تفاوت میان cb ها

فرق بین CB ها چیست؟

CB یا Certification Body مرجع صادر کننده ثبت و صدور گواهینامه ISO بایستی معتبر باشد. کلمه اعتبار از نظر هر فردی یک تعبیری دارد. از نظر سازمان استاندارد جهانی ISO تنها مرجع نظارتی در دنیا IAF است. IAF نهاد بین المللی است که تمام کشورهای دنیا بواسطه یک نهاد دولتی خودشان دراین IAF عضو هستند. هر عضو در IAF را اصطلاحا AB می گویند. بنابراین هر کشوری حداقل یک AB رسمی و دولتی معتبری دارد. در هر AB تعداد زیادی CBشرکت صادر کننده ایزو ) وجود دارد که اقدام به ارائه خدمات ثبت و صدور گواهینامه ایزو می نمایند.

 

تفاوت بین CB ها

CB ها معمولا خود را دارای اعتبار زیادی می دانند و حتی گاهی CB ها ، CB های دیگر را یا معتبر نمی دانند و یا اینکه دارای اعتبار کمی می دانند. البته طبیعی است چون CB ها با هم رقیب هستند و تمایل دارند که در کسب بازار بیشتر، مشتری و متقاضی گواهینامه ایزو را به خود جلب کنند. پس چرا باید به این نکته توجه کرد؟ چون بعضی از CB ها خود را با سطح اعتبار بالاتری معرفی می کنند و یا تعریف و تمجید سازمان خود سعی دارند که اینگونه به مشتریان خود القا کنند که CB آنها بهترین و معتبرترین است. در حالیکه اینطور نیست.

 

تفاوت قیمت بین CB ها دلیلش چیه؟

تمامی CB های اصل و معتبر که تحت AB های دولتی هر کشوری اعتباردهی شده اند و عضویت IAF بین المللی را دارند ، از نظر حقوقی و فنی ، دارای یک سطح اعتبار می باشند اما بدلایل زیر CB های کشورهای مختلف دارای قیمتهای مختلفی هستند.

تفاوت واحد پولی

سیاستهای قیمت گذاری CB ها

واسطه گری و ازدیاد رابطین بین CB اصلی و نمایندگی ها

درخواست سود بیش از حد معمول توسط نمایندگان و رابطین در ایران

وجود رقابت بین CB ها جهت کاهش قیمت و کاهش زمان ثبت وصدور

رشد روزافزون تعداد CB ها و نمایندگی های آنها در ایران

بازی با القاب و عناوین توسط نمایندگی های CB در ایران

بالابودن هزینه های دفتری و تشکیلاتی بعضی از CB ها در تهران که مجبور به افزایش قیمت هستند.

سیستم کاران بعنوان بزرگترین و اولین نهاد عام المنفعه آمادگی دارد تا با ارائه خدمات مشاوره رایگان در خصوص اطلاعات حقوقی و فنی CB ها و تفاوت بین آنها در خدمت متقاضیان محترم می باشد.

با ما در ارتباط باشید...

 

فرق بین CB ها چیست؟ صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید