ISO-CER 

گواهینامه ایزو برای مناقصات

گواهی نامه ایزو یکی از انواع گواهینامه های مورد نیاز شرکتها هست بابت مقاصد و اهداف مختلفی که تعیین کرده اند. شرکتها از اخذ ایزو منظورهای مختلفی دارند. در بسیاری موارد قصد شرکتها از گرفتن ایزو ، شرکت درون مناقصه هست و وقتی که می خواهند برای مناقصه شرکت کنند یکی از گواهی های مهمی که کارفرمای مناقصه گزار ممکنست ازشان درخواست کند، گواهی نامه ایزو هست. البته لازم به ذکرست غیر از گواهی ایزو ، گواهینامه HSE ، گواهی تایید صلاحیت ایمنی ، گواهینامه تعیین صلاحیت شرکتهای خدماتی ، رتبه پیمانکاری و رتبه انفورماتیک و انواع و اقسام گواهی نامه های ملی و بین المللی . شرکتها بابت اهداف مختلفی اقدام به اخذ و دریافت گواهی ایزو می کنند که تنها یکی از آنها مناقصه هست. اگر بخواهیم به اختصار بیان کنیم، شرکتها جهت صادرات ، رقابت با رقبای همکار ، تبلیغات و برند سازی ، پیاده سازی واقعی انواع استانداردهای ایزو ، مطرح شدن درون بازار داخلی و بین المللی و بسیاری اهداف دیگری که خود شرکتها می دانند و برای خودشان تعیین کرده اند، برای گرفتن گواهی ایزو اقدام می کنند.

گواهی نامه های ایزو برای مناقصات

گواهی ایزو برای مناقصات با توجه به زمینه فعالیت سازمان نوعش مشخص می گردد، اما مساله مهم اینست که تمامی شرکتها با هر نوع فعالیت و هر حوزه و زمینه کاری سه گواهی نامه ایزو9001 با عنوان سیستم مدیریت کیفیت ، گواهینامه ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ، گواهی ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی به احتمال زیاد در مناقصات مورد نیازشان هست و کارفرمای مناقصه گزار فارغ از اینکه شرکتی در حوزه مثلا نفت و گاز کار می کند و یا در حوزه صادرات زعفران ، در حوزه جوشکاری یا ماشین آلات یا صنایع غذایی یا تجهیزات پزشکی ، کاربردی ترین گواهینامه های ایزو یی که از آنها به احتمال درخواست خواهد کرد، همین سه گواهی نامه هست. HSE تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و زیست محیطی نیز از این دست گواهی نامه ها به شمار می رود که فارغ از نوع فعالیت سازمانها برای مناقصات ازشان درخواست می شود . گواهی نامه IMS سیستم مدیریت یکپارچه و تحت عنوان سیستم مدیریت یکپارچه از تلفیق سه استاندارد ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 به دست می آید و در اصطلاح می گویند که سازمان مربوطه دارای یک سیستم مدیریت یکپارچه هست. وقتی سه سیستم مدیریتی ، سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی به طور همزمان طراحی و پیاده سازی می شوند گفته می شود که سازمان سیستم مدیریت یکپارچه را درون شرکتش طراحی و پیاده سازی کرده است که در قالب یک گواهینامه به سازمانها داده می شود در حالی که گواهینامه نیست اما مراجع غیر IAF آن را در شکل گواهی نامه صادر می کنند و وقتی گفته می شود IMS منظور طراحی و پیاده سازی ISO9001 ، ISO14001 و ISO45001 هست.

گواهی ایزو دیگر که تخصصی هستند می توان ایزو22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ، ایزو 13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی ، ایزو29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، ایزو16949 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودروسازی و انواع گواهی نامه های ایزو تخصصی که متناسب نوع فعالیت سازمان ممکنست از شرکتها درخواست شود.

مراجع ثبت و صدور ایزو برای مناقصات

مراجع ثبت و صدور ایزو برای مناقصات موضوع مهم دیگری هست که بسیار برای مناقصات پیش میاید و شرکتها و سازمانها جهت مناقصات وقتی شرکت می کنند و ازشان درخواست ایزو می شود نمی دانند که از کجا ایزو بگیرند و ممکنست درون فضای مجازی خصوصا گوگل جستجو کنند تا اطلاعاتی از این شرکتها پیدا کنند. به طور خلاصه مراجع صادر کننده ایزو دو دسته می شوند یا اینکه IAF هستند و یا غیر IAF . توضیح بیشتر اینکه مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح CB می نامند، CB خودش تحت اعتبار یک AB فعالیت می کند که به CB ها اعتبار می دهد، نهاد بین المللی IAF نیز در راس این گواهی نامه ها به AB ها مجوز فعالیت می دهند و AB ها تحت اعتبار IAF بایستی باشند و از قوانین IAF تابعیت کنند. یکسری مراجع نیز هستند که زیر نظر IAF نیستند و اصطلاحا بهشان غیر IAF می گویند که AB و CB ساختگی هستند و مستقلا فعالیت می کنند و تحت اعتبار IAF نیستند که البته کار راه انداز هستند و غالبا شرکتها برای مناقصات به دلیل نداشتن وقت از این نوع مراجع گواهی نامه ایزو دریافت می کنند.

مرکز سیستم کاران به عنوان بزرگترین و یکی از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور گواهی ایزو ، انواع و اقسام گواهی نامه ایزو را متناسب نیاز سازمان صادر می کند. جهت شرکت در مناقصات و اخذ گواهی ایزو جهت شرکت در مناقصات و کسب اطلاعات کافی از خدمات مشاوره رایگان مرکز بهره ببرید و در سریعترین زمان ممکن به گواهی ایزو خود برسید.

 

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.