GLOBALGAP 

گواهینامهGLOBALG.A.P.

GLOBALG.A.P. یک علامت تجاری و مجموعه ای از استانداردها برای شیوه های کشاورزی خوب (G.A.P.) است. هدفش ایجاد ایمنی و پایداری مواد غذایی بر طبق استاندارد هست. هدف گلوبال گپ کشاورزی ایمن و پایدار در سراسر جهان است.چندین استاندارد برای صدور گواهینامه محصولات کشاورزی در سراسر جهان تعیین گردیده که تولیدکنندگان ، تامین کنندگان و خریداران هر کدام به نحوی از این استاندارد بهره مند خواهند شد تا به واسطه یک کشاورزی خوب و پایدار به بهره وری برسند.

هدفGLOBALG.A.P.  می گوید که جهت هر نسلی حق داشتن غذای ایمن را دارد و از کشاورزان حمایت می کند تا آنها را به بازارهایی متصل کنند که بتوانند با توسعه و اجرای سیستم های تضمین مزرعه که بر اساس حقایق و در سراسر زنجیره تأمین شناخته شده اند ، محصولات کشاورزی خود را با خیال راحت و پایدار بفروشند.

GLOBALG.A.P.  یک برنامه تضمین مزرعه است که نیازهای مصرف کننده را به شیوه کشاورزی خوب تبدیل می کند. EurepGAP یک استاندارد رایج برای مدیریت مزرعه است که در اواخر دهه 1990 توسط چندین سوپر مارکت زنجیره ای اروپایی و تأمین کنندگان اصلی آنها ایجاد شد. GAP مخفف عبارت Good Agricultural Practices است. این در حال حاضر گسترده ترین طرح صدور گواهینامه مزرعه در جهان است. اکثر مشتریان اروپایی محصولات کشاورزی در حال حاضر مدارک گواهینامه EurepGAP را به عنوان پیش نیاز برای انجام کسب و کار درخواست می کنند. این استاندارد با استفاده از دستورالعمل های تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی ( HACCP ) که توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد منتشر شده است ، توسعه یافته است و بر اساس ISO/IEC 17065 برای طرح های صدور گواهینامه محصول اداره می شود. قوانین قطعی برای تولیدکنندگان وجود دارد و هر واحد تولیدی توسط ممیزان شخص ثالث مستقل ارزیابی می شود. این ممیزها برای شرکت های تأیید صلاحیت تجاری کار می کنند که دارای مجوز از دبیرخانه EurepGAP برای انجام ممیزی و اعطای گواهینامه در موارد شایسته هستند. در سپتامبر 2007 ،EurepGAP  نام خود را به GLOBALG.A.P تغییر داد. این تصمیم به منظور انعکاس نقش گسترده بین المللی آن در ایجاد شیوه های کشاورزی خوب بین خرده فروشان متعدد و تامین کنندگان آنها انجام شد. مجموعه ای از استانداردها را می توان به صورت آنلاین در دسترس قرار داد. در فوریه 2009 GLOBALG.A.P. پس از اتمام موفقیت آمیز معیار سنجی ChinaGAP در برابر GLOBALG.A.P ، "ChinaGAP" راه اندازی شد.

روش خوب جهانی کشاورزی (GAP)آرم جهانی عملکرد خوب کشاورزی (GAP)Global G.A.P. یک نهاد بخش خصوصی است که استانداردهای داوطلبانه ای را برای صدور گواهینامه محصولات کشاورزی در سراسر جهان تعیین می کند. هدف این است که یک استاندارد برای عملکرد خوب کشاورزی با کاربردهای مختلف محصولات که مناسب کل کشاورزی جهانی است ، ایجاد شود.این استاندارد در درجه اول برای اطمینان دادن به مصرف کنندگان در مورد نحوه تولید غذا در مزرعه با به حداقل رساندن آثار زیانبار زیست محیطی عملیات کشاورزی ، کاهش استفاده از مواد شیمیایی و اطمینان از رویکرد مسئولانه برای سلامت و ایمنی کارگران و همچنین رفاه حیوانات طراحی شده است.

GlobalG.A.P. شیوه های خوب کشاورزیاز طریق هماهنگ سازی استانداردهای جهانی کشاورزیجهت کشاورزی پایدار و به حداقل رساندن استفاده از مواد شیمیایی کشاورزی به نفع کشاورزان ، خرده فروشان و مصرف کنندگان هست. این برنامه به عنوان یک برنامه برجسته تضمین مزرعه شناخته می شود و نیازهای مصرف کنندگان را در بیش از 120 کشور به شیوه کشاورزی خوب تبدیل می کند و الزامات مربوط به غذای ایمن تولید شده را شامل می شود. GlobalG.A.P ، برای برآوردن الزامات رعایت و افزایش بهره وری در تولید ، بهبود عملکرد کسب و کار و کاهش اتلاف منابع حیاتی ، در نظر گرفته شده است. گواهینامه می تواند شامل موارد زیر باشد: ایمنی و قابلیت ردیابی مواد غذایی محیط زیست شامل تنوع زیستی) سلامت ، ایمنی و رفاه کارگران رفاه حیوانات شامل مدیریت یکپارچه محصول (ICM) ، کنترل آفات یکپارچه (IPC) ، سیستم مدیریت کیفیت (QMS) ، و تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل ).

گواهینامه GLOBALG.A.P.تعهد شما را به شیوه های خوب کشاورزی با مزایای اضافی زیر نشان می دهد: با رعایت این استاندارد شناخته شده در سطح جهانی به محصولات خود ارزش بدهید. دسترسی به مشتریان جدید محلی و جهانی را آسان کنید ( بازارها ، تأمین کنندگان و خرده فروشان ) ، کاهش قرار گرفتن در معرض خطرات مربوط به ایمنی مواد غذایی و محصول ، بهبود کارایی فرایندها و مدیریت مزرعه و تشویق شیوه های کشاورزی پایدار از نظر زیست محیطی از دیگر مزایای گواهی گلوبال گپ هست.

برای دستیابی به گواهینامه GLOBALG.A.P و اخذ آن:

انتخاب مرجع صادر کننده

مستند سازی و استقرار و پیاده سازی

ممیزی داخلی و خارجی

ممیزی نهایی

ثبت و صدور گواهینامه GLOBALG.A.P

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از اولین و بزرگترین مراکز ثبت و صدور گواهی ایزو ، متقاضیان محترم را راهنمایی و همراهی می کند و انواع گواهی نامه ایزو با هر سطح اعتبار را از ما بخواهید. تمامی خدمات مشاوره مرکز ما رایگان هست.

 

Instagram.Icons - LearnParsi 1 صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.