گواهینامه ایزو 9001 | نحوه دریافت گواهینامه ISO 9001

گواهینامه ایزو 9001 | نحوه دریافت گواهینامه ISO 9001

ISO 9001 چیست؟

ISO 9001 استاندارد بین المللی شناخته شده برای سیستم های مدیریت کیفیت (QMS) است. این استاندارد پرکاربردترین استاندارد QMS در جهان است که بیش از 1.1 میلیون گواهینامه برای سازمان ها در 178 کشور صادر شده است.

ISO 9001 چارچوب و مجموعه‌ای از اصول را ارائه می‌کند که رویکرد عقل سلیم را برای مدیریت سازمان شما تضمین می‌کند تا رضایت مشتریان و سایر ذینفعان را به طور مداوم جلب کند. به عبارت ساده، گواهینامه ایزو 9001 مبنایی را برای فرآیندهای مؤثر و افراد مؤثر برای ارائه محصول یا خدمات مؤثر هر چند وقت یکبار فراهم می کند.

کلید هر کسب و کار موفق، کنترل کیفیت قوی است. اگر می‌خواهید عملیات شما پیشرفت کند، مشتریان بالقوه شما باید مطمئن باشند که کالاها یا خدماتی که ارائه می‌دهید مطابق با استانداردهای مورد انتظار یا فراتر از آن هستند. ISO 9001 راهی سریع و آسان برای مصرف کنندگان بالقوه است تا ببینند آیا شرکت شما زمان و تلاش خود را صرف کرده است تا مطمئن شود محصول یا خدمات شما بهترین است.

استاندارد از ساختار مشترک ارائه شده توسط Annex SL پیروی می کند. ISO 9001:2015 با سایر سیستم های مدیریتی مانند ISO 14001 سازگارتر است و یکپارچه سازی سیستم های مدیریت را موثرتر و کارآمدتر می کند.

ISO 9001 شاهد افزایش 3.5 درصدی گواهینامه های جهانی در سال 2020 بوده است که نشان دهنده رشد و اهمیت گواهینامه معتبر ایزو در زمانهای اخیر است. آمار مستقیم از جدیدترین بررسی ISO .

آیا به دنبال پیاده سازی سیستم مدیریت ISO 9001 هستید؟ مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ نگاهی به راهنمای پیاده سازی ایزو 9001 ما در اینجا بیاندازید.

به شما کمک می کند:

رضایت مشتری

بهبود فرایند

بهبود محصول

پیش صلاحیت و درخواست برای نقل قول

کارایی عملیاتی

ممیزی داخلی

مدیریت ریسک

 آموزش و شایستگی

نام تجاری و شهرت.

یکی از مزایای گواهینامه ISO 9001 این است که یک چارچوب انعطاف پذیر است. این به یک مصرف کننده بالقوه نمی گوید که یکی از راه های اداره یک تجارت بهتر از هر راه دیگری است. در عوض، گواهی تأیید می کند که یک کسب و کار خاص با استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 مطابقت دارد. همچنین تأیید می کند که روش آنها برای تولید یک محصول یا ارائه خدمات به گونه ای طراحی شده است که از یک نتیجه با کیفیت بالا برای مشتری اطمینان حاصل کند.

ISO 9001 استانداردهای بین المللی را برای شرکت هایی تعیین می کند که به دنبال راه هایی برای برآوردن یا فراتر رفتن از معیارهای کنترل کیفیت هستند. در عین حال، به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند بین شرکت‌ها تمایز قائل شوند و به آن‌ها اجازه می‌دهد هنگام انتخاب فروشنده، انتخاب‌های آگاهانه داشته باشند. این کار را با شناسایی بهترین شیوه ها برای هر صنعت، استانداردسازی آن شیوه ها و ترویج پایبندی به آن شیوه ها انجام می دهد.

 

مزایای اخذ ایزو 9001 

مزایای گواهینامه ISO 9001

رضایت مشتری

محصولاتی را ارائه دهید که به طور مداوم نیازهای مشتری را برآورده می کند و خدماتی قابل اعتماد و قابل اعتماد است.

 

کاهش هزینه های عملیاتی

بهبود مستمر فرآیندها و در نتیجه کارایی عملیاتی به معنای صرفه جویی در پول است.

 

بهبود روابط با ذینفعان

درک سازمان خود را با کارکنان، مشتریان و تامین کنندگان بهبود بخشید.

 

الزامات قانونی

بدانید که چگونه الزامات قانونی و مقرراتی بر سازمان شما و مشتریان آن تأثیر می گذارد.

 

بهبود مدیریت ریسک

سازگاری و قابلیت ردیابی بیشتر محصولات و خدمات به این معنی است که اجتناب و اصلاح مشکلات آسان تر است.

 

مدارک تجاری اثبات شده

راستی‌آزمایی مستقل در برابر یک استاندارد صنعتی شناخته‌شده در سطح جهانی، گویای این موضوع است.

 

توانایی برنده شدن در تجارت بیشتر

مشخصات تدارکات اغلب به گواهی به عنوان یک شرط برای عرضه نیاز دارند، بنابراین صدور گواهینامه درها را باز می کند.

 

ایزو 9001

آیا گواهینامه ISO 9001 برای من مناسب است؟

هر سازمانی می تواند از دستیابی به گواهینامه ISO 9001 و اجرای ISO 9001:2015 بهره مند شود زیرا الزامات آن بر اساس اصول مدیریت جهانی است:

تمرکز بر مشتری

رهبری

مشارکت مردم

رویکرد فرآیندی

بهبود

تصمیم گیری مبتنی بر شواهد

مدیریت روابط

 

چرا باید گواهی ISO 9001 را دریافت کرد؟

ساختار Annex SL زبان مشترکی را بین سیستم های مدیریت ISO ارائه می دهد که مسیر صدور گواهینامه های مرتبط با انطباق را ساده می کند.

تمرکز بر ریسک، زمینه‌های مورد توجه را از قبل شناسایی می‌کند و به شما امکان می‌دهد منابع را در جایی که بیشتر مورد نیاز است تخصیص دهید.

نیاز رهبری، مدیریت سطح بالا را درگیر می کند و تضمین کیفیت را بیشتر با اهداف کلی کسب و کار منطبق می کند.

ارزیابی عملکرد و مؤلفه‌های خودگردانی می‌تواند نوآوری را تقویت کند و ارزش افزایش‌یافته را برای ذینفعان ارائه دهد.

تاکید بر زمینه سازمانی به مدیریت کیفیت از منظر تصویر بزرگ می نگرد.

 

فرم درخواست ایزو

 

مراحل صدور گواهینامه

مرحله اول صدور گواهی نامه ایزو 9001

   فرم درخواست قیمت را تکمیل کنید تا بتوانیم شرکت و الزامات شما را درک کنیم. می توانید این کار را با تکمیل نقل قول سریع آنلاین یا فرم درخواست قیمت آنلاین رسمی انجام دهید. ما از این اطلاعات برای تعیین دقیق محدوده ارزیابی شما و ارائه یک پیشنهاد برای صدور گواهینامه استفاده خواهیم کرد.

 

مرحله دوم صدور گواهینامه ISO 9001

   هنگامی که با پیشنهاد خود موافقت کردید، برای رزرو ارزیابی خود با یک ارزیاب NQA با شما تماس خواهیم گرفت. این ارزیابی شامل دو بازدید اجباری است که حسابرسی گواهی اولیه را تشکیل می دهد. لطفاً توجه داشته باشید که باید بتوانید نشان دهید که سیستم مدیریتی شما برای حداقل سه ماه کاملاً عملیاتی بوده و تحت بازنگری مدیریت و چرخه کامل ممیزی داخلی قرار گرفته است.

  

مرحله سوم صدور گواهی ایزو 9001

   پس از یک ممیزی موفق دو مرحله ای، تصمیم صدور گواهینامه ایزو گرفته می شود و در صورت مثبت بودن، گواهی استاندارد مورد نیاز توسط NQA صادر می شود. شما یک نسخه سخت و نرم افزار گواهی را دریافت خواهید کرد. گواهینامه به مدت سه سال معتبر است و از طریق یک برنامه ممیزی نظارتی سالانه و یک ممیزی تأیید مجدد سه ساله حفظ می شود.