از کجا گواهینامه ایزو بگیریم؟

از کجا گواهینامه ایزو بگیریم؟

ایزو ISO سیستم‌ کاران

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران بزرگترین و معتبرترین مرکز مشاوره در حوزه صدور انواع گواهینامه‌های ایزو ISO ، HSE ، CE ، IMS ، HSE-MS ، HSE PLAN و انواع گواهینامه‌های آموزشی و شخصی ISO و HSE و انواع گواهینامه‌های ملی مانند گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ( رتبه پیمانکاری ) و گواهینامه تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران و گواهینامه رتبه انفورماتیک فعالیت می‌کند. مشاوران و کارشناسان مجرب و حرفه‌ای مرکز سیستم کاران با ارائه خدمات برتر و مشاوره‌های رایگان از صفر تا صد اخذ انواع گواهینامه‌های ملی و بین‌المللی را انجام می‌دهد.

 

گواهینامه ایزو برای شرکت‌های پیمانکاری ، کارفرمایان مناقصه گذار

اکثر کارفرمایان مناقصه گذار چه دربخش‌های دولتی وچه دربخشهای خصوصی داشتن گواهینامه ایزو ISO و گواهینامه IMS و گواهینامه HSE را برای سازمانها، مخصوصا شرکت‌های پیمانکاری ملزم و اجبار کرده است.

اخذ گواهینامه ایزو برای مناقصه

انواع گواهینامه‌های ایزو مورد نیاز برای حضور در مناقصات

سازمانها و شرکتهایی که در مناقصات شرکت می‌کنند اکثرا بخاطر بستن قرار داد و‌‌ پیمان برای انجام قراردادها و پروژه‌ها به نحو احسن باید داشتن و برخورداری از یک سری آیتم‌ها و قوانین و استانداردهای جهانی را اثبات نمایند. اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت کیفیت و گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی و گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی از مهم‌ترین گواهینامه‌های ایزو مورد نیاز برای کسب امتیاز بالاتر برای شرکت کنندگان در مناقصه به شمار می‌آیند.

سازمان‌ها و شرکت‌های پیمانکاری با داشتن گواهینامه‌ها و استانداردهای ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 می‌توانند افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات و اصول حمایت از محیط زیست و منابع طبیعی و ایجاد ایمنی و امنیت در محیط کار و حمایت از سلامت نیروی انسانی را برای حضور موفق در مناقصات اثبات و ارائه نمایند.‌

 

گواهینامه HSE برای حضور در مناقصات

HSE مخفف عبارت Health safety & Environmental به معنای گواهینامه بهداشت، ایمنی در کار و محیط زیست است. هنگامی که سازمان یا شرکتی گواهینامه HSE را بگیرد یعنی استاندارد مرتبط با ایمنی در محیط کار و بهداشت حرفه‌ای و حفظ و صیانت از محیط زیست را اجرا و رعایت کرده است. گواهینامه HSE را با نام HSE-MS نیز صادر می‌کنند. HSE-MS ترکیبی از دو استاتدرد عمومی ایزو به نامهای ایزو ۱۴۰۰۱ سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو ۴۵۰۰۱ سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی است. هنگامی که هر مجموعه و سازمانی مخصوصا شرکت‌های پیمانکاری در مناقصات دو استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ و ۴۵۰۰۱ را با هم دریافت نمایند، گواهینامه HSE-MS تحت عنوان سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست برایشان صادر می‌شود.

 

گواهینامه IMS برای حضور در مناقصات

IMSمخفف Integrated Manegment systems به معنای سیستم مدیریت یکپارچه است. گواهینامه IMS یک استاندارد و قانون تدوین شده از سوی سازمان ایزو نیست. گواهینامه IMS در واقع یک اصطلاح است. با اخذ همزمان سه استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ و سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو ۱۴۰۰۱ و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی سیستم مدیریت یکپارچه یعنی گواهینامه IMS بوجود می‌آید. امروزه درخواست گواهینامه IMS از طرف کارفرمایان و مناقصه گذاران بسیار رونق گرفته است. مرکز سیستم کاران در قبال دریافت همزمان سه گواهینامه بسیار مهم و پرکاربرد ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و‌ ایزو ۴۵۰۰۱ گواهینامه IMS را از طرف مراجع صدور گواهینامه ایزو به صورت رایگان به مشتریان و متقاضیان اعطا می‌کند.

 

از کجا گواهینامه ایزو را برای مناقصات بگیرم؟

مراکز صدور گواهینامه ایزو برای شرکت در مناقصه کدام هستند؟ برای مناقصات از طرف کدام مراکز و مراجع صدور گواهی ایزو ISO اقدام کنیم؟ هزینه اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو برای شرکت در مناقصات چگونه مشخص می‌شود؟

 

مراجع صدور گواهینامه ایزو

مراجع صدور گواهینامه ایزو برای شرکت در مناقصات

مراجع صدور گواهینامه ایزو یعنی CB ها کار ثبت و صدور گواهینامه ISO را برای مناقصات به دو صورت انجام می‌دهند. برخی مراجع صدور یا CB ها به صورت رسمی و بین المللی و برخی دیگر به صورت خصوصی و غیر رسمی ثبت و صدور گواهینامه‌های ایزو را انجام می‌دهند. انتخاب نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو بسته به تقاضای کارفرمایان مناقصه گذار دارد. البته با توجه به اینکه در این چند سال اخیر اکثر کارفرمایان نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو برایشان مهم نبوده است سازمان‌ها و شرکت‌ها را ملزم به داشتن مدرک و‌ گواهی ایزو بدون توجه به سطح اعتبارشان می‌کنند.

 

گرفتن گواهی ایزو از مراجع صدور خصوصی چجوری است؟

مراجع صدور گواهینامه ایزو خصوصی ، مراکز صدور خصوصی ایزو ، مراجع صدور گواهینامه‌های ایزو بدون اعتبار بین المللی تحت نظارت و اعتبار انجمن IAF فعالیت نمی‌کنند.

 

انجمن IAF چیست؟

IAF مخفف International Accreditation Forum به معنای سازمان یا انجمن اعتبار دهندگان بین المللی است که کار اعتبار دهی و نظارت بر نمایندگان کشورهای عضو سازمان ایزو را برعهده دارد. هر کشوری که عضو سازمان ایزو است یک نماینده رسمی به نام Accerdiation Body تحت اعتبار IAF دارد. همچنین در هر کشوری یکسری مراکز هستند که کار نهایی ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند. برخی از آنها زیر نظر اعتبار و نظارت Accerdiation Body یا در اصطلاح AB رسمی عضو انجمن فعالیت می‌کنند و برخی دیگر به صورت کاملا شخصی و بدون اعتبار AB کار صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند. به مراجع صدور گواهینامه ایزو Certification Body یا اصطلاحا CB می‌نامند. به CB تحت اعتبار AB عضو انجمن IAF مرجع صدور بین المللی و رسمی می‌گویند‌. به CB تحت اعتبار AB غیر عضویت انجمن IAF مرجع صدور خصوصی بدون اعتبار بین المللی می‌گویند.

نکته: تنها سایت معتبر و رسمی IAF انجمن اعتبار دهندگان بین المللی WWW.IAF.NU می‌باشد. IAF با هیچ نام و نشان دیگری سایت ندارد.

 

فرم درخواست ایزو

 

مراحل اخذ گواهینامه ایزو برای مناقصات از مراجع صدور خصوصی

برقراری تماس با یک مرکز مشاوره ایزو معتبر

تهیه مدارک مورد نیاز برای گرفتن گواهینامه ایزو که شامل تکمیل فرم ثبت نام گواهینامه ایزو و تهیه نمونه مستندات ایزو می‌شود.

مشخص نمودن اهداف سازمان

انتخاب نوع گواهینامه ایزو متناسب با فعالیت‌های سازمان و درخواست کارفرما

انتخاب نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو متناسب با اهداف سازمان و درخواست کارفرما

طراحی و اجرای نمونه مستندات ایزو صورت اختیاری

ممیزی داخلی

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن گواهینامه ایزو را چگونه تهیه کنیم؟

فرم ثبت نام و نمونه مستندات گواهینامه ایزو را می‌توانید بصورت رایگان از کارشناسان مرکز سیستم کاران دریافت نمایید. نمونه مستندات گواهینامه ایزو باید توسط افراد خبره و متخصص و کارآزموده تهیه شود و اکثر مراکز و شرکت‌ها در قبال تهیه نمونه مستندات هزینه‌ و‌ مبلغ زیادی را از متقاضیان و مشتریان دریافت می‌کنند. اما مرکز سیستم کاران با توجه به کسب چندین سال تجربه و سابقه درخشان در راستای فرهنگ مشتری مداری در یک اقدام عامل المنفعه کلیه مستندات انواع استانداردهای ایزو را تهیه و تنظیم کرده است و در قالب فایل WORD به صورت رایگان در اختیار تمام کاربران و متقاضیان اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو قرار داده است.

 

تهیه نمونه مستندات گواهینامه ایزو ISO

نمونه مستندات گواهینامه ایزو ، مستندات ایزو ، متن استاندارد‌های ایزو شامل چه مواردی می‌شود؟ یکی از درخواست‌ها و سؤالات مشتریان و متقاضیان دریافت استانداردهای ایزو می‌‌باشد. خط مشی کیفیت و چارت سازمانی و ساختار سازمانی و نظامنامه کیفیت و فرم‌ها و دستورالعمل‌ها و نمونه روش‌های اجرایی از مهم‌ترین نمونه مستندات برای هر نوع استاندارد و گواهینامه‌ای هستند.

 

اخذ سریع و ارزان گواهینامه ایزو

اخذ سریع و ارزان گواهینامه ایزو ISO

دریافت فوری و ارزان گواهینامه ایزو ، دریافت سریع و آسان ایزو ، گرفتن خیلی فوری و کم هزینه گواهینامه ایزو ، اخذ فوری و ارزان گواهی ایزو ISO به شرط انتخاب مراجع خصوصی و غیر IAF گواهینامه ایزو ممکن می‌شود. مراجع خصوصی صدور گواهینامه ایزو به خاطر اینکه تحت اعتبار نهاد رسمی عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی نیستند سازمان متقاضی ایزو را ملزم به تهیه نمونه مستندات و طراحی و اجرای مستندات و پیاده سازی استانداردهای ایزو نمی‌کنند و بالطبع مرحله ممیزی هم توسط بازرس و‌ کارشناس مرجع حذف می‌گردد. حذف دو عامل فوق باعث می‌شود گواهی ایزو از طرف مراجع غیر IAF و خصوصی هم ازان و هم خبلی سریع ( حداقل یک روزه ) صادر شوند. مراجع خصوصی صدور گواهینامه ایزو ساخته دست ما ایرانی‌ها هستند و فقط در فعالیتهای داخلی همچون شرکت در مناقصات، بازاریابی، تبلیغات، برند سازی و چشم و هم چشمی بین مدیران و مسئولان به کار برده می‌شوند.

 

شرایط اخذ گواهینامه ایزو

گرفتن گواهینامه ایزو ، دریافت گواهی ایزو ، اخذ گواهی‌نامه ایزو نیاز به داشتن شرط یا شرایط خاص و پیچیده‌ای ندارد. سازمان ISO قوانین و دستورالعمل‌های مرتبط با انواع استانداردهای مرتبط با مشاغل را به طوری طراحی و تدوین کرده است که هر مجموعه ای با هر وسعت و اندازه‌ای و با هر تعداد کارگر و پرسنلی می‌‌تواند انواع گواهینامه‌های ایزو را دریافت کند. داشتن دفتر مرکزی و یا داشتن مجموعه‌ای متشکل از تعدادی کارگر در حال انجام یک یا چند فرآیند شرایطی هستند که برای اخذ گواهینامه ایزو کافی هستند. تمامی مشاغل و کسب و کارها در حوزه‌های صنایع مواد غذایی و دارویی، صنایع خودروسازی، صنایع کشاورزی، شرکت‌های کامپیوتری ( نرم افزاری و سخت افزاری )، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، صنایع مرتبط با سنگ و معدن، صنعت فرش بافی، مراکز آموزشی و پژوهشی، مراکز درمانی و خدماتی، شرکت‌های پیمانکاری و ساختمانی، مشاورین املاک و مسکن، مراکز تبلیغاتی و بازرگانی، هتل‌ها و رستورانها و فست فودی‌ها و غیره می‌توانند گواهینامه‌های ایزو را دریافت کنند‌.

 

فواید ایزو چیست؟

متن استاندارد‌های سازمان ایزو ISO بسیار جامع و کامل هستند و هر سازمان و شرکتی که قوانین و دستورالعمل‌های ایزو را در سطح مجموعه‌اش طراحی و اجرا نماید می‌تواند فرآیندها را به درستی و بدون نقص انجام دهد و هزینه‌های اضافی از انجام فرآیندهای تکراری و اشتباه را کاهش دهد. نشان و آرم ایزو ISO بر روی محصولات و هنگام ارائه خدمات موجب جلب اعتماد مشتریان و مصرف کنندگان می‌شود و فروش محصولات و ارائه خدمات افزایش پیدا می‌کند. استانداردهای ایزو باعث آسان شدن امر تجارت و کارهای بازرگانی می‌شود. استانداردهای ایزو بهره‌وری را بیشتر و سودآوری را افزایش می‌دهند. مهم‌ترین فایده اخذ انواع گواهینامه‌ها و استانداردهای ایزو بهبود مستمر و توسعه پایدار را برای هر مجموعه‌ای بوجود می‌آورند‌

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.