گواهینامه ایزو برای رستوران

گواهینامه ایزو برای رستوران

تاریخ اخیر و گذشته صنعت غذا در جهان نشان داده است که خطرات مواد غذایی در تمام بخش‌های زنجیره تامین مواد غذایی از تولید کننده مواد اولیه، پردازش کنندگان و توزیع کنندگان گرفته تا خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان و همه تأمین‌کنندگان مرتبط با خدمات و مواد خام امری ذاتی هستند. گاهی مدیریت نکردن تمام خطرات مربوطه می تواند منجر به بیماری، مرگ، سوءتغذیه و تخریب اعتبار برندها و بخش‌های صنعتی و دولت‌ها شود. شدت چنین پیامدهایی و گستره زنجیره غذایی در جهان این درک را برانگیخته است که ارائه غذای سالم توسط هیچ سازمان و بخشی به تنهایی امکان‌پذیر نیست، بلکه باید تضمین شده از سازمان های درگیر در زنجیره غذایی باشد. سازمان استاندارد جهانی در این میان یک سیستم مدیریت ایمنی برای همه مشاغل درگیر در حوزه قضایی و مواد غذایی را ابداع کرده است

 

 

ISO22000 استاندارد ویژه رستوران

ایزو ۲۲۰۰۰ یک استاندارد هماهنگ و فرایند گرا برای ایمنی مواد غذایی است که می تواند توسط هر سازمانی در زنجیره تامین مواد غذایی اعمال شود و تامین مواد اولیه تا حمل و نقل مواد غذایی را نیز شامل می‌شود. این استاندارد حداقل الزامات را برای مدیریت ریسک کسب و کار مشخص می‌کند. استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ در واقع تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی haccp را اعمال می‌کند و الزامات شیوه‌های تولید خوب gmp و اجرای برنامه پیشگیرانه را ایجاد می‌نماید.

 

اهداف رستوران‌ها از دریافت گواهینامه ISO 22000 چیست؟

هدف سازمان‌ها و رستوران‌ها که این گواهی را اخذ میکنند ابتدا دستیابی به اهداف بلند و مطلوب به همراه عملکرد مداوم می‌باشد. همچنین داشتن یک سیستم مدیریت یکپارچه تر برای ایمنی مواد غذایی البته بالاتر و فراتر از الزامات قانونی معمول هدف دیگر از اخذ استاندارد‌های ایزو از جمله گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ می‌باشد. مسلما با طراحی و اجرای مستندات ایزو ۲۲۰۰۰ توسعه و بهبود مستمر و عملکرد مداوم ایجاد می‌شود و در نهایت با معرفی برند و تبلیغات گسترده‌تر جلب اعتماد و رضایت مشتریان کسب می‌شود و سازمان مربوطه سود و منفعت بسیاری را بدست می‌آورد.

 

مزایای دریافت گواهینامه ISO 22000 برای رستوران

دریافت گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ یعنی دستیابی به یک FSMS  ( Food Safety Manegment systems  ) در زنجیره تامین مواد غذایی ، ادغام روش های تجزیه و تحلیل ریسک و برنامه‌های پیشگیری با اشاره به ایمنی مواد غذایی، افزایش ایمنی محصول و کاهش ریسک مسئولیت محصول، بهبود اعتماد مشتریان و تامین کنندگان و مقامات کنترل رسمی در سطح بین‌المللی، توجه کلی نگر به تمام سازمان و همچنین جریان های ایمنی و کارآمد با توجه به بهداشت و حفاظت از سلامت، انطباق با انواع الزامات استاندارد‌های مختلف مواد غذایی و ادغام آسان با سیستم‌های مدیریت موجود مانند: ایزو ۹۰۰۱ با نام سیستم مدیریت کیفیت و ایزو ۱۴۰۰۱ با نام سیستم مدیریت زیست محیطی از جمله مزایای دریافت گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ و دیگر استانداردهای مرتبط با صنایع غذایی می‌باشند.

 

فرم درخواست ایزو

 

نحوه دریافت گواهینامه بین‌المللی ISO 22000 برای رستوران

درخواست گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ و تکمیل فرم درخواست ایزو و انتخاب مناسب مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ ، تشکیل یک تیم قوی و مجرب برای اخذ یک سیستم FSMS  قوی، همکاری مدیریت مجموعه یا رستوران برای نهایی کردن طرح اجرای پروژه، انجام یک تجزیه و تحلیل برای شناسایی و مقایسه سیستم فعلی مجموعه با استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ توسط کارشناسان، تجزیه و تحلیل و توسعه مستندات و الزامات استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ ، آموزش به کارکنان در مورد استاندارد جدید و سیستم توسعه یافته، شروع پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی اجرای درست استاندارد FSMS  ، انجام ممیزی داخلی و انجام اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه مناسب و در نهایت بررسی و بازرسی سیستم مدیریت توسط کارشناس مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو و در نتیجه گواهی نامه نهایی ایزو ۲۲۰۰۰ توسط مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو صادر می‌شود.

 

نحوه دریافت گواهینامه داخلی ISO 22000 برای رستوران

نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران که بصورت داخلی باشد توسط مراجع داخلی یا همان مراجع خصوصی گواهینامه ایزو صادر می‌شود. مراجع صدور داخلی گواهینامه ایزو بعلت اینکه تحت اعتبار یک مرکز اعتبار دهنده عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی بنام IAF  نیستند نمی‌توانند گواهینامه بین‌المللی و معتبر ایزو ۲۲۰۰۰ را صادر نمایند. نحوه گرفتن گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ از این مراجع بدین صورت است که با تکمیل فرم درخواست گواهینامه ایزو و انتخاب مرجع صدورداخلی بدون ملزم بودن به طراحی و اجرای مستندات و بدون انجام ممیزی نهایی توسط کارشناس مرجع صدور گواهینامه ایزو می‌توانید ظرف مدت زمان کوتاهی با هزینه کمتری گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ را از مراجع صدور خصوصی دریافت نمایید.

مرکز سیستم کاران بخاطر طیف گسترده‌ای کاری که دارد با ارائه مشاوره رایگان و خدمات برتر براحتی می‌تواند از هر کدام از مراجع صدور گواهینامه ایزو برای متقاضیان و صاحبان رستوران‌ها و مراکز غذایی و فست فودها کار صدور انواع گواهینامه‌های ایزو را از جمله صدور گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ را انجام نماید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.