گواهینامه HSE ، HSE - MS چیست؟

گواهینامه HSE ، HSE - MS چیست؟

برنامه های آموزشی بهداشت، ایمنی و محیط زیست - HSE - به رفع مجموعه ای از مسائل ایمنی در محل کار کمک می کند. این جنبه ها هم بر رفاه و هم سلامت کارگران تأثیر می گذارد. این برنامه ها به طور خاص برای کمک به جلوگیری از آسیب به افراد ، محیط زیست و اموال طراحی شده اند. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که ایمنی در محیط کار یک مسئولیت اساسی برای هر کسب و کار یا سازمان است. شاید تعجب کنید که چرا؟

سه چیز اساسی می تواند بار اجتماعی و مالی کسب و کار شما را افزایش دهد. این شامل:

آسیب های ناشی از کار

بیماری ها

تلفات

گواهینامه های HSE برای افراد و سازمان ها بخش مهمی از تضمین ایمنی و رفاه کارکنان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این گواهینامه ها و دلیل مفید بودن آنها در زیر به خواندن ادامه دهید.

 

گواهی HSE چیست؟

HSE شامل روش ها، فرآیندها و مقررات مورد نیاز برای محافظت از مردم ، کارگران و محیط زیست در برابر آسیب است. گواهی HSE برای مدیریت و کارکنان آموزش های خاصی را ارائه می دهد که این محافظت را تضمین می کند. چندین دوره گواهینامه HSE را می توان بر اساس صنعت و شغل مورد نظر انتخاب کرد.

 

مزایای ارائه شده توسط گواهی HSE

گواهی HSE مجموعه ای از مزایا را برای مشاغل، سازمان ها و افراد ارائه می دهد. برخی از مزایای اصلی ارائه شده در اینجا به تفصیل آمده است.

کاهش بار اقتصادی

بازگشت مالی سرمایه یکی از جذاب ترین انگیزه ها برای استفاده از برنامه های HSE است. کاهش بار اقتصادی اغلب هدف و نتیجه سایر منافع است. کارفرمایانی که به سلامت و ایمنی محیط کار علاقه مند هستند، مزایای صرفه جویی در هزینه را نیز مشاهده می کنند.

این صرفه جویی در هزینه ها به روش های مختلفی دیده می شود. برخی از رایج ترین پس انداز ها عبارتند از:

هزینه های درمانی

هزینه های غرامت کارگران

هزینه های اداری

اجتناب از جریمه هایی که به دلیل تخلفات و مجازات های خطرات ناشی از محیط کار رخ می دهد

ثابت شده است که این عوامل در کنار هم تأثیر هم افزایی در بهبود سود شرکت دارند.

 

کاهش بیماری ها ، جراحات و مرگ و میرها

یک عامل وجود دارد که برای اطمینان از مشاهده بازده مالی سرمایه گذاری ها از اجرای برنامه های HSE بسیار مهم است. این شامل کاهش بیماری ها، جراحات و تلفات می شود. این موقعیت ها هم از نظر انسانی و هم از نظر مالی مشکل ساز هستند. این هزینه ها سالانه میلیاردها میلیارد دلار برای جامعه به همراه دارد. همچنین اعتقاد بر این است که کسب و کارها سالانه صدها میلیارد دلار صرف هزینه های مربوط به بیماری ها و آسیب های شغلی می کنند. این امر به ویژه قابل توجه است زیرا این هزینه ها از سود شرکت حاصل می شود. چیزی که مشکل را تشدید می کند، افزایش هزینه های بیمه غرامت کارگران است که به طور مداوم در حال افزایش است.

 

بهره وری و روحیه کارکنان بهبود یافته است

چندین مزیت صرفه جویی در هزینه توسط برنامه های HSE وعده داده شده است. با این حال، هشدار داده می شود که کارفرمایان تصمیمات خود را بر اساس آنچه که کارگرانشان را ایمن نگه می دارد، نه فقط بر اساس انگیزه های مالی، قرار دهند. به طور خاص، باید بر ارزش سرمایه انسانی تأکید شود. سرمایه انسانی چیزی است که تمام جنبه های عملیات یک کسب و کار یا سازمان را هدایت می کند. این شامل همه چیز از طراحی محصول و فناوری گرفته تا شبکه های ارائه و توزیع خدمات است.

علاوه بر این، تحقیقات فعلی ثابت کرده است که رفتار کاری، سلامت و ارزش سرمایه انسانی با هم مرتبط هستند. این امر با این واقعیت نشان می دهد که وضعیت سلامت کارکنان تأثیر مستقیمی بر رفتار کارکنان، عملکرد حین کار و حضور در محل کار دارد.

به زبان ساده، یک محل کار سالم و ایمن باعث جذب و حفظ کارکنان با کیفیت می شود. این مجموعه ای از مزایای را ارائه می دهد، مانند:

-         کاهش غیبت

-         صدمات کمتر

-         تولید خدمات و محصولات با کیفیت بالاتر

-         نرخ گردش مالی کمتر

-         افزایش روحیه کارکنان

به زبان ساده، با اجرای این برنامه‌ها، کارکنان وقتی سالم‌تر و ایمن‌تر باشند، بهره‌ورتر، راضی‌تر و وفادارتر هستند.

 

افزایش شهرت سازمان :

هر محل کار با رهبری که بر ایمنی و سلامت تمرکز دارد، به عنوان "محل خوبی برای کار" رتبه بندی می شود. این مکان های کاری معمولا با تصویر برند مثبت تری پاداش می گیرند. این امر به ویژه قابل توجه است زیرا شهرت شرکت شما ارزش قابل توجهی دارد. این به ایجاد نتیجه مطلوب و افزایش شهرت شرکت کمک می کند. یک سازمان یا شرکت می تواند از شهرت مثبت بهره مند شود. این به این دلیل است که آنها به یک انتخاب برتر برای کارمندان، تامین کنندگان، سرمایه گذاران و مشتریان تبدیل می شوند. با گذشت زمان، می توانید پتانسیل حفظ مشتریان و جذب مشتریان بالقوه را افزایش دهید. شهرت سازمانی به ویژه برای مشاغل کوچکتر یا متوسط ​​مهم است. اینها آنهایی هستند که به پیشنهادهای دولتی، ایالتی یا محلی وابسته هستند یا سوابق ایمنی در این تصمیمات مهم لحاظ شده است.

داشتن یک محل کار سالم و ایمن یک سرمایه برای هر جامعه است. این به نشان دادن فداکاری شرکت به کارگرانش کمک می کند. این کار را همزمان با افزایش و محافظت از ارزش و تصویر برند انجام می دهد. به زبان ساده، نه تنها به کارفرمایان و کارمندان، بلکه به کل منطقه محلی که شرکت در آن قرار دارد کمک می کند.

 

افزایش انطباق با مقررات

سازمان های ایالتی و فدرال در سال های اخیر بیشتر درگیر برنامه های ایمنی و بهداشتی شده اند. رعایت این استانداردها بسیار مهم است زیرا عدم رعایت این استانداردها می تواند منجر به جریمه و مجازات های دیگر شود.

برخی از کمک‌ها برای کمک به تشویق کسب‌وکارها برای تمرکز مجدد بر سلامت و ایمنی ایجاد شده است. برنامه های فدرال وجود دارد که به موارد زیر کمک می کند:

- تشویق مشاغل به تعهد به سلامت و ایمنی

- ایجاد یک سیستم مدیریت با استانداردهای تعیین شده

- ایجاد برنامه های HSE کسب و کار

هر یک از این عوامل بسیار ارزشمند است و به اطمینان از انطباق برای مشاغل و سازمان ها کمک می کند.

 

آیا آماده اجرای گواهینامه HSE هستید؟

همانطور که می بینید، گواهینامه HSE مجموعه ای از مزایای را برای هر شرکت یا سازمانی ارائه می دهد. اگر هنوز به این موضوع برای محل کار یا سازمان خود توجه نکرده اید، اکنون زمان آن رسیده است

 

فرم درخواست ایزو

 

مرکز سیستم کاران به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که تمام مزایای ارائه شده توسط گواهی HSE را دریافت می کنید. علاوه بر این، تیم ما می تواند اطلاعات و بینشی در مورد آموزش ، آموزش منابع انسانی، آموزش شرکتی و موارد دیگر ارائه دهد. برای دانستن بیشتر با ما تماس بگیرید

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.