مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو ، مدرک ایزو ، گواهی ISO ، گواهی نامه ایزو ، گواهینامه ISO ، مجموعه مدارک و مستنداتی است که یک شرکت یا سازمانی برای تکمیل پروسه دریافت ISO بایستی تهیه و تدوین نماید. اکثر شرکت ها و سازمانهای دریافت کننده گواهینامه ایزو اطلاعات چندانی از کلیات مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو ندارند. برای همین با اصطلاحات مختلف در سایت WWW.GOOGLE.COM سرچ میکنند تا بتوانند اهداف مورد نظر خود را کسب نمایند.

 Documents-for-obtaining-ISO-certification

منظور از مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو چیست؟

مدارک لازم جهت اخذ مدرک بین المللی ISO به تعبیر هر فرد یا شرکت و یا حتی مشاور ISO متفاوت است. شاید هر شخص حقوقی یا حقیقی که دربازار ISO و ثبت و صدور گواهینامه های بین المللی استانداردهای ایزو فعالیت میکند اقدام به بزرگنمایی میکند. اکثر هدفشان از بزرگنمایی کردن مدارک لازم و مورد نیاز برای گرفتن گواهینامه ایزو بازار گرمی کسب و کار خویش و گرفتن پول بیشتر از شرکتها و سازمانها باشد. از اینرو باید بفهمیم که منظور از مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ISO چیست؟همه مواردی که در زیر گفته میشود منظور یکی است. لطفا با دقت ملاحظه بفرمایید.

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو

مستندات لازم جهت گرفتن گواهینامه ایزو

مستندات الزام شده برای گرفتن مدرک ISO

الزامات مکتوب جهت دریافت گواهی ایزو

فرم های ایزو چیست؟

روشهای اجرایی ایزو چیست؟

فرم های لازم جهت دریافت گواهینامه ایزو

روشهای اجرایی لازم برای گرفتن مدرک ایزو

دستورالعمل های ایزو چیست؟

فرم های لازم جهت دریافت گواهینامه ایزو

روشهای اجرایی لازم برای گرفتن مدرک ایزو

دستورالعملهای ایزو چیست؟

دستورالعملهای لازم برای اخذ گواهی نامه ایزو

کتابچه ی ایزو ISO

دفترچه راهنمای دریافت ایزو

و خیلی عبارات و اصطلاحات دیگری که کاربران جهت کسب اطلاعات نیاز دارند. پس همه ی عبارات فوق یک معنا دارد و مفهوم یکسانی در ادبیاتهای مختلفی هستند.

 

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

مستندات و مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو شامل دو دسته میشوند:

یک : فرم درخواست گواهینامه ایزو

دو : مستندات الزام شده توسط استاندارد ایزو

 

فرم درخواست گواهینامه ایزو چیست؟

فرم درخواست گواهینامه ایزو یک فرمی است که مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو به متقاضی مدرک ایزو میدهد و دریافت کننده مدرک ایزو فرم درخواست را تکمیل میکند و به شرکت صادرکننده گواهینامه ایزو عودت میدهد. گاهی به این فرم در اصطلاح Application Form نیز گفته میشود. فرم application فرم سختی نیست و بیشتر موارد حقوقی شرکت مانند نام شرکت ، آدرس شرکت ، زمینه فعالیت یا اسکوپ کاری شرکت متقاضی گواهینامه ایزو و همچنین سایر اطلاعات مجموعه متقاضی مانند تلفن و ایمیل و نوع استاندارد ایزو درخواستی و غیره نوشته میشود.

 مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

 

مستندات الزام شده توسط استاندارد جهانی ISO

مستندات الزام شده توسط استانداردهای ایزو به مجموعه مستنداتی گفته میشود که سازمان استاندارد جهانی ایزو به آدرس وب سایت WWW.ISO.ORG در قالب متن استانداردها لحاظ کرده و دریافت کننده گواهینامه ایزو بایستی این مستندات را برای مجموعه و یا شرکت دریافت کننده مدرک ایزو الزام کرده است. مستندات ایزو برای استانداردهای مختلف نیز متفاوت است. البته مقداری از مستندات ایزو بین تمام استانداردها اشتراکاتی دارند. مانند روش اجرایی ، آموزشی که در تمام استانداردها وجود دارد یا مثلا روش اجرایی مدیریت اطلاعات مستند برای مثال برای استاندارد ISO9001 میتوان مستندات زیر را گفت:

خط مشی کیفیت

نظامنامه کیفیت

اهداف کیفیت

چارت سازمانی یا ساختار سازمانی

روش های اجرایی

دستورالعملهای کاری

فرم ها و گزارش ها و...

 

چگونه مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو بگیریم؟

طراحی و تدوین و مستندسازی فرایندهای سازمانی منجر به تولید مدارک و مستندات ایزو میشود. درقدیم شرکتهای زیادی بدنبال اخذ گواهینامه ایزو نبودند. برای همین مستندسازی مدارک امری ناشناخته برای شرکت های دریافت کننده گواهی نامه های بین المللی ایزو بود. از اینرو شرکت ها دنبال افراد خبره میگشتند تابا داشتن مهارت مشاوره ایزو و مستندسازی فرایندها بیایند وبرای شرکتشون به اصطلاح ایزو ، مستندسازی و پیاده سازی کنند. هزینه مشاور ایزو خیلی زیاد بود و شرکت ها جهت دریافت گواهینامه ایزو میبایست هزینه گزافی میکردند. باگذشت زمان و فراگیر شدن امر مستندسازی در بین اکثر شرکتهای ایرانی و همین افزایش افراد مشاور ایزو و از همه بهتر حضور پررنگ تکنولوژی و وجود فضای جستجوی حرفه ایی مثل گوگل برای جستجو کردن مستندات ایزو ، لذا نیازمندان به مستندات رفته رفته ازبکارگیری مشاور ایزو بی تمایلی نشان دادند و کارشناسان ایزو شاغل درهر شرکت ویا سازمانی خودشان مستندات مورد نیاز دریافت ایزو خود را بطور پراکنده از گوگل جستجو و دانلود کردند.

سیستم کاران بعنوان یکی از بزرگترین و قدیمی های فعال درحوزه ایزو در یک اقدام فرهنگی کلیه مستندات ایزو استانداردهای مختلف ISO راکه حاصل چند دهه تجربه مستندسازی است رادر وب سایت های رسمی خود و همچنین در کانال تلگرامی خود قرار داده است تا متقاضیان محترم بتوانند بطور کاملا رایگان از مستندات و مدارک ایزو و بهره برداری نمایند.

آدرس کانال رسمی مرکز سیستم کاران در تلگرام به نشانی @systemkaran قابل دسترسی است. کاربران میتوانند کانال فوق را پیدا کنند و پس از عضویت در قسمت جستجو ، عبارت نمونه مستندات ایزو را تایپ و سرچ نمایند و کلیه مستندات مدارک موجود در کانال را مجانی دانلود نمایند. لازم به ذکر است که مستندات و مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو ISO ذکر شده در قالب و فرمت WORD ارائه شده تا مشاوران ایزو و کارشناسان و مسئولان ایزو و نماینده مدیریت ایزو هر شرکتی بتواند براحتی توی مستندات و مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهی ایزو دست ببرند و متون مندرج در مستندات رامتناسب بانیاز شرکت و مجموعه خودشان تغییر بدهند.

 iso-request-gif

برای تهیه مدارک تخصصی ایزو جهت اخذ گواهینامه ایزو چکار کنم؟

درفرایند تهیه مستندات و مدارک لازم جهت دریافت گواهی نامه ISO چنانچه نیاز به مدرک خاصی داشتید با مرکز سیستم کاران ارتباط برقرار نمایید تا کارشناسان مرکز بتوانند مدارک و مستندات خاص مورد نیاز شما را رایگان در اختیارتان قرار دهد. جهت ارتباط با مرکز از روشهای زیر به ترتیب الویت اقدام بفرمایید.

راه اول : از طریق تلگرام رسمی به شماره 09198386295

راه دوم : از طریق واتساپ رسمی مرکز به شماره 09198386295

راه سوم : از طریق تلفن رسمی مرکز به شماره 79165-021

راه چهارم : از طریق ایملهای رسمی مرکز به آدرس

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

راه پنجم : از طریق مراجعه حضوری

 

پکیج کامل مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

سیستم کاران در جهت سهولت سازی و رفاه حال متقاضیان دریافت گواهینامه ایزو ، میتواند پکیج کامل مستندات ایزو را در اختیار شما قرار دهد. با تماس با مرکز 79165-021 هم از خدمات مشاوره رایگان در حوزه ایزو استفاده نمایید. و هم از پکیج کامل مستندات ایزو اطلاعات کسب کرده و این پکیج را کامل دریافت نمایید.این مرکز در راستای افزایش سرعت هر کاهش هزینه های اخذ گواهینامه های ایزو در بالاترین سطح اعتبار ملی و بین اللمللی درخدمت شماست ، همچنین در صورت دریافت پکیج رایگان مستندات ایزو از مرکز و عدم توانایی اجرایی کردن مدارک و مستندات ایزو درمجموعه خودتون میتونید از مرکز سیستم کاران درخواست مدرس و یا مشاور نموده تاکمکتان کند. کلیه خدمات ندریس و مشاوره های مبتدی برای شرکت های دریافت کننده گواهی نامه های ایزو و همچنین شرکتهایی که قصد دارند مجموعه ی خودتون را مطابق رویه های استاندارد ایزو پیش ببرند رایگان است.

با ما در ارتباط باشید...

Instagram.Icons - LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید