نحوه گرفتن گواهینامه IMS

نحوه گرفتن گواهینامه IMS

نحوه گرفتن گواهی نامه IMS

اخذ گواهینامه IMS

مراحل اخذ گواهی IMS

روند اخذ IMS

مراجع صادر کننده IMS

IMS چیست؟

گواهینامه IMS چیست؟

 

IMS چیست؟ گواهینامه IMS چیست؟

IMS تحت عنوان سیستم مدیریت یکپارچه متشکل از سه استاندارد ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ، ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی می باشد و یعنی هنگامی که یک سازمان به طور همزمان و یکپارچه سه سیستم مدیریتی ، سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را درون سازمان خود طراحی و پیاده سازی کند، می گویند یک سیستم مدیریت یکپارچه را در سازمان خود راه اندازی کرده است که اصطلاحا به آن IMS گفته می شود. گواهی IMS تحت عنوان سیستم مدیریت یکپارچه بنا بر دلایل مختلف و متعدد مورد درخواست متقاضیان هست. در غالب موارد شرکتها بابت اخذ گواهی نامه IMS برای مناقصات ، به دنبال اخذ گواهی IMS می روند و کارفرمایی که برگزار کننده مناقصه هست از آنها درخواست IMS می کند. البته که IMS گواهینامه ندارد و برایش گواهی نامه صادر نباید بشود اما برایش گواهی صادر می گردد در صورتی که IMS تنها یک اصطلاح هست که اشتباها با عنوان گواهینامه IMS رواج پیدا کرده است. داشتن سه گواهی ISO 9001 ، ISO 14001 و ISO 45001 به معنای داشتن سیستم مدیریت یکپارچه هست و همین کافیست. حالا هستند سازمانهایی که میایند و برای IMS یک گواهینامه مجزا هم صادر میکنند و گاها وقتی یک سازمان همزمان سه استاندارد ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 را طراحی و پیاده سازی و دریافت می کند یک گواهینامه IMS به رایگان برایش صادر می گردد و برخی نیز برای IMS گواهینامه صادر نمی کنند.

 

مزایای اخذ IMS

ایجاد یک سیستم مدیریت یکپارچه

صرفه جویی در هزینه و زمان به واسطه طراحی و پیاده سازی همزمان ایزو9001 ، ایزو14001 و ایزو45001 و جلوگیری از هزینه هاری دوباره کاری

وجود کارکنان با انگیزه

سیستم مدیریت یکپارچه

استفاده درست و بهینه از منابع

مستند سازی ناب و بهینه

ایجاد رقابت و مزیت رقابتی

 

نحوه گرفتن گواهینامه IMS

گواهینامه IMS طبق استانداردهای صدور گواهینامه ایزو پیش می رود زیرا که همانگونه که گفته شد IMS ترکیب سه ایزو هست پس از طریق همان مراجع صادر کننده ایزو صادر می شود که یا IAF هستند و یا غیر IAF که جهت درک بهتر این دو گروه مرجع اینجا کلیک کنید.

 

فرم درخواست ایزو

 

نحوه گرفتن مدرک IMS با سیستم کاران

در ابتدا با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید و اطلاعات کافی را دریافت کنید. مشاورین خبره مرکز سیستم کاران به صورت 24 ساعته و رایگان آماده ارائه مشاوره به متقاضیان هست. هنگامی که اطلاعات کافی در اختیار متقاضی قرار داده شد در صورت تمایل به همکاری، نامه ای تحت عنوان نامه اعلام قیمت ایزو برای متقاضی ارسال می گردد که برندهای مختلف با قیمت های مختلف درون آن درج گردیده و متقاضی می تواند متناسب شرایط و نیاز خود هر مرجعی را که می خواهد انتخاب کند و بعد از انتخاب مرجع و تمایل به همکاری، نامه ای تحت عنوان نامه اعلام قیمت ایزو ISO برای شرکت متقاضی ارسال می شود که شامل اطلاعات مختلفی هست از جمله نام شرکت ، آدرس شرکت ، نام رابط ، شناسه شرکت و ... که اطلاعات به صورت فارسی و لاتین درون فرم درج می کردد و سپس متقاضی محترم فرم درخواست ایزو را به مرکز عودت خواهد داد و بخش امور هماهنگی اطلاعات فرم را بررسی می کند و چنانچه نیاز به اصلاحاتی بود، اصلاحات لازم را انجام می دهد و دوباره فرم را به مرکز متقاضی عودت می دهد و بعد از تایید نهایی فایل به بخش حسابداری و طی شدن مرحله مالی می رسد و بعد از طی روند مالی ، فایل برای ممیزی و صدور گواهینامه به بخش اجرایی سپرده می شود و گواهینامه صادر می گردد. همچنین می توانید به طور مستقیم فایل را با کلیک بر روی آیکون زیر برداشته و پر کرده و برای مرکز ارسال کنید. تمام روند بین متقاضی و مرکز به صورت غیر حضوری صورت می گیرد و تمامی روند از طریق تلگرام ، واتساپ و ایمیل انجام می شود.

هدف خود را از اخذ IMS مشخص کنید.

با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید.

مرجع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پیاده سازی و مستند سازی سیستم مدیریت یکپارچه با کمک مشاورین سیستم کاران

ممیزی داخلی و خارجی و نهایی توسط سیستم کاران و یا AB صادر کننده

ثبت و صدور گواهی IMS از طریق سیستم کاران

جهت اخذ گواهینامه IMS از طریق مرکز سیستم کاران و انواع گواهینامه های ایزو ، HSE ، گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ، گرید و رتبه انفورماتیک و مجوز اداره کار و انواع گواهینامه ملی و بین المللی با مرکز با شماره 79165 – 021 تماس بگیرید و اطلاعات لازم را از طریق مرکز کسب کنید و در اولین فرصت و با کمترین هزینه به گواهی نامه مد نظر خودتان برسید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.