نحوه اخذ گواهینامه IMS

نحوه اخذ گواهینامه IMS

گواهینامه IMS چیست؟

از کجا گواهینامه IMS بگیرم؟

چگونه IMS بگیرم؟

مراجع صادر کننده IMS کدامند؟

برای دریافت IMS از کجا شروع کنم؟

IMS چیست؟

نحوه دریافت گواهی IMS برای شرکت در مناقصان

و... و....و.... سوالات متعددی که برای متقاضیان اخذ IMS پیش میاید و برای جواب این سوالات مجبورند از مرورگرهای مختلف همچون گوگل و از فضاهای مجازی جواب سوالات خود را بیابند به همین جهت غالبا در گوگل جستجو می کنند و با مراجع و شرکتهای مختلف همچون سیستم کاران برمیخورند که در زمینه ثبت و صدور انواع گواهینامه های ایزو ، IMS ، HSE ، رتبه و گرید پیمانکاری و رتبه و گرید انفورماتیک ، مجوز اداره کار ، گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران و انواع گواهینامه ملی و بین المللی یار و همراه متقاضیان هست. جهت آشنایی با IMS و گواهینامه IMS و گرفتن پاسخ تمام سوالات خود با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید و همراه ما باشید و ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.

 

IMS چیست؟

IMS تحت عنوان سیستم مدیزیت یکپارچه تلفیق سه استاندارد ایزو9001 ، ایزو14001 و ایزو45001 می باشد. یعنی وقتی یک سازمانی به صورت همزمان و یکپارچه سه استاندارد و سیستم مدیریتی ، سیستم مدیریت کیفیت ISO9001 و سیستم مدیریت زیست محیطیISO14001 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی یا حرفه ای ISO45001 را درون مجموعه خود طراحی و پیاده سازی کند، می گویند که موفق به طراحی و پیاده سازی یک سیستم مدیریت یکپارچه برای سازمان خود شده است که به این سیستم مدیریت یکپارچه اختصارا IMS گفته می شود. IMS نیاز به صدور گواهینامه ندارد و اصلا گواهینامه ندارد اما هستند مراجعی که برای آن گواهی نامه صادر می کنند، در صورتی که دریافت سه استاندارد ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 کافیست و نیازی به صدور گواهینامه نیست.

 

اهداف سازمانها از اخذ گواهی نامه IMS

شرکتها و سازمانها از اخذ IMS اهداف مختلفی دارند که در ابتدا باید هدفشان از اینکه می خواهند IMS بگیرند مشخص باشد و بدانند که به چه هدف می خواهند IMS یا همان سیستم مدیریت یکپارچه برای سازمان خود داشته باشند آیا هدفشان از دریافت IMS برای مناقصه می باشد و می خواهند برنده مناقصات شوند و کارفرمای مناقصه گزار ازشان درخواست IMS کرده است یا اینکه برای صادرات نیاز به سیستم مدیریت یکپارچه IMS دارند یا اینکه می خواهند سیستم مدیریت یکپارچه در سازمان خود طراحی و پیاده سازی کرده باشند و پیاده سازی واقعی IMS را انجام دهند. یا برای پیشرفت و بهره وری بیشتر، رقابت در بازار داخلی و بین المللی و هر نیت و قصد دیگر. مهم مشخص شدن هدف از دریافت گواهینامه IMS هست.

 

مراجع صادر کننده IMS

مراجع صادر کننده IMS یا همان مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح و اختصار CB می نامند که خود این CB تحت اعتبار یک نهاد دولتی با عنوان AB فعالیت میکند و اعتبار می گیرد و در نهایت خود AB تحت اعتبار یک نهاد بین المللی تحت عنوان IAF فعالیت می کند و مجوز می گیرد و باید از قوانینش تبعیت کند که AB های مختلفی از هر کشور زیر نظر IAF فعالیت دارند. تنها AB ایرانی NACI می باشد. IAS آمریکا ، DAKKS آلمان ، UKAS انگلیس و SAS سوئیس از دیگر AB های کشورهای دیگر هستند و همچنین هر کشور برای خودش نمایندگانی درون IAF دارد. جهت مشاهده AB های تحت اعتبار IAF به سایت IAF به آدرس دقیق WWW.IAF.NU مراجعه نمایید. هستند در این میان مراجع دیگری که تحت اعتبار IAF نیستند و اصطلاحا بهشان غیر IAF گفته می شود که CB ها و AB های داخلی هستند و نه بین المللی تحت اعتبار IAF .

 

فرم درخواست ایزو

 

نحوه اخذ گواهینامه IMS

ابتدا با مرکز سیستم کاران با شماره 79165 – 021 تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس برای شما نامه ای تحت عنوان نامه اعلام قیمت ایزو ارسال می گردد که این نامه شامل برندهای مختلف با قیمتهای مختلف می باشد که شرکت متقاضی می تواند متناسب نیاز خود و شرایطش هر برندی را که می خواهد انتخاب کند و سپس برایش فرم درخواست ایزو در قالب WORD ارسال می گردد که این فرم شامل اطلاعاتی می شود که بایستی پر گردد و سپس توسط امور هماهنگی مرکز اطلاعات و صحت و کم و کاستیها چک می شود و چنانچه اصلاحاتی لازم باشد صورت می گیرد و دوباره فرم برای متقاضی جهت تایید نهایی عودت داده می شود و بعد از طی روند مالی ، فایل متقاضی برای ممیزی و ثبت و صدور به قسمت اجرایی ارجاع داده خواهد شد.

جهت هر گونه سوال در خصوص گواهینامه IMS با مرکز سیستم کاران با شماره 79165 -021 تماس حاصل نموده و از خدمات رایگان مشاوره و راهنمایی استفاده نمایید. کارشناسان مرکز بطور 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.