استاندارد NACE چیست؟

استاندارد NACE چیست؟

استاندارد NACE یک استاندارد بین المللی تدوین شده در حوزه خوردگی توسط نهاد NACE هست. اصطلاح NACE مخفف عبارت National Association of Corrosion Engineers بمعنای فارسی انجمن ملی مهندسان خوردگی میباشد. NACE در سال 1943 بعنوان انجمن ملی مهندسان خوردگی تاسیس شد

NACE MR 0175 / ISO 15156  یک استاندارد مواد است که توسط انجمن ملی مهندسان خوردگی صادر شده است.این استاندارد انواع مواد مقاوم در برابر خوردگی از جمله فولادهای ضد زنگ را که می توان در محیطهای خاص میدان نفتی استفاده کرد و سختی مواد را محدود می کند ، مشخص می کند.

انجمن NACE دارای چندین گروه کاری و کار گروه تخصص میباشد که در زمینه مهندسی خوردگی ( زنگ زدگی ) انواع محصولات باقابلیت خوردگی تحقیق و تدوین استاندارد مینماید. NACE International یک سازمان حرفه ای برای صنعت کنترل خوردگی است که مأموریت آن این است که محافظت جامعه را جهت مردم ، دارایی ها و محیط زیست در برابر اثرات سوء خوردگی تامین کند ".

NACE  همچنین روشهای استاندارد ، روش آزمون و استانداردهای مورد نیاز مواد را برای استفاده در صنعت و سایر جوامع خوردگی منتشر می کند. کمیته های دائمی هر پنج سال یکبار به طور دوره ای استانداردها را بررسی و به روز می کنند.این انجمن میزبان یک کنفرانس سالانه و چندین نشست و کنفرانس منطقه ای در سراسر جهان است.
عضویت NACE International شامل مهندسان، بازرسان، تکنسینها، دانشمندان، صاحبان مشاغل، مدیران اجرایی، محققان، مربیان، دانشجویان و دیگرانست.این انجمن در چهار منطقه در آمریکای شمالی و چهار منطقه جهانی سازمان یافته است. NACE International ، 142بخش دارد، از جمله 33 بخش دانشجویی در سراسر جهان از برنامه های محلی برای ارتقا promote تبادل اطلاعات و آموزش خوردگی حمایت مالی می كنند. در میان اعضای NACE ، تمرکز اصلی فعالیتها شامل حفاظت کاتدیک ، پوشش برای صنعت، بازرسی، آزمایش خوردگی و انتخاب مواد برای مقاومت شیمیایی خاص است.

 

آموزش و صدور گواهینامه NACE

 NACE گواهینامه ها و بسته های آموزشی برای اعضای صنعت فراهم می کند که می تواند از طریق کار دوره ای و امتحانات ، تجربه کاری یا آموزش از طریق دانشگاه معتبر بدست آید. برای هر گواهینامه ، داوطلبان باید یک یا چند دوره آموزشی را بگذرانند ، حداقل شرایط تجربی را داشته باشند یا هر دو را داشته باشند.سپس ، داوطلبان باید یک آزمون کتبی یا رایانه ای را پشت سر بگذارند و برخی از گواهینامه ها نیز به یک آزمون عملی احتیاج دارند.

گواهینامه NACE هم از طریق موسسه بین المللی NACE صادر می شوند و همچنین از طریق مراجع غیر IAF و مرکز سیستم کاران نیزاین گواهینامه رابا بالاترین اعتبار و کمترین هزینه صادر میکند.برنامه های صدور گواهینامه این سازمان شامل حفاظت کاتدیک (CP) ، بازرس پوشش (CIP) ، پوشش های عمومی ، خوردگی عمومی ، صنعت خطوط لوله و یک برنامه Specialty است که گواهینامه های فولاد کربن ، تیمارهای شیمیایی و بسیاری از مناطق دیگر را پوشش می دهد.
NACE  استانداردهای مختلف تست خوردگی را برای بسیاری از کاربردهای مختلف ، از جمله TM-01-69 برای خوردگی غوطه وری و TM-02-84 برای تردی هیدروژن ، منتشر می کند. الزامات مواد NACE شامل MR0175 پرکاربرد است که روی مواد مقاوم در برابر خوردگی برای کاربردهای نفت و گاز و MR0103 برای ترک خوردگی سولفید در محیط های خورنده متمرکز شده است.

تدوین استانداردهای صنعت NACE International به نیازهای استاندارد سازی صنعت خوردگی پاسخ می دهد و اطمینان از تمرکز بر استانداردهایی که تأثیر فناوری های نوظهور ، مواد و قابلیت های جدید و تغییر الزامات نظارتی را برطرف می کنند. کمیته های استاندارد NACE وظیفه تولید ، نگهداری و انتشار کلیه کالاهایی را که نیاز به یک فرآیند اجماع محور دارند از جمله استانداردهای فنی ، اطلاعات مربوط به استانداردها و گزارش های فنی شامل تمام جنبه های پیشگیری و کنترل خوردگی در سراسر جهان را بر عهده دارد.

هیئت مدیره بین المللی NACE به اتفاق آرا عضویت هیئت استاندارد جدید NACE را تأیید کرده و اعضای آن را مجاز به نظارت و مدیریت برنامه استاندارد NACE International کرده است. علاوه بر این از مارس 2020 ، توافق شد که هیئت استاندارد صندلی رأی گیری در هیئت مدیره بین المللی NACE را داشته باشد.

موسسه بین المللی (NACE  همچنین به عنوان NII شناخته می شود) گواهینامه هایی را ارائه می دهد که به ارتقا safety ایمنی عمومی و محافظت از محیط زیست کمک می کند در حالی که اثرات اقتصادی محیطی ناشی از خوردگی را کاهش می دهد. NACE در سال 1943 برای صنعت کنترل خوردگی تاسیس شد

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنیداستاندارد NACE چیست؟