گواهینامه ایزو TUV 

گواهینامه ایزو TUV

گواهی نامه ایزو TUV یکی از برندهای مختلف مراجع ثبت و صدور ایزو هست که با پسوندهای مختلفی وجود دارد. حتی برخی شرکتها این عنوان را به جای یک برند با نام یک نوع گواهی ایزو اشتباه می گیرند و فکر می کنند tuv هم یک نوع ایزو هست مثل ایزو 9001 و ایزو 14001 و غیره، چون تنها نامی از tuv را شنیده اند و بیش از آن چیزی از توف tuv نمی دانند. غالبا شرکتها بابت اخذ ایزو با مراکز مشاوره همچون سیستم کاران تماس می گیرند و اطلاعات لازم را می گیرند. برندهای مختلف tuv به آنها معرفی می شود. شرکتهای متقاضی نیز می توانند هر کدام از برندهایی را که می خواهند انتخاب کنند. برندهای با پسوندهای tuv هم در سطح بین المللی و هم داخلی هستند و بسیاری از برندها با پسوندهای توف iaf هستند و بسیاری از آنها غیر iaf هستند. به عنوان مثالTUVNORD و TUV THURINGEN و TUV HESEN و TUV AUSTRIA و TUV INTERCERT از برندهای IAF هستند. و برندهایی همچون TUV NORTH و INTERNATIONALTUV، TUV GROUP و TUV WORLD غیر IAF هستند. غالبا نام توف نورد TUV NORD را شرکتها شنیده اند و از توف نورد گواهینامه ایزو دریافت کرده اند و برندهای دیگر نیز که معرفی شده اند نیز البته شناخته شده اند که شرکتها می توانند با توجه به نیاز خود از هر کدام از برندها که می خواهند استفاده کنند.

گواهینامه ایزو توف را با پسوندهای مختلف می توانید ببینید به عنوان مثال TUVNORD، TUV NORTH ، TUV INTERCERT ، INTERNATIONALTUV، TUV GROUP، TUV HESEN ، TUV AUSTRIA ، TUV WORTH و TUV THURINGEN از برندهای توف هستند.

گواهینامه ایزو TUV یا از طریق مراجع IAF صادر می شوند و یا از طریق مراجع غیر IAF که به دو مقوله می پردازیم. مراجع IAF چیست؟ مراجع غیر IAF چیست؟ دو مقوله ای که در مبحث انتخاب گواهینامه ایزو توف ، ایزو TUV پیش میاید و در ذیل به آنها می پردازیم.

IAF چیست؟

مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح و اختصار CB می نامند که خود این CB ها تحت اعتبار یک مرجع بالا دست با عنوان AB فعالیت می کنند که نهایتا خود این AB تحت اعتبار یک نهاد بین المللی با عنوان IAF فعالیت کرده و مدیریت می شوند و به گواهینامه های ایزو صادره به این شکل IAF گفته می شود که در مبحث ایزو همانطور که گفته شد، توف نورد TUVNORD و توف تورینگن TUV THURINGEN و توف هسن TUV HESEN و توف آستریا TUV AUSTRIA و توف اینترسرت TUV INTERCERT از این دست یرندها هستند که تحت اعتبار IAF فعالیت می کنند.

غیر IAF چیست؟

یک سری مراجع هستند که تحت اعتبار IAF نیستند و AB ها و CB ها ساختگی هستند و ساخته و پرداخته دست بشریت هستند و به نوعی مراجع خصوصی هستند که چون زیر نظر IAF نیستند بهشان غیر IAF می گویند. از گواهینامه های ایزو توف ایزو TUV با اعتبار غیر IAF همانطور که در بالا گفته شد می توان به برندهایی چون TUV NORTH و INTERNATIONALTUV، TUV GROUP و TUV WORLD اشاره نمود. در این میان هستند شرکتها و سازمانهایی که گواهی ایزو تقلبی صادر می کنند که فاقد هر گونه اعتبار هست و شرکتها به همین جهت باید با آگاهی کامل من باب گواهی ایزو اقدام نمایند.

گواهینامه ایزو TUV در خصوص انواع ایزو صادر می شود و درباره هر نوعی از سیستمهای مدیریتی ایزو میتوان از برند TUV استفاده کرد. منظور از انواع ایزو : ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ، ایزو22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ، ایزو13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی ، ایزو 50001 سیستم مدیریت انرژی و ایزو10015 سیستم مدیریت کیفیت آموزش و انواع مختلف دیگر ایزو که تعدادشان بیش شمار هست را نام برد.

گواهینامه ایزو توف مانند دیگر برندهای ایزو جهت مقاصد مختلف دریافت می شوند. دسته ای شرکتها می خواهند در بازار جهانی مطرح شوند و خود را در بازار جهانی مطرح کنند و به همین جهت به دنبال اخذ گواهی ایزو می روند. برخی شرکتها می خواهند در بازار جهانی فعالیت کنند یعنی صادرات انجام دهند و به دنبال اخذ ایزو می روند. عده ای دیگر می خواهند در بازار داخلی مطرح شوند و جهت مطرح شدن در بازارهای داخلی اقدام به دریافت ایزو می کنند. برخی شرکتها و اغلب شرکتها جهت مناقصات به دنبال دریافت ایزو می روند. عده ای از شرکتها می خواهند پیاده سازی واقعی استانداردهای ایزو را در دستور کار خود قرار دهند. بسیاری شرکتها جهت تبلیغات و برند سازی اقدام به اخذ و دریافت گواهی ایزو می کنند. بسیاری دیگر از شرکتها و سازمانها جهت رقابت با رقبای خود اقدام به دریافت گواهی ایزو می کنند. و اهداف بسیار دیگری که شرکتها به دنبال اخذ ایزو همچون گواهینامه ایزو TUV به دنبال دریافت ایزو می روند. تمامی اهداف یک هدف واحد را دنبال می کنند که جذب مشتری و پیشی گرفتن از رقبا هست. حالا در اینجا سوال پیش میاید که مراحل دریافت گواهی ایزو به چه شکل هست. در ادامه اختصارا به این مساله می پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل اخذ ایزو ، اینجا کلیک نمایید.

 

مراحل اخذ گواهینامه ایزو :

مراحل اخذ گواهی نامه ایزو را چنانچه بخواهیم به اختصار بیان کنیم بایستی اینگونه بیان کنیم:

انتخاب هدف از دریافت و اخذ گواهینامه ایزو
انتخاب انواع گواهی نامه ایزو
انتخاب و تعیین مراجع صادر کننده ایزو
مستند سازی ایزو و پیاده سازی ایزو
ممیزی داخلی ایزو و ممیزی خارجی ISO
ممیزی نهایی ایزو ISO
ثبت و صدور گواهینامه ایزو

مرکز مشاوره سیستم کاران به عنوان بزرگترین مجموعه و از اولین مراکز مشاوره و ثبت و صدور ایزو گواهی ایزو را از TUV و تمامی مراجع TUV با پسوندهای مختلف معتبر را شناخته و متقاضیان محترم را جهت اخذ یک گواهی ایزو معتبر از مراجع معتبر با توجه به نیاز سازمان همراهی خواهد کرد. تمامی خدمات مشاوره مرکز ما رایگان خواهد بود.

 

فروش ایزو  صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید