HSEE.png

مدرک HSE

در این مطلب قصد داریم مطالب مفیدی را پیرامون گواهینامه HSE ارائه نماییم. حتماً برایتان پیش آمده است که در صفحه حوادث روزنامه ها یا در اخبار شبکه های تلویزیونی با خبرهای حوادث و اتفاقاتی که به هنگام کار برای کارگران یا کارمندان شرکت ها یا سازمان های مختلف به وقوع پیوسته است، مواجه شده باشید. خبرهایی بس تأثر برانگیز که بعد از شنیدن آن، تنها حسرت اینکه ایکاش موارد ایمنی رعایت شده بود و این اتفاقات و آسیب ها رخ نمی داد برای شنوندگان و نیز بازماندگان حادثه، باقی می ماند. در سال های اخیر به منظور جلوگیری از وقوع آسیب های حین کار در مشاغل مختلف و نیز به حداقل رساندن آسیب های زیست محیطی، مهارت های رعایت بهداشت و ایمنی و حفظ محیط زیست به کارکنان نهادهای مختلف آموزش داده می شود. حتی افرادی که به صورت خصوصی فعالیت های پیمانکاری انجام می دهند برای ارتقای سطح شغلی و به دست گرفتن اجرای پروژه های کاری، نیازمند مدرک ایمنی، بهداشت و محیط زیست در کنار رزومه شغلی خود هستند. مدرک یا گواهینامه HSE همانگونه که از نام این کلمه که متشکل از حرف اول سه کلمه بهداشت (Health)، ایمنی (Safety) و محیط زیست (Environment) است مشخص می باشد، به گواهینامه صلاحیت ایمنی معروف بوده و مدرکی است که به افرادی که در دوره های آموزشی بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت کرده و در آن موفق شده باشند، اعطا می شود.

The-difference-between-hse-and-hse-ms

گواهینامه HSE-MS

ارگان ها و سازمان هایی که در راستای حفاظت و حراست از محیط زیست و رعایت استانداردهای ایمنی و مراقبت از سلامت افراد، اصول و قواعدی را در مجموعه کاری خود تعیین کرده و در حین کار لحاظ می کنند، مشمول دریافت گواهینامه HSE-MS می شوند که مخفف عبارت سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست می باشد. شرکت های پیمانکاری و سازمان های مختلف در صورت برخورداری از گواهینامه تأیید صلاحیت از وزارت کار و امور اجتماعی و نیز گواهینامه رتبه بندی از سازمان برنامه و بودجه، می توانند نسبت به اخذ گواهینامه HSE یا HSE-MS اقدام نمایند.

 

نحوه دریافت گواهینامه HSE

گواهینامه HSE قابل اعطا شدن هم به افراد حقیقی و هم به افراد حقوقی است؛ یعنی هم شرکت های پیمانکاری و سازمان ها به عنوان افراد حقوقی می توانند تقاضای دریافت مدرک ایمنیداشته باشند هم افرادی مانند مهندسان برای فعالیت در مشاغل مهندسی عمران، صنعت نفت و ... بهتر است این مدرک را دارا باشند؛ چرا که امتیاز مثبتی در رزومه آنان خصوصاً به هنگام درخواست کار محسوب می شود. دریافت گواهینامه HSE روش های مختلفی دارد. برخی سازمان ها برای دریافت این مدرک دوره های آموزشی را با حضور مدرسان حرفه ای این حوزه برگزار می کنند. برخی از افراد نیز خواهان شرکت در کلاس های آموزشی که مؤسسات مختلف در کشور برای آموزش و اعطای گواهینامه معتبر HSE برگزار می کنند، هستند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید گواهی hse امروزه از چنان اهمیتی برخوردار است که حتی در دانشگاه ها هم تدریس می شود.

 

IMENI-PEYMANKARAN

دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی

گواهینامه HSE ارزان و فوری

از آن جایی که برخی شرکت ها و سازمان ها یا افراد قصد شرکت در مناقصات مختلف پیش رو را دارند و برای برخی از آن ها مدت زمان کمی در اختیار دارند، تقاضای دریافت گواهینامه hse فوری مطرح می شود. مؤسسات آموزشی اصول صلاحیت ایمنی، شرایط لازم برای اینکه این متقاضیان بتوانند گواهینامه را کسب کنند، ایجاد کرده اند. در واقع مباحث آموزشی این دوره ها به صورت فشرده بوده و تا حد ممکن آموزش سریع تر پایان می یابد و گواهینامه HSE افراد با توجه به سنجش میزان یادگیری و تسلط آنان به اصول و استانداردها از سوی مراجع ذیصلاح صادر خواهد شد. نمونه گواهینامه HSE را در شکل زیر مشاهده می کنید.

 

استعلام گواهینامه hse

هنگامی که برای شرکت در مناقصات و مزایده های مختلف اقدام می کنید، یکی از مواردی که در بررسی صلاحیت شما انجام می شود، استعلام گواهینامه hse است. چنانچه استعلام شما مثبت باشد به این معنی است که شما دارای مدرک HSEهستید و این مدرک نیز دارای اعتبار است؛ اما چنانچه استعلام شما منفی باشد، نشان دهنده دو مسئله می باشد. اول اینکه شما دارنده گواهینامه HSE نبوده اید و دوم اینکه اعتبار مدرک شما به پایان رسیده است و به موقع نسبت به تمدید گواهینامه hseخود اقدام نکرده اید؛ بنابراین در این حالت نخواهید توانست به عنوان یک شخص یا شرکت پیمانکار در مناقصه پیروز شوید. از این رو لازم است که حتماً و حتماً به تمدید به موقع مدرک صلاحیت ایمنی خود مبادرت ورزید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.