استعلام ISO

استعلام ISO

 

عبارات و‌سؤالات مربوط به صحت و اصالت اعتبار گواهینامه ISO

امروزه اکثر کاربران با توجه به اینکه به فضای مجازی و اینترنت دسترسی بیشتری دارند روزانه با عناوین مختلفی همچون استعلام ایزو ، استعلام گواهینامه ایزو ، اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو ، استعلام اعتبار و صحت گواهینامه ISO ، راه تشخیص اصالت گواهینامه ایزو ، نحوه تشخیص اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو ، چگونه استعلام ایزو را انجام دهیم؟ چگونه اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو را بدست آوریم؟ برای تعیین و اعتبار گواهینامه ISO به کجا باید مراجعه کنیم؟ بررسی اصالت گواهینامه ایزو ، بررسی صحت و اصالت گواهینامه ایزو چگونه است؟ و ... در سایت WWW.GOOGLE.COM به جستجو مطالبی مفید و کاربردی می‌پردازند و سعی دارند بهترین و اصولی‌ترین راه مناسب جهت اخذ گواهینامه ایزو را دریافت نمایند.

 

استعلام ISO چه زمانی انجام می‌شود؟

متقاضیان اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو می‌توانند استعلام گواهینامه ISO را هم قبل از دریافت گواهینامه ایزو انجام دهند و هم بعد از دریافت گواهینامه ایزو و در نهایت بعد از حصول اطمینان از اعتبار گواهینامه ایزو هزینه کامل اخذ مدرک گواهی نامه ISO را پرداخت نمایند.

 

فرم درخواست ایزو

استعلام ISO قبل از دریافت گواهینامهISO

متقاضیان محترم اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو ابتدا بعد از درخواست خود و تکمیل فرم ایزو با یکسری مراجع جهت ثبت و صدور گواهینامه ایزو مواجه می‌شوند و از نظر مرکز مشاوره همگی کاملا معتبر و قانونی می‌باشند. ولی اکتفا کردن به سخنان مراکز مشاوره به صلاح نیست و بهتر است بصورت شخصی و‌ مستقیم اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو را استعلام نمایید. برای اعتبار سنجی و اصالت مراجع صدور گواهینامه ایزو یا Certification Body ها که در اصطلاح CB نامیده می‌شوند باید ابتدا اعتبار نهاد بالا دستی مراجع صدور گواهینامه ایزو یا همان Accerdiation Body ها را سنجید. اعتبار نهادهای اعتبار دهنده یا AB ها توسط ورود به سایت انجمن اعتبار دهندگان بین المللی بنام IAF انجام می‌گیرد. سازمان یا انجمن IAF زیر نظر سازمان ایزو تأسیس گردید و‌ بعنوان بزرگترین و معتبرترین نهاد بین المللی به اعتبار دهی نهادها و مراکز اعتبار دهنده به مراجع صدور گواهینامه ایزو فعالیت می‌کند. شما متقاضیان با مشاهده AB کشور مورد نظر در لیست سایت IAF به نشانی WWW.IAF.NU باید وارد لیست اسامی معتبر AB شوید و نام مرجع صدور گواهینامه ایزو که به شما معرفی شده است را بصورت کامل انطباق دهید. چنانچه نام و اعتبار یک به یک تمام مراکز و مراجع مشخص شد استعلام ISO و اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو مشخص و ثابت می‌گردد. بعد از آن می‌توانید بدنبال اخذ گواهینامه ایزو و طی کردن مراحل بعدی باشید.

 

استعلام ISO بعد از دریافت گواهینامهISO

متقاضیان اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو می‌توانند چنانچه قصد دارند بعد از دریافت گواهینامه ایزو اصالت و اعتبار گواهینامه را ریجستر نمایند. متقاضیان با وارد شدن در سایت CB مورد نظر می‌توانند کد و شماره‌ای را که بر روی گواهینامه ایزو درج شده است و بعنوان کد ریجستری است را در قسمت ورود کد و‌ شماره گواهی وارد نمایند و کلیه اطلاعات و مشخصات شرکت خود از قبیل نام شرکت و نام گواهینامه‌های ایزوی دریافت شده و تاریخ صدور و تاریخ انقضای گواهی را دریافت نمایند. این نوع ربجستر هم یک نوع اعتبار سنجی و بررسی اصالت گواهینامه ایزو می‌باشد.

 

نکات قابل توجه و مهم در روند استعلامISO

سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو به هنگام استعلام ISO باید نام دقیق مراجع صدور گواهینامه ایزو و نام دقیق مرکز اعتبار دهنده و نام دقیق و کامل سایتهای مربوطه را جستجو نمایند. اکثر گواهینامه‌های ایزو جعلی و نامعتبر ظاهری جذاب و فریبنده دارند. گاهی اوقات اینقدر بصورت حرفه‌ای و تخصصی نام برندهای معتبر همراه با پرچم کشور اعتبار دهنده و برچسب و‌ مهر برجسته و‌ لگو بر روی کاغذ گواهینامه‌ها کار شده است که حتی مرکز معتبر و بزرگ و‌ حرفه‌ای سیستم‌ کاران به سختی تقلبی و جعلی بودن گواهینامه ایزو را می‌تواند تشخیص دهد . همچنین نکته مهم دیگر این است که تنها و‌ رسمی‌ترین مرکز تعیین اعتبار گواهینامه ایزو انجمن IAF می‌باشد. هیچ انجمن و هیچ نام دیگری به این سمت جهت تعیین اعتبار و استعلام ISO وجود ندارد مگر اینکه تقلبی باشد.

توصیه مرکز سیستم کاران به تمامی سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو این است که بعلت اینکه هیچ مرکز و نهادی در ایران جهت پیگیری و شناسایی مراجع و مراکز جعلی گواهینامه ایزو وجود ندارد پس باید به شخص جهت گرفتن ISO معتبر اقدام به استعلام و بررسی صحت ISO اقدام نمایید. از طرفی بعلت تنوع و گوناگونی سایت‌های AB و خارجی بودن سایت‌ها شناسایی اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو از عهده یکسری متقاضیان و سازمان‌ها بر نمی‌آید به همین خاطر مرکز سیستم کاران با توجه به قدمت طولانی در مشاوره و اتخاذ انواع گواهینامه‌های ایزو جهت انجام استعلام ISO به تمامی کاربران و متقاضیان آمادگی ارائه خدمات و مشاوره‌های رایگان دارد.

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید