استعلام اعتبار گواهینامه ایزو

استعلام اعتبار گواهینامه ایزو

امروزه استعلام اعتبار گواهینامه ایزو از طرف سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت مدرک ایزو بسیار مورد توجه قرار گرفته است. روزانه کاربران زیادی با سرچ عبارات و سؤالات مختلف در سایت گوگل بدنبال راهی برای جستجوی استعلام و سنجش اعتبار گواهینامه ایزو هستند. تنها و مطمئن‌ترین راه برای استعلام و بررسی اعتبار گواهینامه ایزو وارد شدن در سایت معتبر و قانونی مربوط به حوزه ایزو می‌باشد.

 

سایت معتبر و رسمی جهت استعلام اعتبار گواهینامه ایزو

انجمن اعتبار دهندگان بین المللی بعنوان تنها نهاد رسمی و قانونی است که در تمام دنیا با نام International Accreditation Forum یا در اصطلاح انجمن IAF معرفی شده است. انجمن یا مؤسسه IAF مورد تأیید سازمان جهانی استاندارد سازی یا همان سازمان ایزو است. انجمن اعتبار دهندگان بین المللی در تمام فضای مجازی فقط با یک عنوان و دامنه دارای یک سایت رسمی به نشانی WWW.IAF.NU فعالیت میکند. تمامی کشورهای عضو سازمان ایزو یک نهاد و سازمانی را بعنوان نماینده رسمی کشورشان در سازمان ایزو دارند. لیست کامل نام تمامی کشورهایی که بعنوان نهادهای اعتبار دهنده به مراجع صدور گواهینامه ایزو هستند در سایت IAF وجود دارند.

 

استعلام مراجع معتبر و رسمی جهت استعلام اعتبار گواهینامه ایزو

سازمان جهانی استاندارد سازی وظیفه تهیه و تدوین قوانین و الزامات مربوط به تمام مشاغل و حرفه‌ها را دارند. وقتی که مستندات انواع استانداردهای مختلف را آماده و تدوین کردند باید نمایندگانی از کشورهای عضو سازمان کار ثبت و صدور گواهینامه ایزو را دست بگیرند. اخذ گواهینامه ایزو بصورت مستقیم از خود سازمان ایزو انجام نمی‌شود. به نمایندگانی که بعنوان مرجع صدور گواهینامه ایزو فعالیت میکنند Certification Body یا در اصطلاح CB می‌نامند. نام مراجع صدور گواهینامه ایزو یا CB های معتبر ایزو در لیست مؤسسات اعتبار دهنده که در سایت انجمن IAF عضو هستند وجود دارد.

 

آموزش استعلام اعتبار گواهینامه ایزو چگونه است؟

متقاضیان اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو ابتدا باید با توجه به نوع هدف و میزان سطح پیاده سازی مستندات ایزو در داخل مجموعه‌شان نام مرجع صدور گواهینامه ایزو مربوطه را از طرف مرکز مشاوره ایزو جویا شوند. باید نام دقیق و کامل مرجع را بدون هیچ گونه حذف و مخفف کردنی دریافت نمایید. هنگامی که نام کامل مرجع صدور گواهینامه ایزو را دریافت نمودید وارد سایت رسمی و معتبر انجمن IAF شوید. در آنجا نام کشور اعتبار دهنده به مرجع صدور گواهینامه ایزو را باید جستجو و مشاهده نمایید. هنگامی که AB مورد نظر را یافتید وارد سایت AB مؤسسه اعتبار دهنده شوید و نام مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو را جستجو و استعلام نمایید. در نهایت اگر نام CB را هم یافتید متوجه می‌شوید که گواهینامه ایزویی که برای سازمان شما قرار است صادر شود معتبر و اصیل می‌باشد. چنانچه سازمانی با آموزش و مطالب این سایت نتوانست استعلام و سنجش اعتبار گواهینامه ایزو را انجام دهد با مرکز سیستم کاران به شماره ۷۹۱۶۵-۰۲۱ تماس حاصل نمایید و بصورت رایگان از نحوه آموزش استعلام اعتبار گواهینامه ایزو بهره بگیرید و یا حتی مشاوران و کارشناسان مرکز سیستم کاران بصورت رایگان کار استعلام و اعتبار سنجی گواهینامه ایزو مورد نظر شما را برایتان انجام می‌دهد. شما از هر شهر و استانی و از هر مرکز دیگری که هم قصد دریافت گواهینامه ایزو را دارید می‌توانید استعلام اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو خود را از ما بخواهید.

 

فرم درخواست ایزو

 

نام چند مرجع صدور گواهینامه معتبر ایزو عبارتند از:

گواهینامه با برند DAKS از کشور انگلستان

گواهینامه‌ با برند UKASS از کشور آلمان

گواهینامه با برند Accerdia از کشور ایتالیا

گواهینامه با برند SAS از کشور سوئیس

گواهینامه با برند NACI از کشور ایران

 

عناوین تقلبی و جعلی مراجع صدور گواهینامه ایزو

مراجع صدور گواهینامه ایزو به دو دسته تقسیم می‌شوند. مراجع بین‌المللی و معتبر که عضو سازمان iaf هستند و مراجع داخلی که سطح اعتبار مراجع صدور بین المللی را ندارند و بصورت مستقل کار می‌کنند. نام یکسری عناوین و مراجع جعلی جهت آگاهی متقاضیان عبارتند از:

گواهینامه ایزو با AB دولتی، گواهی با AB خصوصی از آلمان یا انگلیس یا اروپا یا کانادا، گواهینامه ایزو با CB ایران و کانادا یا با CB ایران و آلمان، گواهینامه ایزو با اعتبار ایران و انگلستان، گواهینامه ایزو با اعتبار AB مستقل و نیمه دولتی، گواهینامه ایزو با AB کشورهای اتحادیه اروپا و ... عناوین و عبارات جعلی زیادی هستند که یکسری مراکز صدور گواهینامه ایزو به متقاضیان ارائه می‌دهند. این مراکز با زدن برچسب و لیبل لیزری، یا زدن مهر برجسته و حک تصویر پرچم کشورهای انگلیس و آمریکا و کانادا و.. گواهینامه و کار خود را قانونی و اصیل جلوه می‌دهند.

 

نکته:

مدیران و مسئولان آگاه سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو بدانند تنها سایت رسمی و قانونی برای استعلام و بررسی اصالت گواهینامه ایزو سایت IAF می‌باشد که مورد تأیید سازمان ایزو است. سایت ASCB سایت رسمی و معتبری نمی‌باشد.

مرکز سیستم کاران با بهره گیری از بهترین مشاوران و کارشناسان مجرب آماده ارائه مشاوره رایگان جهت آموزش استعلام و بررسی اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو می‌باشد. بررسی اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو حق مسلم شما می‌باشد و حتما باید نسبت به این موضوع آگاهی کامل کسب نمایید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.