دریافت گرید و گرید انفورماتیک

دریافت گرید و گرید انفورماتیک

رتبه یا گرید یا صلاحیت پیمانکاری توسط سازمان معاونت راهبردی ریاست جمهوری صادر می شود ، جزء مدارکی است که شرکت ها بازمینه فعالیت های (پیمانکاری، مشاوره ای، طرح و ساخت صنعتی و غیر صنعتی ، مدیریت طرح و انفورماتیک ) بدنبال آن می باشند.

دریافت رتبه برای شرکت ها به سبب شرکت در مناقصات و افزایش توان رقابتی با شرکت های دیگر لازم می باشد.

برای دریافت رتیه ابتدا بایستی اطلاعات شرکت دریافت شده و مدارک آن اخذ گردد در این مرحله اینکه شرکت دارای چه زمینه فعالیتی است و در چه رسته(مجموعه) و رشته(زیرمجموعه) قرار میگیرد مشخص میگردد سپس بررسی جهت تعیین امتیازشرکت (( امتیاز شرکت براساس سابقه کار و مدارکی است که توسط کارشناسان به راحتی قابل محاسبه می باشد)) توسط کارشناسان معاونت راهبردی ریاست جمهوری انجام میگیرد ، پس از تعیین امتیاز مشخص میگردد شرکت با توجه به امتیاز کسب شده چه رتبه ای کسب می نماید.

همچنین شرکت ها می توانند با توجه به امتیازشان یک یا چند رتبه کسب نمایند.

لازم است بدانیدرتبه های صادر شده یک ساله بوده و بعد از یک سال بایستی مجدد جهت دریافت آن اقدام گردد.

از آنجا که شرایط دریافت رتبه در زمینه فعالیت هایی متفاوت ، متفاوت می باشد در اینجا توضیح کوتاهی درباره شرکت هایی که خواستار دریافت رتبه در حوزه انفورماتیک هستند میدهیم.

اگر شرکتی در حوزه انفورماتیک تمایل به دریافت رتبه یا گرید داشته باشد براساس امتیاز بندی زیر گرید یا رتبه به آن تعلق خواهد گرفت:

49-0

رتبه 7

149-50

رتبه 6

499-150

رتبه 5

1999-500

رتبه 4

4999-2000

رتبه 3

99999-5000

رتبه 2

...-100000

رتبه 1

شرکتی که در ابتدا قصد دریافت رتبه یا گرید را دارد با توجه به امتیازاتش بیشتر از گرید 4 نمیتواند دریافت کند ، زیرا برای دریافت گرید های 1و2و3 بایستی حداقل یک سال گریدهای 7یا 6یا5یا4 را داشته باشد.
در کنار مدارک مورد نیاز برای دریافت گرید این حوزه ، شرکت بایستی دو نفر کارشناس الزامی داشته باشد ، در رشته های مرتبط و یا اکثر رشته های مهندسی تحصیل کرده باشند ، همچنین در کنار این دو بایستی مدیرعامل شرکت نیز دارای یکی از شرایط زیر باشد:
مدیرعامل با تحصیلات لیسانس بدون درنظر گرفتن رشته آن
مدیرعامل با تحصیلات دیپلم با 10 سال سابقه کار مرتبط با انفورماتیک
مدیرعامل با تحصیلات فوق دیپلم در صورت مرتبط بودن رشته آن 4 سال سابقه کار مرتبط و در صورت مرتبط نبودن رشته 6 سال سابقه کار مرتبط
همچنین این بایستی دارای سه ماه سابقه بیمه در شرکت باشند یا اینکه یک ماه سابقه بیمه داشته باشند و شرکت تعهد دهد که تا پایان سال با آنها قرارداد خواهد داشت.

بنابراین معرفی این سه شخص در سازمان همراه با سایر مدارک برای دریافت گرید الزامی می باشد.

همراه با اساسنامه و سایر مدارک برای دریافت گرید ، داشتن اظهارنامه مالیاتی نیز اجباری بوده و بایستی کپی برابر اصل آن در اداره مالیات انجام بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با شماره های مرکز اطلاع رسانی و مشاوره سیستم کاران که در این حوزه فعالیت های گسترده ای دارد ، تماس حاصل نمایید.