نحوه دریافت گواهینامه IMS

نحوه دریافت گواهینامه IMS

نحوه دریافت گواهینامه IMS و اخذ گواهی IMS از مراجع معتبر مورد سوال و درخواست متقاضیان مدرک IMS هست که بنابر هر دلیل به دنبال IMS هستند و البته باید بدانند که در ابتدا IMS چیست؟ گواهینامه IMS را بشناسند چون غالبا شرکتهای متقاضی و متقاضیان IMS با کلمه IMS برخورد می کنند اصلا نمی دانند که خود گواهینامه IMS چیست؟ در ابتدای امر تعریفی از IMS به شما ارائه خواهیم داد تا در ابتدا درک نسبی از IMS سیستم مدیریت یکپارچه به دست بیاورید.

 

IMS چیست؟ گواهینامه IMS چیست؟

IMS تحت عنوان سیستم مدیریت یکپارچه در واقع یک سیستم مدیریتی متشکل از سه سیستم مدیریتی ، سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی می باشد که وقتی یک سازمان به طور همزمان میاید و سه سیستم مدیریتی ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را به طور همزمان و یکپارچه درون سازمان خود طراحی و پیاده سازی می نماید، می گویند که آن سازمان موفق به طراحی و پیاده سازی یک سیستم مدیریت یکپارچه برای سازمان خود شده است که اصطلاحا به این سیستم ، سیستم مدیریت یکپارچه اطلاق می شود و به اشتباه برایش گواهینامه صادر می شود، در صورتی که IMS یک گواهینامه نیست و به اشتباه برایش گواهینامه صادر می گردد و برخی مراجع برای آن گواهینامه صادر می کنند و در حالی که IMS تنها و تنها یک اصطلاح هست که برای سازمانی کاربرد دارد که به صورت همزمان سه سیستم ISO9001 ، ISO 14001 و ISO45001 را طراحی و پیاده سازی نماید.

 

مزایای اخذ IMS

گواهینامه ایزو 9001 تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت به عنوان مادر تمامی استانداردها و پیش نیاز تمامی گواهینامه های ایزو مهمترین استانداردی هست که الزامات یک سازمان را برآورده می کند. گواهینامه ISO14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی از دیگر استانداردهای مهم محسوب می شود که الزامات زیست محیطی را برای یک سازمان بیان می کند و اینکه چگونه فعالیت کنند که فرآیندهای سازمانشان به محیط زیست آسیب نزند و آب و خاک و هوا و منابع طبیعی را برای نسل آینده حفظ کنند که یکی از استاندارد های ایزو عمومی مهم دیگر برای هر سازمانی محسوب می گردد. گواهینامه ISO45001 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی از دیگر گواهی نامه های مهم عمومی هست که الزامات ایمنی و محیط کاری ایمن را بیان می کند که بهداشت و سلامت کارکنان را در اولویت وظایف سازمان تعریف می کند. ایزو 14001 و ایزو 45001 هر دو مکمل یکدیگرند که ایزو 9001 نیز از همراهان همیشگی آنهاست و همانطور که گفته شد پیش از طراحی و پیاده سازی هر استانداردی بایستی ایزو 9001 درون یک سازمان طراحی و پیاده سازی بشود. طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه ، مهمترین مزیتش جلوگیری از هزینه های دوباره کاری و صرفه جویی در هزینه های یک سازمان هست.

 

اخذ گواهینامه IMS برای مناقصات

کارفرمای مناقصه گزار در بسیاری موارد از سازمانها با هر نوع فعالیت درخواست گواهی IMS می کنند و در واقع منظورشان همان سیستم مدیریت یکپارچه و تلفیق گواهینامهISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 هست. کارفرمایی ممکنست سه استاندارد ایزو 9001 و ایزو14001 و ایزو45001 را به عنوان IMS بپذیرد و یک کارفرما ممکنست IMS را به طور مجزا بپذیرد و کارفرمایی هم ممکنست چهار گواهی ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 و IMS را بخواهد. به هر گواهی IMS یکی از پر درخواست ترین گواهینامه ها برای مناقصات محسوب می گردد.

 

نحوه دریافت گواهینامه IMS

گواهینامه IMS را چگونه بگیرم؟ گواهی IMS متشکل از سه استاندارد ایزو بود پس توسط مراجع صادر کننده ایزو ISO صادر می گردد که به کرات در مقاله های مختلف توضیح داده شده و جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراکز صادر کننده گواهینامه ISO معتبر با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو اینجا کلیک نمایید.

 

نحوه اخذ IMS از سیستم کاران

ابتدا با مرکز سیستم کاران با شماره 79165 – 021 تماس حاصل بفرمایید و بعد از دریافت مشاوره رایگان در خصوص گواهینامه های ایزو و IMS ، نامه اعلام قیمت ایزو از برندهای مختلف IAF و غیر IAF برای سازمان ارسال می گردد. سازمان متقاضی برند مورد نظر خود را انتخاب می کند و سپس برایش فرم درخواست ایزو ارسال می گردد و متقاضی محترم بایستی اطلاعات خواسته شده در فرم را به دقت پر کند و سپس دوباره فرم را به مرکز سیستم کاران عودت خواهد داد و سپس بعد از تایید نهایی و اقدامات مالی، فایل به بخش اجرایی جهت ممیزی و اقدامات لازمه صدور گواهی ایزو تحویل داده خواهد شد. تمامی مراحل به صورت غیر حضوری و از طریق تلگرام ، واتساپ و ایمیل انجام می گیرد. همچنین می توانید فرم درخواست ایزو را جهت دریافت مدرک IMS از آیکون زیر دانلود نمایید.

 

فرم درخواست ایزو

 

جهت هر گونه سوال در خصوص گواهینامه IMS با مرکز سیستم کاران با شماره 79165-021 تماس حاصل نموده و از خدمات رایگان مشاوره و راهنمایی استفاده نمایید. کارشناسان مرکز بطور 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.