گواهینامه ایزو با اعتبار IAF

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF

بر طبق آخرین تصمیمات و اتخاذات نهایی نهاد بین المللی IAF در ماه آوریل سال 2021 بنا بر دلایلی که مراجع صادر کننده ایزو بیان نمی کنند و از گفتن دلایل امتناع می ورزند و تنها اعضای عضو نهاد بین المللی IAF خودشان می دانند قرار بر این شد که بر روی انواع و اقسام گواهی نامه های ایزو بین المللی که دارای اعتبار IAF هستند، اجازه درج لوگو و نشان IAF و همچنین لوگو مختص مراجع اعتبار دهنده تحت نظر نهاد IAF یا همان AB های تحت اعتبار IAF را بر روی گواهینامه ایزو ندارند و AB ها طبق این تصمیمات نمی توانند لوگو IAF را بر روی گواهی ایزو بزنند و اگر از تاریخ این تصمیم تا اتخاذ تصمیم جدید مرجعی لوگو IAF و یا AB تحت اعتبار IAF را بر روی گواهی ایزو بین المللی درج کند بایستی در مورد میزان اعتبار آن شک کرد. با این تفاسیر بایستی گفت که تمامی انواع و اقسام گواهی نامه های ایزو که دارای اعتبار IAF هستند، فاقد لوگو IAF و همچنین فاقد لوگو AB خواهد بود و هیچ یک از لوگوهای IAF و AB بر روی آن درج نمی گردد. حالا نگرانی پیش میاید که چگونه از اعتبار اینکه گواهی دریافتی IAF هست مطلع شویم و چگونه آن را از گواهی نامه ایزو غیر IAF تشخیص بدهیم؟ جای نگرانی نیست زیرا نهاد بین المللی IAF برای این امر چاره ای اندیشیده و خودش جهت اطمینان و امنیت اعتبارش تمامی گواهینامه های ایزو را رجیستری می کند و کلیه گواهی نامه های ایزو دارای اعتبار IAF توسط خود IAF رجیستری شده و قابلیت استعلام دارد، حال آنکه قبلا چنین نبود. به همین دلیل چنانچه لوگو IAF را بر روی گواهی نامه ها ندیدید با این تفاسیر و تصمیمات حال عادی هست. اما باید و حتما گواهی ایزو صادر شده توسط نهاد بین المللی IAF درون سایت IAF رجیستری شده و قابلیت استعلام داشته باشد. اما قبلا اینچنین نبوده و به این منوال نبود اما الان و در حال حاضر و زمان درج این مقاله به جهت اینکه لوگو IAF بر روی گواهی ایزو درج نمی گردد، نحوه رجیستری و استعلام ایزو جهت اطمینان متقاضیان به این منوال طرح ریزی گردیده است.

جهت اطلاع و تعیین و تایید وضعیت و اطمینان از اینکه گواهی نامه ایزو صادره تحت اعتبار IAF هست و اطمینان از اصالت گواهی ایزو و اینکه واقعا IAF ی هست متقاضیان محترم بایستی به سایت www.iafcertsearch.org رجوع کنند و بعد از ورود به سایت و اطلاعات خواسته شده درون سایت را پاسخ داده و به این منوال گواهینامه ایزو تاصل دارای اعتبار iaf خودشان را رهگیری کرده و بررسی نمایید.

IAF به عنوان بزرگترین نهاد بین المللی که به AB های کل دنیا اعتبار می دهد و تمام AB های دنیا تحت اعتبار آنها هستند این موضوع عدم درج لوگو IAF را بر روی گواهی نامه ها به تمامی CB ها و AB ها اطلاع رسانی و ابلاغ کرده است با این وجود ممکنه برخی از CB و AB ها یا ایمیل به دستشان نرسیده و این ایمیل را دریافت نکرده اند و یا در صورت دریافت ایمیل و اطلاع داشتن از این تصمیم همچنان لوگو IAF را بر روی گواهی ایزو درج می کنند. اما شرکتهای متقاضی خودش بایدآگاه و به روز باشند و ندهند که آنها با این کار و درج غیر قانونی و تقلبی IAF بر روی گواهی ایزو ، گواهی ایزو دریافتیشان زیر سوال می رود.

عده ای از مراجع صادر کننده گواهی نامه ایزو دلیل عدم درج لوگو IAF را تحریمهای ظالمانه علیه ایران می دانند و معتقدند که این قضیه عدم درج لوگو IAF و ندادن به AB جهت درج آن بر روی گواهی های ایزو تنها به دلیل تحریم اتفاق افتاده است.

سیستم کاران به عنوان یکی از معتبرترین و بزرگترین مراکز معتبر جهت صادر کردن ایزو IAF با وجود مشاوران معتبر و خبره و خدمات مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان می باشد

 

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.