گواهینامه های آموزشی HSE

گواهینامه های آموزشی HSE امروزه مورد تقاضای افراد زیادی هست. البته متقاضیان مدرک آموزشی HSE اکثرا بدلیل عدم آگاهی از نام دقیق دوره های مختلف در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط زیست و HSE و ... و همچنین ، نهاد آموزشگاه و یا سازمان برگزار کننده در فضای مجازی بدنبال مدرک آموزشی مورد نیاز خود هستند که متاسفانه دچار افراد یا شرکتهای سودجو می شوند. لذا از متقاضیان محترم خواهشمنداست که مطالب زیر را ابتدا با دقت مطالعه کنند و سپس تصمیم گیری نمایند.

انواع دوره های آموزشی در حوزه HSE

نام HSE یک اصطلاح عمومی است که اکثر کارفرمایان و یا متقاضیان بطور عمومی از این اصطلاح استفاده می کنند. نام دقیق دوره ها که در حال حاضر پرکاربرد هستند به شرح زیر می باشد.

دوره آموزشی عمومی ایمنی ( ویژه کارفرمایان ) 20 ساعته

دوره آموزشی عمومی ایمنی ( ویژه مسئول ایمنی ) 40 ساعته

دوره آموزشی عمومی ایمنی ( ویزه کارگران تحت پوشش کارفرمایان ) 8 ساعته

دوره آموزشی شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ( ویژه مسئول ایمنی ) 16 ساعته

دوره آموزشی HSE-MS

دوره آموزشی ایمنی کار در ارتفاع

دوره آموزشی ایمنی کار در محیط بسته

دوره آموزشی ایمنی کار با جرثقیل

دوره آموزشی ایمنی در جوشکاری

و خیلی دوره های آموزشی دیگر

مراجع برگزار کننده دوره های آموزشی HSE

مراجع برگزار کننده دوره های HSE در حال حاضر به دو دسته تقسیم می شوند،

یک مرجع تحت عنوان اداره کار یا وزارت کار که متقاضیانی که تمایل دارند گواهینامه شون توسط اداره کار صادر بشه بایستی در این دوره ها ثبت نام کنند. ثبت نام این دوره ها در این زمان ( زمان تحریر این مقاله ) بایستی به سایت مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی کار، که یک مرکز وابسته به اداره کار یا وزارت کار است به آدرس www.crtosh.mcls.gov.ir مراجعه نموده و پس از احراز هویت و تکمیل ثبت نام خود و طی مراحل آن در نهایت گواهینامه مورد نیاز خود را کسب نمایند.

یک مرجع دیگر تحت عنوان سیستم کاران که بدلیل شیوع ویروس کرونا تمامی دوره های خود را بصورت غیر حضوری و مکاتبه ایی اجرا می کند و متقاضیان می توانند برای ثبت نام انواع دوره های مختلف در زمینه HSE و همچنین سایر دوره های تخصصی دیگر با سازمان مرکزی سیستم کاران ( با شماره های مندرج در قسمت تماس با مرکز ) ارتباط برقرار نمایند. سرعت دستیابی به اصل گواهینامه از طریق سیستم کاران بدلیل غیر حضوری بودن خیلی بالاتر از دوره های اداره کار است. در زیر تصویر نمونه هایی از گواهینامه آموزشی منتشر شده است. همچنین نام کامل دوره های تخصصی این مرکز در فایل Pdf زیر منتشر شده است.

نکته مهم : لطفا متقاضیان ابتدا نوع گواهینامه درخواستی خود را تصمیم گیری نمایند سپس اقدام کنند که آیا گواهینامه های آموزشی اداره کار که مدت زیادی طول می کشد تا به اصل گواهینامه برسند را می خواهند بگیرند یا اینکه قصد دارند بدلیل دسترسی سریع به اصل گواهینامه آموزشی صادر شده توسط سیستم کاران، مرجع صدور سیستم کاران را انتخاب نمایند.

نتیجه :

گواهینامه آموزشی اداره کار را می خواهم  مراجعه به سایت www.crtosh.mcls.gov.ir

یا گواهینامه آموزشی فوری و معتبر سیستم کاران را می خواهم  تماس با شماره 5 رقمی 79165-021 داخلی 115

دانلود لیست دوره های آموزشی تخصصی در حال اجرا توسط سیستم کاران

 

نمونه هایی از گواهینامه های در حوزه ایمنی صادر شده توسط سازمان سیستم کاران

 

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

ARZYABI RISKK

 

IMENI OMOOMI