مرکز اخذ ایزو

مرکز اخذ ایزو

مرکز اخذ ایزو در حقیقت همان مراجع صادر کننده ایزو هستند که سازمانهای متقاضی و متقاضیان اخذ گواهی ایزو هنگامی که به دنبال اخذ گواهی نامه ایزو می روند با عناوین مختلفی درون گوگل جستجو می کنند تا مرکزی را جهت اخذ گواهی نامه ایزو پیدا کنند و از آنها ضمن گرفتن مشاوره در خصوص ایزو از نحوه اخذ ایزو اطلاعات لازم را به دست بیاورند. یکی از این عناوین مرکز اخذ ایزو هست و عناوینی از این دست:

مراجع صادر کننده گواهی نامه ایزو

مراجع اخذ گواهی ایزو

شرکتهای ثبت و صدور گواهینامه ایزو

شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو

لیست شرکتهای صادر کننده ایزو

لیست شرکتهای صادر کننده ایزو در ایران

مراکز ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

مرکز اخذ ایزو

نهاد صادر کننده گواهی ایزو

مراجع معتبر صادر کننده گواهینامه ایزو

لیست شرکتهای معتبر صادر کننده ایزو

لیست شرکتهای معتبر صادر کننده ایزو در ایران

مراکز ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

مرکز اخذ ISO

مرکز دریافت گواهی ایزو

و بسیاری عناوین و اصطلاحات مختلف که شرکتهای متقاضی ایزو به دنبال هدفشان با آن عناوین درون گوگل جستجو می کنند.

مرکز اخذ ایزو به طور کلی در دو دسته معرفی گشته و تعریف می شوند: IAF و غیر IAF .

 

مراجع صادر کننده ایزو IAF

مرکز اخذ ایزو یا در حقیقت همان مراجع صادر کننده ایزو را اگر بخواهیم تفسیر کنیم شاید بهترست اینگونه بیان کنیم و از اینجا شروع کنیم که سازمان جهانی ایزو که تمامی استانداردها در آنجا تهیه و تدوین شده و منتشر می گردد و تمامی کشورها در آن عضو بوده و مقرشان نیز در ژنو سوئیس هست و به آدرس WWW.ISO.ORG و دقیقا به همین عنوان سایت نه یک کلمه پس و پیش آمده و نهاد بین المللی IAF را تنها واجد شرایط دانسته و قبول دارد و تنها نهاد معتبر جهت گواهی نامه ایزو نهاد IAF معرفی گردیده است. نهاد IAF به آدرس WWW.IAF.NU از تمامی کشورها نمایندگانی را جهت قابلیت و اعتبار صدور گواهی ایزو معرفی نموده است که در اصطلاح بهشان ABگفته می شود و این AB ها مستقیما تحت نظارت IAF فعالیت کرده و باید از قوانینش تبعیت کنند. AB نهادی دولتی هست که خودش گواهی ایزو را صادر نمی کند بلکه وظیفه صدور ایزو را بر عهده نهاد دیگری می گذارد که به آن CB می گویند و CB های متعددی تحت نظارت هر AB فعالیت می کنند. این گواهی ایزو دارای بالاترین سطح اعتبار هست که اصطلاحا بهش ایزو آی ای افی گفته می شود و دارای اعتبار جهانی و بین المللی هست. گواهی ایزو اصیل دقیقا به همین نحو صادر می گردد. این نوع گواهی ایزو اصیل ترین و با اصالت ترین نوع ایزو هست.

 

مراجع صادر کننده ایزو غیر IAF

دسته دیگر از مراجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو مراجعی هستند که تحت نظارت IAF نیستند و از طرف AB های مورد تایید و عضو IAF مجوز صدور ندارند و شاید بهترست اینگونه بگوییم AB و CB داخلی هستند که هم در ایران و هم خارج از ایران فعالیت دارند و در اصطلاح به آنها غیر آی ای افی می گویند زیرا که IAF هیچ دخالتی در ثبت و صدور آن ندارد. این دست گواهی نامه های سریع و فوری و ارزان به دست میایند و کار راه انداز هستند مثلا جهت تبلیغات و برند سازی و رقابت و حتی غالبا در مناقصات کاربردی هستند و به همین جهت طرفداران زیادی دارند و در حد خودشان اعتبار دارند و البته همگی دارای اعتبار یکسانند و از لحاظ اعتبار هیچ فرقی با هم ندارند و اما اعتبارشان قطعا در حد و اندازه گواهی ایزو IAF نیست و نخواهد بود. این نوع گواهی در ایران بیشتر کاربرد دارد آن هم غالبا به دلیل تحریمات و مسائل سیاسی و اقتصادی. اما خب یک مشکل بزرگ به خصوص در این دست گواهی نامه ها که اعتبار سنجی آنها از گواهی نامه های IAF به مراتب سخت تر هست وجود دارد و آن اینست که متاسفانه در این دست مراجع صادر کننده ایزو و برندها دست روی دست زیاد شده و همین امر باعث حضور کلاهبرداران و دلالانی شده که مدعی صدور ایزو با بالاترین اعتبارند و رقبای دیگر را بصورت ناپسندیده ای نامعتبر و کلاش می خوانند و اما تنها خودشان را معتبر معرفی می کنند و مدعی هستند. شاید هم راست بگویند اما از اعتبار خود سو استفاده می کنند و گواهی ایزو غیر IAF را به جای ایزو IAF به شرکتها قالب می گویند و با این تفاسیر آگاهی شرکتهای متقاضی اخذ ایزو از مرکز اخذ ایزو و یا همان مراجع صادر کننده ایزو بسیار مهم هست و همچنین استعلام و اصالت گواهی ایزو صادره . مرکز سیستم کاران به عنوان مرکزی عام المنفعه با خدمات مشاوره آموزشی رایگان به شما کمک می کند تا با خیالی آسوده از مرکز معتبر گواهی ایزو خود را بگیرید و با دادن آگاهی کامل به شما خیالتان را بابت مراجع صادر کننده ایزو و مراکز اخذ ایزو و اصالت و اعتبار گواهی ایزو راحت خواهد کرد.

 

مرکز اخذ ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید