گواهی ISO

گواهی ISO

اخذ گواهی ISO ، دریافت گواهی ISO ، گرفتن گواهی ISO و همچنین روش اخذ گواهی ISO ، نحوه دریافت گواهی ISO ، چگونگی گرفتن گواهی ISO و اینکه چگونه می توان گواهی ISO گرفت؟ ازنیازهای اصلی اکثر شرکتهای فعال درحوزه مختلف شده است. مجموعه های فعال درزمینه کسب و کارهای متفاوت ، فارغ ازنوع زمینه فعالیتشان بدنبال گرفتن گواهی ISO معتبر هستند. مخصوصا شرکتهای پیمانکاری که هدفشان ازدریافت گواهی ISO شرکت کردن درمناقصات کارفرماهای دولتی و غیر دولتی میباشد و یاجهت ورود وندور لیست و کسب امتیاز بیشتراز کارفرما هستند.

 

گواهی ISO چیست؟

گواهی ISO دریک شرکت بیانگر اینست که شرکت دارای الگوهای مدیریتی صحیح و اصولی است و درسطح سازمان خود این الگوها رااجرا کرده است. الگوهای مدیریتی مطابق با استانداردهای تعریف شده توسط سازمان استاندارد جهانی میباشد. هر یک از این استانداردهای جهانی و بین المللی در یک شاخه بخصوص تعریف شده اند. یک شرکت پس از پیاده سازی استاندارد ISO مورد نیاز خود موفق به اخذ گواهی ISO میشود.

 

فرم درخواست گواهی نامه ایزو

انواع گواهی ISO

همانطور که گفته شد هر گواهی ISO ، حاصل پیاده سازی و اجرای یک استاندارد ISO میباشد. اما سئوال اینجاست که ما چند تا ISO داریم؟ چه تعداد استاندارد ISO منتشر شده است؟ انواع استاندارد ISO و انواع گواهی ISO را از کجا پیدا کند؟ و...

تا بحال پیش از 23000 استاندارد ISO در سازمان استاندادرد جهانی ISO در حوزه های مختلف تدوین و منتشر شده است. تعداد استانداردهای ISO هرروز رو به افزایش هست. خیلی از استانداردها توسط کمیته های فنی و تخصصی مختص به خود در حال بروز رسانی و اعمال ویرایشهای جدید و کاملتر هستند. برای مشاهده لیست استانداردهای ISO میتوانید به سایت رسمی و اصلی سازمان استاندارد جهانی ISO به آدرس www.iso.org مراجعه نمایید.

لیست استانداردهای ISO و گواهی ISO پرکاربرد

گواهی ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت

گواهی ISO14001 سیستم مدیریت زیست محیطی

گواهی ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

گواهی ISO22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی

کواهی ISO29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی

گواهی ISO13485 سیستم مدیریت کیفیت در تجهیزات پزشکی

گواهی ISO50001 سیستم مدیریت انرژی

گواهی ISO10015 سیستم مدیریت کیفیت در آموزش

گواهی ISO10002 سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان

گواهی ISO10004 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان

گواهی ISO10006 سیستم مدیریت کیفیت پروژه

گواهی ISO21500 سیستم مدیریت کیفیت پروژه

گواهی ISO31000 سیستم مدیریت ریسک

برای کسب اطلاعات از سایر استانداردهای ایزو پر مصرف و گواهی ISO پرکاربرد میتوانید با مرکز سیستم کاران تماس حاصل نموده و از آخرین وضعیت گواهی های ISO عمومی و تخصصی با زمینه فعالیت شرکت خودتان مطالع شوید. کلیه خدمات اطلاع رسانی و مشاوره مرکز سیستم کاران برای همه علاقمندان فعالان و متقاضیان دریافت گواهی ISO رایگان میباشد.

تمامی شرکتها میتوانند گواهی نامه های ISO عمومی را دریافت کنند. خیلی از شرکتها نیز زمینه فعالیتشان طوریست که میتوانند گواهی ISO تخصصی و متناسب با زمینه کاری شرکت دریافت کنند. مانند شرکتهای فعال در حوزه و زنجیره مواد غذایی که میتوانند گواهی ISO22000 بگیرند.

 

مشاوره ایزو

از کجا گواهی IS0 بگیریم؟

از کجا گواهی ISO بگیرم؟ از کجا گواهی ISO بگیریم ؟ گواهی ISO از کجا صادر میشه؟ شرکتهای صادر کننده گواهی ISO لیست شرکتهای صادر کننده گواهی ISO در ایران و همه اینچنین سئوالها از دغدغه های ذهنی متقاضیان دریافت گواهی ISO هستند. شرکتهای صادر کننده گواهی ISO را CB می گویند . هر CB اعتبار یک نهاد بالادستی باشد. به نهادهای اعتبار دهنده و مجوز دهنده به CB ها اصطلاحا AB گفته میشود. AB ها بایستی دولتی و قانونی و حکومتی هر کشوری باشند و توسط مراجع ذی صلاح هر کشوری معرفی شده باشند. هر AB با عضویت در نهاد بین المللی IAF مشخصه حقوقی خود را به اثبات می رساند.

سایت رسمی IAF به آدرس www.iaf.nu موجود و قابل دسترس هست. براحتی میتوان با مراجعه به سایت بین المللی IAF تمامی AB های دولتی و قانونی هر کشوری را دید و به همین ترتیب در سایت AB نام و لیست CB های مجاز صادر کننده گواهی ISO را دید.

 

گواهی ISO با اعتبار IAF و غیر IAF

گواهی ISO با اعتبار IAF یک گواهی ISO اصل و قابل استناد هست. اما چون گرفتن گواهی ISO با اعتبار اصلی IAF هزینه بالاتر و زمان بیشتری در مقابل با گواهی ISO های غیر IAF دارد لذا شرکتهای متقاضی گواهی ISO معمولا به سراغ اخذ دریافت گواهی ISO گواهی ایزو با اعتبار هر جایی غیر از IAF می روند. از طرفی کارفرما ها و مشتریان هم چون اطلاعات کاملی ندارند و نمیدانند که گواهی ISO فقط از طریق IAF صادر شده باشد و اگر گواهی ISO از هر نهادی غیر از IAF مانند ASCB و... صادر شده باشد قطعا اعتبار نداشته و مورد تایید مراجع قانونی و دولتی از جمله سازمان ملی استاندارد ایران مرکز ملی تایید صلاحیت ایران نیست. بنابراین مراقب باشید که افراد سودجو با استفاده از القاب و انساب مختلف و با توجیهات بی مورد ، گواهی ISO با اعتبار غیر IAF برای شما بگیرند.

 

مراجع اصلی و معتبر صادر کننده گواهی ISO

از آنجاییکه شناسایی مراجع اصلی صادر کننده گواهی ISO در ایران انواع و اقسام رده های اعتباری هستند و نظارت دقیق و مسئولانه ایی نیز در این حوزه دید احساس نمی شود ، لذا بهتره که با مشاوران و کارشناسان رسمی مرکز سیستم کاران تماس حاصل نمایید.

مرکز سیستم کاران با ارائه مشاوره رایگان ، بروزترین و جدیدترین لیست مراجع اصلی و معتبر صادر کننده گواهی ISO را در اختیار شما قرار داده و با دادن بهترین مشاوره رایگان شما را با کمترین هزینه و کمترین زمان به گواهی ISO میرساند.

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید