اخذ گواهینامه ISO – دریافت گواهینامه ایزو

اخذ گواهینامه ISO – دریافت گواهینامه ایزو

کار ایزو چیست؟

ایزو یک انگیزه و هدف است برای محصولات و خدمات و مدیریت سیستمهای هر سازمانی برای اطمینان از ایمنی کیفیت و کارایی تمام فرآیندهای سازمان که توسط قوانین و دستورالعمل‌های ایزو ارزیابی می‌شوند و مشکلات به صورت صحیح و سریع شناسایی می‌گردند و بهبود مستمر در یک سازمان حاکم می‌شود. کار ایزو این است که درک سازمان از نیازهای مشتریان و مصرف کنندگان را بالا می‌برد و جلب رضایت و اعتماد آنها را بیشتر می‌کند و موجب آموزش آسان و بهتر کارکنان و پرسنل می‌شود به همین خاطر توانمندی کارکنان افزایش پیدا می‌کند و توسعه و بهره وری سازمان افزایش پیدا می‌کند. بنابراین به صورت کلی ایزو با اعمال قوانین و دستورالعمل‌های جهانی که از طرف نمایندگان سازمان جهانی تهیه و تدوین شده‌اند بر روی تمام عملکردهای هر سازمان اثر مثبت و موثر را اعمال می کنند و موجب پیشرفت و توسعه پایدار یک سازمان با هر نوع حرفه ای و شغلی می شوند.

 

فرآیند صدور گواهینامه ایزو

ابتدا باید سازمان متقاضی با مرکز مشاوره ایزو تماس برقرار نماید و با تکمیل فرم ثبت‌نام ایزو با مرکز مشاوره یک قرارداد ببندد و کلیه حقوق و تعهدات بین طرفین به توافق برسد. در این فرم مشخصات مدیر عامل شرکت طراحی شده است و هم هزینه گواهینامه‌ها و اسم مراجع صدور گواهینامه ایزو و همچنین نام گواهینامه ایزو مورد نظر سازمان مشخص گردیده است همچنین در این نامه قید شده است که متقاضیان گواهی ایزو باید بعد از دریافت گواهینامه برای اینکه ارزش و اعتبار گواهینامه‌ای که دریافت می‌کنند ساقط نشود هر سال یک ممیزی مراقبتی انجام دهند. اعتبار گواهینامه‌های ایزو سه ساله می‌باشد ولی به شرط تمدید سالیانه در مرحله بعد باید نوع گواهینامه ایزو را انتخاب کنند و با توجه به اهداف سازمان نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو مشخص می‌شود، در مرحله بعدی باید مستندات لازم را تهیه نمود از اینجا به بعد مراحل فرآیند صدور دو قسمت می‌شود اگر مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو مراجع خصوصی باشد سازمان متقاضی نیاز به پیاده‌سازی واقعی استانداردهای ایزو ندارد و به راحتی گواهینامه ایزو ولی بدون اعتبار بین المللی برایش صادر می‌شود. اگر مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو بین المللی باشد باید مرحله پیاده‌سازی مستندات انجام شود و حتماً مرحله ممیزی داخلی و ممیزی نهایی باید انجام پذیرد تا با تایید بازرس مرجع صادرکننده ثبت و صدور گواهینامه ایزو انجام شود.

 

ملزومات و استانداردهای گواهینامه ایزو

استانداردها و الزامات سازمان ایزو در مورد استانداردهای مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ برای کمک به کار موثرتر و کاهش شکست محصول و استانداردهای مدیریت زیست محیطی ایزو ۱۴۰۰۱ برای کمک به کاهش اثرات زیست محیطی و کاهش ضایعات و پایداری بیشتر و استانداردهای بهداشتی و ایمنی با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایزو ۴۵۰۰۱ برای کمک به کاهش حوادث در محل کار و همچنین استاندارد های دیگری نیز در مورد ایمنی مواد غذایی و در مورد صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و در مورد صنعت خودروسازی و غیره تدوین شده‌اند.

 

دلایل دریافت گواهینامه ایزو

شرکت در مناقصات و حضور موفق در میان رقبا

بالا بردن کیفیت محصولات و تولیدات و خدمات

طراحی و اجرای قوانین و دستورالعمل‌های سازمان جهانی ایزو

جهت برند سازی و تبلیغات گسترده‌تر

بازاریابی گسترده‌تر و مؤثرتر

جلب رضایت و اعتماد مشتریان و مصرف کنندگان

حضور در لیست تأمین کنندگان مجاز ( Vendor List )

تجارت و صادرات محصولات و تولیدات

 

 

فرم درخواست ایزو

 

مشاوره ایزو

سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در هر حرفه و کسب و کاری هنگامی که قصد دارند جریان دریافت گواهینامه ایزو را به راه اندازند اگر صفر تا صد کار را با گرفتن مشاوره انجام دهند مسلما کار اخذ گواهینامه را به نحو مطلوب‌تر و سریع‌تری پیش می‌برند. یک‌ مشاوره خوب و کاربردی می‌تواند با تنظیم عملکردهای سازمان طراحی و اجرای قوانین و دستورالعمل‌‌های ایزو را در کمترین زمان و مناسبترین هزینه به انجام برساند. مرکز مشاوره سیستم کاران یکی از بزرگترین و با تجربه ترین مراکز مشاوره ایزو می‌باشد که‌ توانسته است نمرات درخشانی را در کارنامه کاری خود داشته باشد. مرکز مشاوره سیستم کاران عضو رسمی کمیته فنی متناظر تدوین استانداردهای بین‌المللی ایزو سازمان ملی استاندارد می‌باشد. برند تأیید و ثبت شده در حوزه ثبت و صدور گواهینامه‌های ملی و بین‌المللی توسط قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران و مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت نماد اعتماد الکترونیکی را دارد.

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید