خدمات صدور گواهینامه ایزو

خدمات صدور گواهینامه ایزو

خدمات صدور گواهینامه ایزو شامل چندین بخش و مرحله می شود:

خدمات مشاوره تلفنی

خدمات مشاوره جهت پیاده سازی مستندات

خدمات ممیزی

خدمات صدور گواهینامه ایزو

 

در ابتدا شرکتهای متقاضی اخذ ایزو با مراکز مشاوره و ثبت و صدور گواهی نامه ایزو همچون سیستم کاران تماس می گیرند تا اطلاعاتی اولیه را دریافت کنند و این امر نیاز به مشاور آگاه و خبره هست که مرکز سیستم کاران با حضور مشاورینی باتجربه با سابقه ای دیرینه تمامی خدمات مشاوره را به متقاضیان محترم ارائه می کند و تمامی خدمات آموزشی اولیه شامل اطلاعات لازمه در خصوص ایزو و گواهینامه ایزو و معرفی ایزو های مورد درخواست متقاضی و معرفی ایزو های مورد استفاده و کاربردی متقاضیان و شناساندن مراجع معتبر صادر کننده ایزو با برندها و هزینه و زمان مختلف و تشخیص و دادن آگاهی درباره گواهی نامه های ایزو اصیل را به متقاضیان ایزو می دهد و با صبوری به تمامی سوالاتشان پاسخ می دهد.

سپس متقاضیان ایزو با تعیین هدف و تعیین مرجع صادر کننده ایزو با کمک مشاورین ایزو ، بایستی وارد فاز مستند سازی و پیاده سازی شوند که پیاده سازی نیاز به مشاوره حضوری دارد که شرکت متقاضی را پایش کند و الزامات و مستندات لازمه را درون سازمان پیاده سازی کند مثلا الزامات لازمه درون استاندارد ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی با پیاده سازی درست باعث صدمات مالی و جانی احتمالی در حین کار در سازمانها می شود و باعث ایجاد محیط کاری ایمن و انگیزه در کارکنان به همین دلیل امنیت می شود که نیاز به پیاده سازی درست با یاری یک مشاوره و خدمات مشاوره دارد. الزامات استاندارد ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی با پیاده سازی درست باعث می شود کمترین صدمه حین فعالیت سازمانها به منابع طبیعی وارد شود و باعث حفظ منابع طبیعی برای نسل آینده می گردد.

خدمات ممیزی نیز یکی دیگر از خدمات صدور گواهینامه ایزو هست که ممیز بایستی به شرکت متقاضی مراجعه کند و انطباقها و عدم انطباقها را بررسی کند و سپس عدم انطباقها را به سازمانها می گوید و شرکتها با استفاده از یک مشاوره آگاه این عدم انطباقها را برطرف می کنند و بعداز آن ممیز اجازه صدور گواهی نامه ایزو را می دهد و شرکت متقاضی را حائز شرایط لازمه جهت اخذ ایزو معرفی می کند.

خدمات صدور گواهینامه ایزو نیز از خدمات دیگر مراکز صادر کننده ایزو محسوب می شود که بایستی خدمات صدور گواهی نامه ایزو را از مراکز معتبر درخواست کرد پس آگاهی شرکتهای متقاضی ایزو بسیار مهم هست تا در دام شرکتهای قلابی و دلالانی نیوفتند که ایزو صادر شده شان فاقد اعتبار هست. پس اینجا قطعا سوال پیش خواهد آمد که چطور می توان شرکتهای صدور گواهینامه ایزو معتبر را شناخت؟

 

شناخت شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو معتبر

شناخت شرکتهای صادر کننده معتبر گواهینامه ایزو ، گواهی نامه های ایزو ی صادر شده شان دارای اعتبار IAF هست. قطعا حالا این سوال پیش میاید که گواهی IAF چیست؟ مراجع صادر کننده ایزو یا همان CB بایستی تحت اعتبار یکسری نهادهای دولتی فعالیت کنند که به آنها AB می گویند و در نهایت AB ها تحت اعتبار یک نهاد بین المللی با عنوان IAF بایستی فعالیت کنند که این تیپ گواهی ایزو بالاترین اعتبار را دارد. مراجع صادر کننده ایزو چنانچه معتبر باشد نقش بسزایی در افزایش بهره وری شرکتها و تولید و فروش آنها دارد. تنها گواهی نامه های ایزو IAF در کشورهای اروپایی و آمریکایی کاربرد دارد و به همین جهت نیز سختگیرانه در خصوص اخذ ایزو IAF عمل می کنند و بایستی جهت اخذ استاندارد ایزو تمامی الزامات مرتبط با استاندارد مورد نظر را پیاده سازی کنند. شرکتهای صدور گواهی ایزو معتبر ( دارای قابلیت IAF ) در حیطه ممیزی نیز سختگیرانه عمل می کنند تا با ارزیابی دوره ای از کارآیی سیستم اطمینان پیدا کنند. در ایران یکسری مراجع غیر IAF نیز ساخته شده اند که AB و CB ساختگی هستند و کار راه اندازند اما دارای اعتبار بالا در حد IAF نیستند. متاسفانه درون ایران برخی از افراد و اشخاص کلاهبردار هستند که از این موضوع سواستفاده می کنند و با سو استفاده از عدم آگاهی مدیران سازمانهای متقاضی ایزو گواهینامه ایزو تقلبی با هزینه های حداقلی و پایین می کنند که صرفا یک ورقه پرینتی هستند و اعتبار ندارند.

شرکتهای معتبر صادر کننده ایزو IAF و غیر IAF هر دو باید شناخته شوند. مراجع ایزو IAF را می توان درون سایت IAF مشاهده کرد. در ابتدا بایستی متقاضی وارد سایت IAF بشود و سپس روی منوی ممبر کلیک کند و کشور مورد نظری را انتخاب کند و تمامی AB های کشورهای مختلف درون این سایت تعریف شده اند. مثلا در انگلستان UKAS معرفی شده و تنها AB ایران NACI مشاهده می شود.

هر چقدر شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو معتبر باشد ریسکهای احتمالی به واسطه پیاده سازی درست در سازمان متقاضی کاهش میابد و شرکت متقاضی نیز با خیال راحت الزامات را در سازمان پیاده سازی می کند و خیالش بابت اعتبار گواهی ایزو معتبر راحت خواهد شد. شرکتهای معتبر صادر کننده ایزو خدمات صدور گواهی نامه ایزو معتبر را با استفاده از تجاربش به سازمانها ارائه می کند و به افزایش بهره وری در سازمانها می انجامد.

مرکز سیستم کاران به عنوان یک مرکز عام المنفعه تمامی خدمات آموزشی را به صورت رایگان در اختیار سازمانها قرار می دهد و خدمات صدور گواهینامه ایزو معتبر را از صفر تا صد بر عهده می گیرد تا شما متقاضی محترم را به گواهی ایزو معتبر متناسب نیاز شما برساند. از خدمات رایگانی که تنها مرکز سیستم کاران ارائه می دهد استفاده کنید.

با ما در تماس باشید.

 

خرید و فروش گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید