ارائه گواهینامه ایزو 

ارائه گواهینامه ایزو

ارائه گواهی نامه ایزو یکی از مهمترین دغدغه های متقاضیان اخذ گواهی ایزو هست. ارائه گواهینامه ایزو طی یک روندی انجام می گیرد و طی مراحل مختلفی شرکتهای متقاضی و متقاضیان گواهی نامه ایزو می توانند به گواهی ایزو دست پیدا کنند. ارائه گواهی نامه ایزو مستلزم یکسری ارائه خدمات مشاوره و دیگر خدمات دیگر می شود که شرکتها را وادار می کند که از مراکز آگاه اطلاعات لازمه را کسب کنند. هستند مراجع و مراکز بسیاری که ارائه گواهی نامه ایزو و صدور گواهی ایزو را انجام می دهند اما همگی آنها معتبر نیستند و در بینشان یکسری نهادها هستند که میایند با تبلیغات مختلف و تخریب مراکز رقیب و ساختن برندهای ساختگی با اسامی جعلی دهن پرکن و بازی با کلمات و سوء استفاده از نام برندهای مختلف و دادن پول به گوگل و قربار گرفتن در لینکهای اولیه گوگل ( ادورز ) خودشان را معتبر جلوه می دهند و متقاضیان را جلب می کنند و حال آنکه گواهینامه ایزو ارائه شده آنها دارای اعتبار نیست و فقط ظاهر و شکلی معتبر دارد. قطعا سوال پیش میاید که ارائه گواهی نامه ایزو معتبر چگونه انجام می گیرد. جهت این موضوع مطلب زیر را با دقت مطالعه بفرمایید.

ایزو یکسری استانداردها و الزامات تعریف شده کاربردی جهت سازمانهای مختلف با حوزه های فعالیت متعدد هست که درون سازمان ایزو تدوین شده و منتشر می شوند. کشورهای بسیاری درون این سازمان عضو هستند. آدرس این سازمان به آدرس دقیق www.iso.org هست. درون این سایت تنها نهادی که جهت ایزو معرفی شده نهاد بین المللی IAF هست و تنها همین نهاد IAF در زمینه ایزو قابلیت دارد. درون نهاد IAF هر کشوری عضو یا اعضایی دارد که به آنها AB گفته می شود. AB ها خودشان گواهی ایزو صادر نمی کنند و نهاد دولتی اعتبار دهنده ایزو هستند و این وظیفه را بر عهده مراجع دیگری می گذارند که اصطلاحا به آنها CB گفته می شود. CBها ( مراجع صادر کننده ایزو ) متعددی تحت نظر هر AB فعالیت می کنند و از طرف AB مجوز صدور دریافت می کند. پس نتیجه ی به دست آمده به طور خلاصه این گونه تعریف می گردد که گواهی ایزو معتبر توسط CB هایی صادر می شود که تحت اعتبار AB مجوز صدور می گیرند که خود این AB تحت اعتبار یک نهاد بین المللی با عنوان IAF بایستی فعالیت کرده و مدیریت گردد. البته هستند مراجع صادر کننده ایزو که دارای قابلیت صدور گواهی ایزو این چنین را دارند اما شیطنت می کنند و گواهینامه های ایزو غیر IAF ( AB و CB ساختگی که تحت نظارت IAF نیستند) را به عنوان گواهینامه IAF صادر می کنند. مرکز سیستم کاران به عنوان یک مرکز آگاه با حضور مشاورین با تجربه متقاضیان را جهت انتخاب یک مرجع معتبر جهت ارائه گواهینامه ایزو راهنمایی کرده و گواهی ایزو یی به آنها ارائه می دهد که دارای بالاترین سطح اعتبار متناسب نیاز آنهاست.

 

مراحل ارائه گواهینامه ایزو

ارائه گواهی نامه ایزو مستلزم یک روند هست و می توان اینگونه گفت:

-        انتخاب هدف از اخذ گواهینامه ایزو

-        تعیین نوع گواهی نامه ایزو

-        تعیین مرجع ثبت و صدور گواهی ایزو

-        مستند سازی و پیاده سازی ایزو

-        ممیزی داخلی و خارجی

-        ممیزی نهایی

-        ثبت و صدور گواهینامه ایزو

در ابتدا شرکتهای متقاضی ایزو و متقاضیان ثبت و صدور گواهی ایزو باید هدفشان را از اخذ گواهینامه ایزو تعیین کنند: شرکتهای متقاضی ایزو با توجه به وسعت و گستردگی و شرایط مالی و اقتصادی و بسیاری شرایط دیگر با اهداف مختلفی اقدام به دریافت ایزو می کنند: شرکت در مناقصات ، مطرح شدن در بازار ملی و بین المللی ، صادرات ، پیاده سازی واقعی ، تبلیغات و برند سازی ، رقابت در میان رقبا و بسیاری اهداف سری دیگر که شرکتها به دنبال اخذ ایزو می روند و سپس باید نوع گواهی ایزو متناسب نیاز سازمان مشخص شود. سازمانها غالبا در کنار انواع ایزو تخصصی متناسب نوع فعالیت سازمان خود، برایشان بسیار بهترست که ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای را طراحی و پیاده سازی و اخذ نمایند. بعد از انتخاب نوع گواهی ایزو ، نوبت به تعیین مرجع صادر کننده ایزو می رسد که در بالا به آن پرداختیم و جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراجع صادر کننده ایزو اینجا کلیک کنید. سپس مستندات در اختیار سازمانها قرار داده میشود و پیاده سازی با توجه به مستندات انجام می شود که در این مرحله شرکتها نیازمند استفاده از یک مشاور آگاه هستند. بعد از پیاده سازی ممیزی توسط شخص ممیز انجام می گیرد و عدم انطباقها شناخته و برطرف می شود و در نهایت ممیزی نهایی صورت می گیرد و با اجازه ممیز گواهی نامه ایزو صادر می شود.

ارائه گواهی نامه ایزو یک عنوان هست که متقاضیان به دنبال اخذ ایزو با آن عنوان جستجو می کنند، کاربران به دلیل عدم آشنایی با مبحث ایزو ، جهت اخذ گواهی ایزو با عناوین زیر نیز ممکنست جستجو کنند که مقصد تمامی آنها جهت دریافت ایزو و مراحل اخذ ایزو هست. عناوینی از این دست:

مراحل اخذ گواهینامه ایزو
مراحل دریافت گواهی ایزو
روند اخذ گواهینامه ایزو
صدور گواهینامه ایزو
ثبت گواهینامه ایزو
ثبت و صدور گواهینامه ایزو
اخذ گواهینامه ایزو
دریافت گواهینامه ایزو
گرفتن گواهینامه ایزو
ارائه گواهینامه ایزو
مراحل و شرایط اخذ گواهینامه ایزو
مراحل و شرایط دریافت گواهینامه ایزو
مراحل و شرایط گرفتن گواهینامه ایزو
مراحل و شرایط ارائه گواهینامه ایزو
مراحل اخذ گواهینامه ISO
مراحل دریافت گواهی ISO
روند اخذ گواهینامه ISO
صدور گواهینامه ISO
ثبت گواهینامه ISO
ثبت و صدور گواهینامه ISO
اخذ گواهینامه ISO
دریافت گواهینامه ISO
گرفتن گواهینامه ISO
ارائه گواهینامه ISO
مراحل و شرایط اخذ گواهینامه ISO
مراحل و شرایط دریافت گواهینامه ISO
مراحل و شرایط گرفتن گواهینامه ISO
مراحل و شرایط ارائه گواهینامه ISO

و بسیاری عناوین دیگر که کاربران به دنبال اخذ گواهی ایزو با آن جستجو می کنند.

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مرجع ثبت و صدور و اخذ گواهینامه ایزو با حضور مشاورین برتر و خدمات آموزشی رایگان و بسیاری خدمات رایگان دیگر، در خدمت متقاضیان بوده و آنها را به گواهی ایزو متناسب باهدف و نیاز و وسعت و گستردگی سازمان خواهد رساند.

با ما در تماس باشید

 

ارائه گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید