چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

چگونه و چطور گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟ از کجا گواهینامه ایزو بگیرم؟ برای اخذ گواهینامه ایزو از کجا شروع کنم؟ مراجع صادر کننده ایزو کدامند؟ روند دریافت گواهینامه ایزو ISO به چه شکل هست؟ چجوری باید گواهینامه ایزو بگیرم؟ گواهینامه ایزو چیه و به چه دردی میخوره؟ و بسیاری سوالات دیگر که برای متقاضیان اخذ و دریافت گواهینامه ایزو پیش میاید.

اصولا شرکتها اصلا از ماهیت ایزو و گواهینامه ایزو اطلاعی ندارند و نمی دانند گواهینامه ایزو و ایزو چیست؟ تعداد اندکی ممکنست از این دو مقوله اطلاع داشته باشند و درباره این دو عبارت، آگاهی اندکی داشته باشند غالبا یا اطلاعی ندارند و یا اطلاعاتشان در حد شنیدن این دو عبارت از رسانه ها هست و اینکه ایزو یک استاندارد هست و در نهایت شاید لوگو و نشان آنها را بر روی بسته های مختلف خوراکی و آرایشی و بهداشتی دیده باشند. به همین جهت برای درک چگونگی اخذ گواهینامه ایزو بهترست از صفر و از تعریف گواهینامه ایزو ISO شروع کرد.

 

گواهینامه ایزو ISO چیست؟

گواهینامه ایزو یکی از انواع گواهی نامه هایی هست که مورد نیاز تمامی شرکتها با هر نوع فعالیتی هست و کلیه ی سازمانها با هر گونه حوزه فعالیت و زمینه کاری نیازمند اخذ گواهینامه ایزو هستند که یکسری از آنها گواهینامه های ایزو عمومی هستند که برای تمام سازمانها ثمر بخشی دارد مثل ایزو 9001 ISO 9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو 14001 ISO 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ، ایزو 45001 ISO 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای که بسیار مهم هستند و تمامی شرکتها فرای زمینه فعالیت خود به این گواهینامه ها نیاز دارند. اخذ همزمان سه گواهینامه ایزو9001 ، گواهینامه ایزو14001 و گواهینامه ایزو45001 باعث ایجاد یک سیستم مدیریت یکپارچه در سازمان می شود که اصطلاحا بهش IMS گفته می شود.

 

از کجا گواهینامه ایزو بگیرم؟

گواهینامه ایزو را از کجا باید بگیرم؟ مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو به طور کل دو گروه می شوند و اما آنچه درباره این پرسش مهم هست، تفسیر سه اصطلاح AB و CB و IAF هست. اول از راس این پروسه مراجع اخذ ایزو شروع می کنیم که IAF هست و IAF نهاد بین المللی اعتبار دهندگان هست که تنها نهادی هست که توسط سازمان جهانی ایزو جهت گواهینامه ایزو معتبر می باشد و می تواند در این زمینه فعالیت کند. تمامی کشورها درون IAF اعضایی دارند و تمامی کشورها درون سازمان جهانی ایزو فعالیت دارند. نمایندگان هر کشور درون نهاد IAF ، AB ها هستند که نهادهای اعتبار دهنده به مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو هستند،  CB ها مراجع صادر کننده ایزو هستند که از AB اعتبار می گیرند و تحت نظر هر AB تعداد زیادی CB فعالیت می کنند که گواهی ایزو صادر می کنند این اساسی ترین روش صدور گواهینامه ایزو هست و گواهی ایزو صادره اینچنینی دارای اعتبار بین المللی هست و در سطح جهانی دارای اعتبار می باشد و از لحاظ زمان و هزینه و نحوه صدور قطعا با مراجعی که IAF نیستند متفاوت هست و هم زمان و هزینه بیشتری صرف صدور چنین گواهینامه ای می شود که دارای اعتبار جهانی IAF هست و هم نحوه صدور چنین گواهینامه ای با سختگیری بیشتری انجام می شود و مراحل باید یک به یک با دقت طی بشود. پیاده سازی و ممیزی دقیق صورت می گیرد و عدم انطباقها می بایست رفع شود ولی در مراجعی که داخلی هستند و یعنی CB و AB داخلی هستند و IAF در اونها دخالتی نداره، گواهینامه ایزو طی زمان کمتر با هزینه پایینتری صورت می گیرد و آسانتر صادر می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اینکه چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیرید با مرکز تماس بگیرید.

 

فرم درخواست ایزو

 

اخذ گواهینامه ایزو با سیستم کاران

دریافت گواهینامه ایزو ISO اصلا کار سخت و مشکلی نیست و برای گرفتن گواهی نامه ایزو مناسب با نیاز خودتان تنها کافی هست که با مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران که سالهای سال هست که در خصوص مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو فعالیت دارد، تماس برقرار کنید. این مرکز از قدیمی ترین و باسابقه ترین مراکز مشاوره و ثبت و صدور ایزو محسوب می شود. پس با ما با مرکز سیستم کاران تماس حاصل نمایید و در سریع ترین فرصت ممکنه و با کمترین هزینه به گواهی نامه ایزو مورد نظر خود دست یابید. به جهت اطلاع از خدمات دیگر مرکز و صدور دیگر انواع گواهینامه های ایزو آموزشی و شرکتی و انواع دیگر گواهیهای ملی و بین المللی با ما تماس بگیرید.

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.