گواهینامه MIS چیست؟

گواهینامه MIS چیست؟

عبارت Management Information System مخفف MIS سیستم اطلاعات می باشد. اگر MIS توسط سازمان دریافت شود نشان دهنده سیستم اطلاعات مدیریت می باشد. سازمانهایی که مناقصه دارند برای بردن پیمانکاران خود یا شرکت اقدام به دریافت گواهینامه MIS می کنند. و باید اقدامات زیر را انجام دهند.

گام اول : ازطریق سیستم تمامی فرآیندها شناسایی شوند.

گام دوم : تعمال بین فرآیندها و شناسایی پی درپی

گام سوم : سوابق و مستندات و بررسی و صنعت موجود جهت تعیین روابط تعاملات بین فرآیندها

گام چهارم : اطلاعات مستند در حال گردش در سازمان جهت بهینه سازی و کارآمدسازی و بازنگری و اصلاح آنها

گام پنجم : مستندات سیستم بهبود یافته تدوین شود.

شباهت اجرای استانداردهای ایزو 9001 و سیستم اطلاعات مدیریت MIS وجود دارد. اطلاعات مشترک بین سیستم مدیریت MIS و سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 پروسس مپ Proccesmap یا نقشه فرآیندها نام برد. در سری استاندارد ایزو 9001 برای یک راهنما در طراحی و پیاده سازی سیستم اطلاعات مدیریت mis نمودار ماتریس فرآیندها استفاده می شود. کسانی که تمایل به دریافت گواهینامه کهmis دارند برای اینکه اطلاعات کافی درباره گواهینامه mis ندارند در گوگل با طرح عناوین مختلف به تحقیق می پردازند.

 

شرکتهای صادر کننده گواهینامه MIS

مراجع صادر کننده گواهینامه MIS

شرایط دریافت گواهی MIS

آموزش MIS ، مدرک MIS ، لوگوی MIS

گواهینامه MIS برای مناقصات

سیستم مدیریت اطلاعات

گواهینامه MIS از کجا بگیریم؟

شرایط اخذ گواهینامه MIS

زمان و هزینه دریافت گواهینامه MIS

چگونه می توان گواهینامه MIS گرفت؟

CB های معتبر صادر کننده گواهینامه MIS در ایران

گواهی نامه بین المللی MIS و اعتبار سنجی آن

شرکتهای معتبر صادر کننده گواهینامه MIS

اخذ گواهی نامه MIS چگونه است

گواهی نامه ام آی اس

 

سیستم مدیریت MIS از سخت افزار، نرم افزار، سیستم مخابراتی، کارکنان تشکیل شده است. برای جمع آوری اطلاعات و کنترل و ذخیره سازی اطلاعات از سیستم مدیریت MIS می توان استفاده کرد. اما وقتی سازمان سه گواهینامه ISO9001 و ISO14001 و ISO45001را دریافت کند اصطلاحا می گویند سازمان IMS سیستم مدیریت یکپارچه را دریافت کرده است.

دریافت اطلاعات اصلی سازمان ، ذخیره سازی جهت استفاده ، مرتب و بروز رسانی و تنظیم بر عهده سیستم اطلاعات مدیریت می باشد که در زمان و وقت نیاز در اختیار مدیران قرار دهد.بدلیل اینکه مدیران اطلاعات دقیقی از سیستم اطلاعات مدیریت برای هدفمندی و تصمیم گیری نداشتند کارمندان اطلاعات را تهیه و تنظیم و جمع آوری کرده بصورت دستی انجام داده و صحت این مطالب بصورت دستی کاستی داشته و مدیران با مشکل روبرو شده و علاوه بر این وقت و هزینه زیادی صرف میشد. اما با پدیدار شدن سیستم اطلاعات مدیریت و پیشرفت تکنلوژی و علم صنعت وارد سازمانها شد.

کارمندان با حضور سیستم اطلاعات مدیریت با ابراز نگرانی از اینکه موقعیت شغلی خود را از دست خواهند داد اما MIS بدلیل اطلعاات و کم و کاستی یک رابطه خوب و مطمئن میان پرسنل و مدیران ایجاد کرده و رضایت و سرعت روند کار را بالا برده است. افرادی که در جمع آوری اطلاعات و حفظ بازیابی نمی توانند انجام دهند مدیران برای جلوگیری این موارد درخواست گواهینامه MIS را میدهند. جمع آوری اطلاعات بصورت دقیق برای نیروهای حسابداری ، مالی ، تولیدی و بازاریابی توسط MIS انجام خواهد شد. برای اهداف و راهگشای مدیران از سیستم اطلاعات مدیریت MIS می توان بهره برد. با دریافت سیستم اطلاعات مدیریت سازمان و مدیران نقطه ضعف و قوت سازمان را پیدا کرده و نقاط ضعف را برطرف کرده و نقاط قوت را بیشتر کنند.

با دریافت سیستم اطلاعات مدیریت رابطه مطمئن میان مشتری و تکنولوژی ایجاد شده و هزینه کمتر شده و وقت هم ارزش بیشتری پیدا کرده و تلف نخواهد شد پس به رسیدن توسعه پایدار و رضایت مشتریان می انجامد. سیستم اطلاعات مدیریت MIS در ایران ضعفهایی داشته مثل عدم انطباق سیستم پیشرفته اطلاعات مدیریت با محیط سنتی که با بدست گرفتن افراد کم تجربه با بروز مشکلات همراه خواهد شد. مزایای ام آی اس شامل موارد زیر می باشد:

دسترسی به اطلاعات مشتریان و مشخص کردن اهداف مشتریان

یک سیستم مدیریتی و برنامه ریزی شده ایجاده کرده جهت صرفه جویی در وقت و هزینه

نقاط ضعف و قوت سازمان شناسایی شده و برای نقاط قوت و استفاده از نقاط قوت سازمان تلاش کنیم

سازمان به مدیران تصویر یکپارچه نشان داده و یکپارچگی باعث رشد و ارتقا سازمان خواهد شد

رقابت میان مشتری و سازمان ایجاد شده و رقابت میان رقبا درپی خواهد داشت

برای دریافت گواهینامه MIS مراحل زیر انجام شود

فرآیندها با توجه به تحلیل و پردازش سیستم ها و داده ها شناسایی شود

برای ارتقا و بهبود فرآیندها به جمع آوری اطلاعات و مستندات و شناسایی و شناخت آن می پردازیم

اصلاح موارد اشتباه در اطلاعات موجود و کارآمدی در سازمان رخ می دهد پاک نویس گردد

برای ارتقا سیستم جهت ایجاد توسعه پایدار برنامه ریزی و تایید شود.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با ده سال سابقه درخشان در صدور مشاوره و اطلاع رسانی اخذ گواهینامه های بین المللی اطلاعات مورد نیاز مشاوره و پیاده سازی سیستم مدیریت اطلاعات و اخذ گواهینامه معتبر MIS به متقاضیان بصورت رایگان ارائه می دهد.

با ما درارتباط باشید.

گواهینامه MIS چیست؟ صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.