ISO-14001-CERTIFICATIONS

گواهینامه ایزو14001

گواهینامه ایزو14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی یکی از مهمترین انواع عمومی گواهی نامه های ایزو هستند که برای تمامی مشاغل با هر حوزه کاری کاربردی هستند و تمامی شرکتهای فعال در هر زمینه ای با هر سطحی جهت هر هدفی نیازمند اخذ گواهی ایزو14001 خواهند شد. شرکتها و سازمانهای متقاضی گواهی ایزو هنگامی که با مراکز مشاوره همچون سیستم کاران تماس می گیرند و مشاوره می گیرند و میخواهند گواهی ایزو متناسب شرکت خود و زمینه فعالیتشان بگیرند به آنها بعد از سیستم مدیریت کیفیت ایزو9001 ، ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی به همراه ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی توصیه می شود.

 

اهداف شرکتها از دریافت گواهینامه ایزو14001

شرکتها جهت اهداف مختلف و متعددی به دنبال اخذ گواهی ایزو14001 می روند که می توان اهداف شرکتها را اینگونه طبقه بندی نمود:

اخذ گواهی ایزو 14001 جهت شرکت در مناقصات

دریافت گواهینامه ایزو 14001 جهت صادرات

اخذ گواهی نامه ISO14001 برای تبلیغات

دریافت مدرک ایزو برای مطرح شدن در بازار داخلی

اخذ ISO14001 برای مطرح شدن در بازار جهانی

دریافت گواهی ISO14001 جهت پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه

اخذ استاندارد ISO14001 جهت پیاده سازی واقعی سیستم مدیریت زیست محیطی

اخذ گواهینامه ایزو 14001 جهت رقابت میان رقبا

دریافت گواهی نامه ISO14001 جهت رقابت در بازار داخلی و بین المللی

اخذ گواهینامه ایزو 14001 جهت جلب رضایت مشتری و در نتیجه بهره وری بیشتر

دریافت ایزو14001 به دلیل اهمیت همراهی آن با ایزو45001

و هزاران دلیل دیگر که یک شرکت را مجاب می کند جهت اخذ گواهی ایزو14001 اقدام نمایند.

 

ارتباط ایزو14001 با دیگر گواهی نامه های ایزو

ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی با ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ارتباطی قوی دارند و به نوعی می توان گفت که یکدیگر را کامل کرده و مکمل یکدیگر به شمار می آیند و حتی می توان گفت این دو گواهینامه بدون هم ناقص هستند و معنا ندارند و به عنوان دو یار کنار یکدیگر ثمر بخشی بالایی دارند. عموما روال توصیه شده مشاوران و مراکز مشاوره و صدور گواهی ایزو به این شکل هست که چنانچه شرکتی بخواهد گواهی ایزو بگیرد به او در ابتدا ایزو9001 توصیه می شود که به عنوان مادر تمامی استانداردها بوده و مهمترین و عمومی ترین نوع گواهی ایزو به شمار می رود و چنانچه سازمانی تنها یک گواهی ایزو بخواهد بگیرد قطعا آن گواهی توصیه شده ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت خواهد بود زیرا تا حدی الزامات مورد نیاز تمامی سازمانهای فعال با هر حوزه ای را در خود گنجانده و در دل خود دارد. بعد از ISO9001 ، ISO14001 و ISO45001 به عنوان دو ایزو عمومی دیگر توصیه می شوند. در اینجا لازم به ذکر هست که زمانی که سازمانی این سه سیستم مدیریتی کیفیت ، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی را طراحی و پیاده سازی نماید می گویند که درون سازمانش یک سیستم مدیریت یکپارچه را طراحی و پیاده سازی کرده است و اگر جهت هر قصدی مثلا مناقصات به آنها بیان شود که IMS را باید ارائه بدهند منظور همین سه استاندارد ایزو9001 ، ایزو14001 و ایزو45001 می باشد که ادغام این سه گواهی کنار هم تشکیل یک سیستم مدیریت یکپارچه را می دهد که اصطلاحا بهش IMS اطلاق می گردد.

 

مزایای اخذ ایزو14001

ایزو14001 و طراحی و پیاده سازی آن برای شرکتها مزایای زیادی دارد که از این مزایا می توان به این موارد اشاره نمود:

حفظ منابع طبیعی برای نسل آینده

حفظ محیط زیست

جلوگیری از به هدر رفتن انرژی

کاهش آلایندگی آب و هوا و خاک و آلاینده های صوتی

رضایت مردم و کاهش شکایتهای آنها از شرکتها جهت آلودگی محیط زیست

و بسیاری مزایای دیگر جهت اخذ گواهی ایزو14001

 

مراجع صادر کننده اخذ ایزو14001 ISO14001

مراجع صادر کننده گواهی ایزو14001 به طور کل به دو گروه تقسیم می شوند یا IAF هستند و یا غیر IAF . حالا در اینجا قطعا این سوال پیش خواهد آمد که IAF چیست و غیر IAF چیست؟ در ذیل به تعریف این دو مقوله خواهیم پرداخت.

 

IAF چیست؟

مراجع صادر کننده ایزو ISO را در اصطلاح و اختصار CB می نامند که خود این CB ها تحت اعتبار یک نهاد دولتی با عنوان AB فعالیت می کنند و ممکنست تعداد زیادی CB زیر نظر یک AB فعالیت کنند چون خود AB گواهینامه ایزو صادر نمی کند و وظیفه ثبت و صدور گواهی ایزو را بر عهده CB می گذارد و در نهایت نهاد بین المللی IAF بر روی کار AB ها نظارت می کند و به آنها مجوز فعالیت می دهد. هر کشور درون IAF حضور دارد و برای خود اعضایی دارد ( همان AB ) تنها AB ایرانی IAF ، می باشد.

 

غیر IAF چیست؟

یکسری مراجع و مراکز هستند که AB و CB داخلی هستند و درون ایران مدیریت می شوند و تحت اعتبار IAF نیستند که اصطلاحا به آنها غیر IAF می گویند و الیته اصالت گواهی نامه های IAF را ندارند و اما کار راه انداز هستند و از طریق سایت AB قابلیت استعلام و رجیستری دارند. اما هستند در این بین مراجعی که گواهی نامه های تقلبی صادر می کنند و مدعی هستند که دارای بالاترین سطح اعتبار هستند و اما سایت آنها و گواهی نامه آنها با استفاده از نام برندهای معروف ( با بازی با کلمات ) و اقتباس از آنها نیز اعتبار ندارد. حالا ممکنست سوال شود چطور بفهمیم که یک گواهی نامه تقلبی است، تنها کافیست با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید.

جهت اخذ گواهی نامه ایزو بر روی آیکون زیر جهت دریافت فرم درخواست ایزو کلیک نمایید و یا با شماره های مرکز تماس بگیرید.

 

فرم درخواست ایزو

 

سیستم کاران به عنوان اولین و یکی از بزرگترین مراکز در خصوص ثبت و صدور گواهی ایزو در خدمت متقاضیان محترم می باشد.

لطفا با ما تماس بگیرید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.