نحوه صدور گواهینامه IMS

نحوه صدور گواهینامه IMS

نحوه صدور گواهینامه IMS چگونه است؟

از کجا IMS بگیرم؟

چگونه گواهی IMS بگیرم؟

گواهینامه IMS چیست؟

IMS چیست؟

نحوه اخذ و دریافت گواهینامه IMS

 

گواهینامه IMS چیست؟

گواهینامه IMS تحت عنوان سیستم مدیریت یکپارچه یکی از گواهی نامه های مهمی هست که برای شرکتهایی که می خواهند در مناقصات حائز امتیاز شوند بیشترین کاربرد را دارد یعنی وقتی سازمانی می خواهد درون مناقصات شرکت کنند و حائز شرایط لازمه شوند یکی از گواهی نامه هایی که کارفرمای مناقصه گذار از شرکتها ممکنست درخواست کند همین گواهینامه IMS هست که در بسیاری موارد از سازمانها درخواست می گردد، مهم نیست که حوزه کاری آنها چیست و در چه زمینه ای فعالیت دارند اما IMS قطعا به کارشان میاید. گواهینامه IMS تلفیق سه سیستم مدیریتی ، سیستم مدیریت کیفیت ایزو9001 ، سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایزو 45001 هست که تحت عنوان سیستم مدیریت یکپارچه نام می گیرد و وقتی سازمانی به طور یکپارچه و همزمان سه استاندارد ISO9001 ، ISO14001 و ISO45001 را درون مجموعه خودش طراحی و پیاده سازی کند می گویند که آن سازمان دارای یک سیستم مدیریت یکپارچه و اصطلاحا IMS هست.

 

مراجع صادر کننده IMS

مراجع صادر کننده IMS را در اصطلاح و به اختصار CB می نامند که خود این CB بایستی تحت اعتبار یک نهاد دولتی معتبر با عنوان AB فعالیت کند و خود این AB نیز تحت نظارت یک نهاد جهانی بین المللی با عنوان IAF فعالیت می کند و تمامی AB های معتبر زیر نظر IAF فعالیت می کنند و از قوانین IAF تبعیت می کنند. تعداد زیادی CB نیز زیر نظر هر یک از AB ها فعالیت می کنند چون خود AB که گواهی ایزو و IMS صادر نمی کند و بلکه CB این کار را انجام می دهد اینگونه گواهینامه IMS که به این صورت صادر می شود دارای بالاترین سطح اعتبار هست، دسته دیگر مراجع ، مراجع غیر IAF هستند که CB و ABداخلی هستند و در این بین هم متاسفانه شرکتهایی هستند که قلابی هستند و گواهینامه تقلبی صادر می کنند و شرکتها باید مراقب این مراجع باشند. اما غالبا مراجع IAF گواهینامه IMS صادر نمی کنند زیرا که IMS گواهینامه ندارد و نباید برایش گواهی نامه صادر شود و تنها یک اصطلاح هست و اما به اشتباه میایند و برایش گواهینامه صادر می کنند در صورتی که IMS یک سیستم مدیریت یکپارچه و یک اصطلاح هست که به سازمانی که طراحی و پیاده سازی همزمان سه سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ( حرفه ای ) را به صورت یکپارچه درون مجموعه خودش طراحی و پیاده سازی کند اطلاق می گردد و همین دارا بودن سه استاندارد ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 کافیست اما غالب مراجع غیر IAF برایش گواهینامه صادر می کند و اما حقیقت این است که IMS نیاز به گواهینامه ندارد و ارائه سه ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 برای اثبات داشتن سیستم مدیریت یکپارچه کافیست.

 

فرم درخواست ایزو

 

نحوه صدور گواهینامه IMS

گواهینامه IMS یا همان سه گواهینامه ایزو9001 ، ایزو14001 و ایزو45001 طی چند مرحله انجام می شود و به روشهای مختلف ، اما بهترین روش ممکنه روش ثبت و صدور ایزو توسط سیستم کاران می باشد. در ابتدای کار جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز سیستم کاران تماس می گیرید، اطلاعات کافی را کسب می نمایید و سپس برای شما نامه ای تحت عنوان نامه اعلام قیمت ایزو ارسال خواهد شد که اعلام قیمت از برندهای مختلف که همگی معتبرند و هر کدام از برندها که با شرایط و نیاز شرکت شما متناسب بود انتخاب کنید و در صورت تمایل فرم درخواست ایزو ، برای شما ارسال خواهد گردید که شامل یکسری اطلاعات هست که بایستی به فارسی و لاتین درون فرمی با نام application form درج گردد. فرم در قالب وورد word بوده و بایستی توسط مجموعه متقاضی پر گردد و سپس به مرکز عودت داده شود و گروه هماهنگی فرم را چک می کند و چنانچه اصلاحاتی لازم باشد انجام می دهد و در نهایت دوباره فرم را برای مجموعه متقاضی جهت تایید نهایی ارسال می کند و پس از تایید مجموعه متقاضی ims ، روند مالی باید طی گردد و سپس فایل به دست قسمت اجرایی می رسد و ممیزی انجام می گیرد و در نهایت گواهینامه صادر خواهد شد.

جهت هر گونه سوال در خصوص گواهینامه IMS با مرکز سیستم کاران با شماره 79165 -021 تماس حاصل نموده و از خدمات رایگان مشاوره و راهنمایی استفاده نمایید. کارشناسان مرکز بطور 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.