ISO-SYSTEMKARAN 

 

ISO سیستم کاران

ISO سیستم کاران چیست؟ با توجه به اهمیت گواهینامه ایزو برای مشاغل مختلف سالانه افراد زیادی وجود دارند که برای اخذ این گواهینامه اقدام کنند. همان طور که می دانید اخذ گواهی ISO مستلزم گذراندن مراحل بسیار دشواری است. مهم ترین نکته ای که در هنگام اخذ این گواهی وجود دارد این است که امکان افتادن در دام سودجویان و افراد غیر حرفه ای وجود دارد. پیش از هر چیز باید به این مسئله بپردازیم که ایزو چیست؟ ISO یک بنیاد بین المللی است که به هیچ سازمان و دولتی وابسته نیست. این بنیاد که به عنوان یک موسسه جهانی شناخته می شود که مسئولیت تدوین و صدور استانداردها را در سطح بین المللی بر عهده دارد.

 

نحوه دریافت ایزو سیستم کاران 

شرکت های تجاری و صادراتی، سازمان های مختلف برای شرکت در مناقصات همچنین اثبات استاندارد بودن عملکرد خود و گسترش فعالیت های کاری در سطح جهانی نیازمند به اخذ دریافت گواهینامه های مختلف ایزو هستند. یکی از مشکلاتی که در هنگام اخذ این گواهینامه ها وجود داشته است ارائه ی مستندات و پیاده سازی استاندارد ها بوده که بیشتر شرکت های درخواست کننده توانایی انجام صحیح قوانین و تطابق آن ها با درخواست های سازمان ایزو را ندارند. از این رو شرکت هایی مانند سیستم کاران این وظیفه را به عهده می گیرند تا افراد را در این زمینه یاری کنند.

 

استفاده از خدمات ایزو سیستم کاران به افراد این امکان را می دهد تا از مراحل صحیح دریافت انواع مختلف دریافت گواهی نامه ایزو آگاهی پیدا کنید. یکی از مواردی که در هنگام دریافت گواهینامه ایزو بسیار مشاهده شده است این بوده که افراد فریب تبلیغاتی نظیر دریافت گواهی ISO را می خورند. دریافت این گواهینامه یک پروسه ی زمان بر است.

 

مشاوره ایزو 

مرکز مشاوره ISO به افراد این فرصت را می دهد تا در مورد

 

-       شرایط و مراحل دریافت انواع گواهینامه های ایزو

-      نحوه ی استعلام و تشخیص اصالت همچنین رهگیری انواع مختلف گواهینامه ها اقدام کنند.

-      اطلاع از هزینه ها و نحوه ی تمدید سالانه ی گواهینامه ایزو

-    اجرای ممیزی ها و پیاده سازی استاندارد های لازم برای رسیدن به سطح مورد نظر IAF اطلاعات کامل را دریافت کنند.

 

خدمات ایزو سیستم کاران

 

موسسه سیستم کاران به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مراجع عام المنفعه در زمینه خدمات ایزو در ایران شناخته می شود هدف این مرکز راهنمایی صحیح افراد در زمینه ی دریافت انواع مختلف گواهینامه های ایزو است. این مرکز با ارائه ی مشاورات مختلف در زمینه ی بهره وری، پیاده سازی سیستم های مدیریتی، ارائه متن استاندارد ها و مدل های مستند آموزشی به افراد کمک می کند که به سطح استاندارد بین المللی ایزو نزدیک شوند.

 

فرم درخواست ایزو

 

یکی از مهم ترین موارد در هنگام اخذ گواهینامه های ایزو رعایت ممیزی هایی است که از سوی ایزو مطرح شده است این ممیزی ها شامل رعایت ایمنی و بهداشت در زمان کار، حفظ محیط زیست و .... است. ایزو سیستم کاران به شما این امکان را می دهد تا با اصول رعایت این ممیزی ها آشنا شده بتوانید به سطح قابل قبول IAF برسید.

 

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم سیستم کاران اولین و بزرگترین مرجع اخذ ، ثبت و صدور گواهینامه های ایزو است که در سال 1379 تاسیس شده است. با توجه به اینکه استانداردهای زیادی توسط سازمان ایزو تدوین می شود شناخت این استانداردها در هر زمینه مستلزم آگاهی بالایی است. سازمان ایزو متشکل از نمایندگان 160 کشور است که به AB ها مشهور هستند هر کدام از این نمایندگان تنها اجازه ی صدور تعداد محدودی از گواهینامه های ایزو را دارند متقاضیان باید در وهله ی اول براساس نیاز خود نماینده ی مناسب با گواهینامه ی درخواستی خود را شناسایی کنند. مشاوران ایزو سیستم کاران به متقاضیان این امکان را می دهند که AB مورد نظر را شناسایی کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

 

همان طور که می دانید با توجه به وجود AB ها صدور گواهی ایزو در انتها توسط IAF انجام می گیرد این سازمان برای صدور گواهینامه شرایط و ممیزی های سختی را ارائه می کند که سازمان ها ملزم به پیاده سازی آن ها هستند با استفاده از خدمات ایزو سیستم کاران می توانید از نحوه ی پیاده سازی ممیزی های ملی و بین المللی آگاهی کامل داشته باشید

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید