نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی

نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی

نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی تحت عنوان ایزو 14001 سوال غالب شرکتها و سازمانها هست که می خواهند این گواهینامه ایزو 14001 را بگیرند. در گام اول قطعا شرکتها می خواهند بدانند که ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی چیه؟ فایده اخذ ISO14001 برای سازمانها چیست؟ گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی برای مناقصه رو از کجا و چطور بگیرند؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را بگیرید و چنانچه هر گونه سوالی در خصوص انواع سیستمهای مدیریتی همچون سیستم مدیریت زیست محیطی داشتید با مرکز سیستم کاران با شماره 79165 – 021 تماس بگیرید.

 

گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی یا ایزو 14001 چیست؟

گواهینامه ایزو 14001 با عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی یکی از انواع عمومی گواهی نامه های ایزو به شمار میاید که مورد نیاز تمامی شرکتها با هر نوع فعالیت هست و تمامی شرکتها با هر فعالیتی به آن نیاز دارند و الزامات زیست محیطی آنها را پوشش می دهد. استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی راهکارهایی را برای سازمانها ارائه می دهد که در راستای فعالیتشان مطابق با الزامات ایزو 14001 برای حفظ محیط زیست گام بردارند تا این محیط زیست برای نسل آینده حفظ بشود و همچنین سلامت افراد جامعه جهت آلودگی محیط زیست در راستای فعالیت آنها کمتر به خطر بیفتد و فرآیندهایشان آسیب کمتری به محیط زیست وارد کند. مثلا اینکه سیستمهای کاغذی و کاغذ بازی های اداری جای خود را به تکنولوژی بدهد و همه چیز سیستماتیک گردد. مثلا اینکه کارخانه ها در خارج از مناطق مسکونی احداث شوند و بسیاری از راهکارهای دیگری که درون سیستم مدیریت زیست محیطی تعریف شده است. پس اهمیت پیاده سازی سیستم مدیریت زیست محیطی در اینجا مشخص گردید که از آن میان می توان به کمک به سلامت افراد جامعه و حفظ منابع طبیعی برای نسل آینده ، که بسیار مهم هستند، اشاره کرد.

 

نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی

نحوه اخذ گواهینامه ایزو 14001 یا گواهینامه سیستم مدیریت محیط زیست مانند دیگر انواع گواهی نامه ایزو می باشد. به عبارت علم و قانونی اگر بخواهیم نحوه اخذ گواهی ایزو را بیان کنیم بایستی اینچنین بیان کنیم:

1-     تعیین هدف از اخذ گواهینامه ایزو ISO

2-     شناخت گواهی نامه ایزو مد نظر همچون ایزو 14001

3-     تعیین مرجع صادر کننده گواهی ایزو 14001

4-     مستند سازی و پیاده سازی ایزو14001

5-     ممیزی داخلی و ممیزی خارجی

6-     ممیزی نهایی

7-     ثبت و صدور گواهینامه ایزو

روند قانونی اخذ گواهی نامه ایزو 14001 به این منوال هست که شاید به نظر برای سازمانهای متقاضی کمی سخت و ناشناخته به نظر بیاید که مرکز سیستم کاران این روند را برای شما ساده کرده است و می توانید صفر تا صد پروسه دریافت گواهی نامه ایزو 14001 یا همان گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی خود را با خیالت راحت به سیستم کاران بسپارید و با کمترین هزینه و صرف کمترین زمان ممکن به گواهی سیستم مدیریت محیط زیست خود دست پیدا کنید و جهت اخذ انواع گواهی نامه های ایزو با خیال راحت کار خود را به دست ما بسپارید. البته با توجه به انتخاب مرجع صادر کننده ایزو در نحوه اخذ گواهی ایزو و دریافت ISO 14001 شما ، نحوه دریافت گواهی ایزو کمی متفاوت می شود مثلا اینکه در خصوص مراجع بین المللی و جهانی، پیاده سازی به نحوی کمی سختگیرانه انجام می گیرد و ممیزی نیز کمی مشکل خواهد بود و ممیز بر روی عدم انطباقها و رفع آنها تاکید می کند و البته با سیستم کاران به راحتی تمامی این مراحل را با خیال آسوده طی کنید. در خصوص مراجع داخلی که قطعا در سطح اعتبار بین المللی نیستند و اما کار راه انداز هستند ممیزی صوری و پیاده سازی اختیاری هست.

 

فرم درخواست ایزو

 

روند اخذ گواهینامه ISO 14001 با سیستم کاران

در ابتدا با سیستم کاران تماس بگیرید. نامه اعلام قیمت ایزو برای شما از طریق تلگرام یا واتساپ و یا ایمیل و دیگر راههای ارتباطی فرستاده می شود که شامل برندهای مختلف با قیمتهای متفاوت هست. با توجه به نیاز و شرایط سازمان هر کدام از برندها را که خواستید انتخاب می کنید و بعد از تمایل به همکاری فرم درخواست ایزو ، برای شما فرستاده می شود که فرم مربوطه را تا سر اطلاعات مالی پر می فرمایید و سپس آن را برای مرکز دوباره ارسال می فرمایید و چنانچه اصلاحاتی لازم باشد انجام می گردد و سپس بعد از تایید نهایی فرم به بخش اجرایی ارجاع داده می شود و سپس بعد از طی تبادلات لازمه با AB مورد نظر، گواهی ایزو صادر می شود.

مرکز سیستم کاران یکی از اولین و بزرگترین مراکز مشاوره و ثبت و صدور گواهینامه ایزو با مشاورین خبره به صورت 24 ساعته در خدمت متقاضیان محترم می باشد کلیه خدمات مشاوره مرکز رایگان بوده و تنها با یک تماس اطلاعات لازمه را درخصوص اخذ انواع گواهینامه های ایزو از مراجع معتبر ملی و بین المللی در اولین فرصت و با کمترین هزینه با ما تماس بگیرید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.