سه استاندارد ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 است. البته این سه استاندارد ISO در مقاطع خیلی زیادی با هم اشتراکاتی دارند که با هم ادغام شده و همین موضوع باعث کاهش چشم گیری حجم مستندات خواسته شده بطور مثال در هر سه ایزو فرایند آموزش وجود دارد که با یکپارچه سازی دیگر لازم نیست سه تا روش اجرایی آموزش ایجاد کرد. بلکه یک روش اجرایی کافیست یا مثلا خیلی فرآیندهای دیگر که در هر سه استاندارد مشترک هستند. مانند روشهای اجرایی زیر:

روش اجرایی آموزش

روش اجرایی بازنگری مدیریت

روش اجرایی کنترل عملیات

روش اجرایی کنترل مستندات

روش اجرایی ممیزی داخلی

روش اجرایی بهبود مستمر

روش اجرایی پایش فرایندها

و...

 

دانلود رایگان مستندات IMS

مرکز سیستم کاران مستندات IMS را برای الگو برداری در فرمت WORD بصورت رایگان در اختیار علاقمندان ، کارشناسان و مشاوران ایزو و IMS قرار میدهد. کافیست به کانال رسمی تلگرامی مرکز سیستم کاران به آدرس @SYSTEMKARAN مراجعه کرد. و پس از عضویت پکیج کامل مستندات IMS را که شامل 3000 صفحه میباشد را بصورت کاملا رایگان دانلود کرده و در شرکت خودتان جاری نمایید. همچنین با تماس با مرکز سیستم کاران میتوانید پکیج مستندات IMS را رایگان دریافت نمایید.

 

فرم درخواست ایزو

 

مراجع صادر کننده گواهینامه IMS

شرکتهای صادر کننده گواهینامه IMS ، مراجع و مراکز صادر کننده گواهینامه IMS سازمانها ، نهادهای صادر کننده گواهی نامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS در واقع همان CBهای صادر کننده گواهینامه ایزو بین المللی هستند.

مرکز سیستم کاران با ده سال سابقه درخشان در حوزه ثبت و صدور گواهینامه های ایزو و همچنین گواهینامه IMS در سطوح اعتباری مختلف از جمله با اعتبار مرکز ملی تایید صلاحیت ایمنی ایران ( NACI ) سازمان ملی استاندارد ایران در خدمت متقاضیان گواهینامه IMS میباشد. مرکز سیستم کاران با ارائه خدمات رایگان مشاوره ، مستندسازی ، آموزش و... با کمترین هزینه و کمترین مورد انتظار و درخواستی شما ، شما را به گواهینامه های معتبر ایزو ISO و سیستم مدیریت یکپارچه IMS می رساند.

با ما در ارتباط باشید...

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.