فرق گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

فرق گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران و گواهینامه صلاحیت پیمانکاری دو مبحث مجزا از یکدیگر هستند و دو گواهینامه ای هستند که شرکتهای پیمانکاری فعال در حوزه های ساختمان ، آب ، راه و ترابری ، تاسیسات و تجهیزات ، نفت و گاز ، ارتباطات ، صنعت و معدن ، نیرو ، کاوشهای زمینی و مرمت آثار باستانی جهت شرکت در مناقصات به آنها و مناقصه گزاز احتمالا از آنها این دو گواهی نامه را جهت کسب امتیاز لازمه و حائز شرایط لازمه جهت شرکت و برنده شدن در مناقصه می خواهند. البته غالبا گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران درخواست می گردد که پیش نیاز گواهینامه ایمنی اداره کار ، گرید پیمانکاری می باشد و داشتن رتبه پیمانکاری و اینجاست که اگر شرکتی گواهینامه صلاحیت پیمانکاری را نداشته باشد، گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران را نیز نمی تواند بگیرد و ابتدا بایستی جهت اخذ رتبه اداره کار اقدام نماید. پس چه بهتر که شرکتهای پیمانکاری گواهی صلاحیت پیمانکاری را داشته باشند تا وقتی که می خواهند گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری را بگیرند با مشکل روبرو نشوند و بتوانند به موقع و سر وقت آن را دریافت کنند و مناقصه را از دست ندهند چون هر کدام از این گواهینامه ها یک پروسه زمانبر دارد که با قواعد و قوانین اداره کار در خصوص گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران و سازمان برنامه و بودجه در خصوص گواهینامه صلاحیت پیمانکاری صورت می گیرد و باید روند کار طی بشود و این روند قطعا زمان زیادی خواهد برد پس اگر شرکتی مدعی شود که این گواهی نامه ها را فوری و سریع برای شما خواهد گرفت و شما موفق به اخذ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری فوری و یا دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران فوری برای مجموعه شما خواهد شد دروغی بیش از نیست البته اگر یک شرکت شرایط لازمه را داشته باشد و با شرکت سیستم کاران جهت تمام روند همکاری بهینه را داشته باشد می توان این پروسه اخذ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران را سریعتر پیش برد اما این به معنای این نیست که بتوان خیلی فوری این کار را کرد، عوامل بسیاری هستند که در این امر دخیل هستند، پس همکاری مجموعه در پیش بردن فوری اخذ این دو گواهینامه جهت پیش بردن کارهای لازمه وزارت تعاون، رکار و رفاه اجتماعی جهت گرفتن گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران و سازمان برنامه و بودجه بابت دریافت گواهینامه صلاحیت پیمانکاری می تواند روند دریافت را سریع تر پیش ببرد.

 

گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

گواهی صلاحیت HSE اداره کار مختص شرکتهای پیمانکاری حوزه ساختمان ، آب ، راه و ترابری ، تاسیسات و تجهیزات ، نفت و گاز ، ارتباطات ، صنعت و معدن ، نیرو ، کاوشهای زمینی و مرمت آثار باستانی می شود که توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی صادر می شود که پیش نیاز آن گواهینامه صلاحیت پیمانکاری یا همان گرید پیمانکاری و یا همان رتبه پیمانکاری می باشد. اخذ مجوز ایمنی اداره کار همانطور که گفته شد طی قواعد و قوانین وزارت کار انجام می گیرد و به همین دلیل طی این روند یک پروسه زمانی لازمست، مثلا گواهینامه ایزو نیست که فوری بتوان آن را گرفت، پس چیزی تحت عنوان گواهینامه صلاحیت ایمنی فوری صحت ندارد. همچنین گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران قبلا و در ابتدا با عنوان گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران خوانده میشد و حالا با عنوان گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران و ممکنست بعدا نیز این عنوان تغییر پیدا کند و به مرور زمان با عناوین دیگری خوانده شود. اعتبار این گواهینامه در زمان درج این مقاله دو ساله بوده که باید بعد از دو سال در صورت نیاز دوباره برای اخذ آن اقدام کرد زیرا بعد از دوسال گواهینامه صلاحیت ایمنی HSE اداره کار باطل خواهد شد و دیگر اعتبار ندارد. همچنین لازم به ذکرست این گواهینامه طی الزام اداره کار جهت ایمن سازی محیط کار جهت کاهش حوادث جبران ناپذیر برای شرکتهای پیمانکاری طراحی گردیده است. این گواهینامه تنها و تنها توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی صادر می شود و اگر شرکت و سازمانی ادعا کند که گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری را صادر می کند قطعا گواهی غیر معتبر و تقلبی و فتوشاپی و بدون اعتبار به متقاضیان ارائه خواهد داد. جهت کسب اطلاعات به روز با مرکز سیستم کاران تماس حاصل بفرمایید.

 

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری در ابتدا با نام گواهینامه تعیین صلاحیت پیمانکاری خوانده میشد و در طی زمان امروزه با عنوان گواهینامه صلاحیت پیمانکاری خوانده می شود و در طی زمان نیز ممکنست این نام تغییر پیدا کند. گرید پیمانکاری دارای 5 رتبه هست که 5 پایین ترین و 1 بالاترین رتبه هست و شرکتها در اولین اقدام باید جهت اخذ رتبه 5 اقدام کنند. گواهینامه گرید پیمانکاری توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مربوطه برای 4 سال صادر می شود و چهار سال اعتبار دارد و بعد از آن باطل خواهد شد. گواهی صلاحیت پیمانکاری طی یک روند قانونی توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان صادر می شود و به همین جهت اخذ فوری گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ممکن نیست و چنانچه شرکتی ادعا کند این گواهینامه را برای شما سریع خواهد گرفت قطعا گواهینامه جعلی و فاقد اعتبار به شما تحویل خواهد داد. اخذ گواهینامه صلاحیت گرید پیمانکاری تنها از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام خواهد شد. جهت کسب اطلاعات لازم به روز در خصوص گواهینامه صلاحیت پیمانکاری با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید.

 

فرق گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران و گواهینامه صلاحیت پیمانکاری

فرق این دو گواهینامه اولادر نام این دو هست. گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی صادر می شود و دو سال اعتبار دارد. گواهینامه صلاحیت پیمانکاری توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان صادر می شود و چنانچه توسط اداره کار صادر شود نام گواهی تعیین صلاحیت شرکت های خدماتی ، پشتیبانی و فنی مهندسی اداره کار نام می گیرد و اعتبار چهار ساله دارد.

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از اولین و بزرگترین مراکز در خصوص صدور انواع گواهی ملی و بین المللی در خدمت شماست. تنها یک تماس کافیست تا اطلاعات کافی را به دست آورید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.