EDARE-KAR

نحوه اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران چیست؟       

چند سال است که وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بمنظور ساماندهی وضعیت ایمنی کارکنان شرکتهای پیمانکاری اقدام به تصویب لایحه ایی در مجلس شورای اسلامی ایران نمود که بر اساس این مصوبه بایستی تمامی شرکتهای فعال در حوزه ی پیمانکاری اقدام به اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران از وزارت کار نمایند. البته در بدو ثبت و صدور گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، نام گواهینامه ، گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران بود و سپس به نام گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران تغییر پیدا کرد و شاید باز هم نامش عوض شود. همچنین شکل ظاهری آن هم در مقاطع مختلف زمانی متغیر بوده و هست.

 

چه مدارکی برای گرفتن گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران لازم است؟

در مقاطع زمانی مختلف قوانین اداره کار برای خواستن مدارک مورد نیاز نیز متغیر بوده و هست. لذا نمی توان در این مقاله بیان کرد که دقیقا چه مدارکی برای دریافت گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکاری لازم است. چون ممکنه با تغییر قوانین بطور آنی مدارک مورد نیاز هم تغییر کند. اما در حال حاضر می توان با کلیک بر روی مدارک مورد نیاز برای گرفتن گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری بروزترین مدارک مورد نیاز را مطلع شد. همچنین با تماس با مرکز سیستم کاران تماس گرفته و آخرین تغییرات مدارک درخواستی اداره کار جهت اخذ گواهینامه ایمنی اداره کار مطلع شوید.

 

imeni

 

اخذ فوری گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران اداره کار

اخذ فوری و سریع گواهی نامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، دریافت سریع گواهینامه تایید ایمنی پیمانکاری ، گرفتن فوری گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران و خیلی شعارها و جملات گول زننده در فضاهای مجازی و گوگل و... موجودند اما واقعیت ندارند. یعنی بایستی کلیه مراحل قانونی طی شود تا یک متقاضی بتواند به اصل گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری دست پیدا کنند. البته راهکارهایی هست که بتوان سرعت طی کردن مراحل قانونی را افزایش داده و اما نمیشه یک یا چند مرحله از اجرای کار رو حذف کرد. بنابراین توصیه میشود گوگل افراد سودجو را نخورید و با شنیدن عبارات اخذ فوری ، دریافت فوری ، گرفتن فوری ، اخذ سریع ، دریافت سریع ، گرفتن سریع اصل گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران از اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کار خودتان را سخت تر نکنید. البته گفته شد که میشود سرعت کار را بالا برد. اونم با پیگیری مستمر و تسلط کامل به قوانین اداره کار و قوانین مربوط به اخذ گواهی ایمنی اداره کار.

 

مراحل دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

البته باید تمامی مدارک مورد نیاز را جمع آوری ، طبقه بندی کرد. همانطور که قبلا گفته سد مدارک لازم برای دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری متغیر است و با توجه به وضع قوانین مدیر اداره کار بایستی متقاضیان بروزترین اطلاعات را در مورد مدارک مورد نیاز داشته باشند. برایهمین با تماس با مرکز سیستم کاران از جدیدترین مدارک مورد نیاز مطلع شوید. همچنین کسب اطلاع از مدارک مورد نیاز کلیک بفرمایید. پس از تکمیل کلیه مدارک بایستی متقاضی در سامانه اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران به آدرس www.svcc.mcls.gov.ir ثبت نام نماید و پس از انجام احراز هویتهای حقیقی و حقوقی و... مدارک بارگزاری نماید. پرونده پس از طی مراحل اداری در اداره کار به بازرسی ارجاع می خورد. بازرسی انجام و در صورت نداشتن ایزو پرونده به کمیسیون یا کمیته تصمیم گیری ارجاع خورده و در صورت تایید کلیه اعضاء کمیته گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران صادر میگردد.

 

فرم درخواست صلاحیت ایمنی پیمانکاران

 

البته این مراحل فوق به این سادگی که نوشته شده نیست ، بلکه دارای پیچ و خمهای بسیاری هست که از حوصله مطلب جاری خارج است. چنانچه مایل به شنیدن و نیز فرآیندهای مراحل دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران همیشه با مرکز سیستم کاران تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان و مشاوران مرکز استفاده نمایند.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.