چجوری گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

چجوری گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

چجوری گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟ از کجا گواهی ایزو بگیرم؟ چطوری گواهینامه ایزو بگیریم؟ چگونه و از کجا گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟ چطور ایزو بگیریم؟ چطور ایزو بگیرم؟ صفر تا صد اخذ گواهینامه ایزو ISO چطور هست؟ سیر تا پیاز مراحل اخذ گواهینامه ایزو ISO به چه شکل هست؟

نحوه دریافت گواهینامه ایزو و اینکه چطور می توانم گواهینامه ایزو بگیرم ، دغدغه بسیاری از شرکتهای متقاضی اخذ و دریافت گواهینامه ایزو هست که ذهن آنها را به خود مشغول کرده است و در خصوص اخذ گواهینامه ایزو ISO با سوالات و دغدغه های بسیاری روبرو خواهند شد و اینکه گواهینامه ایزو چیه و چطوری باید گواهینامه ایزو بگیریم ، مهمترین دغدغه های آنها به شمار میاید.

 

گواهینامه ایزو ISO چیست؟

گواهینامه ایزو ISO از جمله گواهینامه های مهمی هست که شرکتها و سازمانها و نهادها بنابر دلایل مختلف و متعددی آن را دریافت می کنند و به دنبال گرفتن آن هستند. اهدافی از جمله دریافت گواهینامه ایزو ISO برای مناقصات ، اخذ گواهینامه ایزو ISO برای صادرات ، گرفتن گواهینامه ایزو برای مطرح شدن در بازارهای داخلی و بین المللی ، دریافت گواهینامه ISO برای تبلیغات و برند سازی ، دریافت ایزو برای رقابت با رقبای همکار ، گرفتن گواهینامه های ایزو به منظور پیاده سازی واقعی ایزو ، اخذ ISO برای رقابت در بازارهای داخلی و خارجی و بسیاری اهداف سری دیگر که به خود سازمانها مربوط می شود که هدفشان از دریافت گواهی نامه ایزو ISO چیه، به هر حال می توان گفت گواهینامه ایزو پر مصرف ترین و مهمترین گواهی نامه ای هست که شرکتها را تایید می کند و نشانگر استاندارد بودن آنهاست و حتی توی مناقصات و توی صادرات مهمترین گواهی نامه و عمومی ترین گواهینامه ای هست که درخواست خواهد شد. گواهینامه های ایزو ISO نشانه استاندارد بودن فرآیندها و فعالیتهای یک سازمان و مجموعه است که دارای یک مشخصه چهار تا پنج رقمی هستند که آنها را از هم متمایز می کند و تفاوت میان استانداردها همین مشخصه و کد می باشد و هر گواهینامه و هر استانداردی برای خودش کدی دارد و تعداد این استانداردها خیلی زیاد هست و اما معروفترین و مهمترین استانداردهای ایزو را می توان در سه گواهینامه زیر تعریف کرد:

 

گواهینامه ISO 9001 ایزو 9001

ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت مهمترین و اصلی ترین و عمومی ترین گواهینامه می باشد که به شرکتها توصیه می گردد. ایزو 9001 به عنوان اولین استانداردی هست که به شرکتها توصیه می گردد دریافت کنند و حتی چنانچه شرکتی با هر فعالیتی قصد گرفتن یک گواهی را داشته باشد بهش توصیه می شود که گواهینامه 9001 را بگیرد زیرا این استانداردها به نوعی مادر کلیه استانداردهای ایزو محسوب میشود که تا حد زیادی الزامات تعریف شده استانداردهای دیگر را در خود دارد و در سطح کیفی سازمانها تاثیر بسیاری دارد.

 

گواهینامه ISO 14001 ایزو 14001

ایزو14001 سیستم مدیریت محیط زیست یکی دیگر از انواع گواهینامه های ایزو هست که بسیار معروف هست و برای تمامی سازمانها توصیه می شود. ISO14001 الزامات زیست محیطی را برای شرکتها بیان می کند و راهکارهایی که به کمک آن ضمن فعالیت و در راستای فعالیتهایشان به محیط زیست آسیبی وارد نشود و منابع طبیعی برای نسل آینده حفظ بشوند. سازمانی که می آید و ایزو 14001 را در سازمان خود طراحی و پیاده سازی می کند القا کننده فرآیندهای سالم در راستای استاندارد 14001 هست و این امر که فعالیتی که انجام می دهد آب و هوا و خاک و محیط پیرامونش را مورد آلودگی قرار نمی دهد.

 

گواهینامه ISO 45001 ایزو 45001

ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای از دیگر گواهی نامه های مهم عمومی مورد نیاز کل شرکتها با هر فعالیتی هست که غالبا در کنار ایزو 14001 جهت اخذ توصیه می شوند و غالبا نیز با هم طراحی و پیاده سازی و دریافت می شوند. طراحی و پیاده سازی گواهینامه ایزو 45001 بسیار برای شرکتها ثمر بخشی دارد زیرا ضمن اینکه خطرات احتمالی جانی و خسارات مالی را کاهش چشمگیری می دهد، کارکنان مجموعه ای که استاندارد 45001 را طراحی و پیاده سازی کرده اند از این حیث که امنیت جانی دارند با روحیه و انگیزه بالایی کار می کنند و با توجه به اینکه نیروی انسانی فعال مهمترین رکن یک سازمان هست، در میان رقبا قد علم می کنند و به بهره وری چشمگیری می رسند.

نکته مهم: طراحی و پیاده سازی سه استاندارد ایزو 9001 ، ایزو 14001 و ایزو 45001 در کنار یکدیگر تشکیل یک سیستم مدیریت یکپارچه را می دهد که اصطلاحا به آن IMS گفته می شود و وقتی به شرکتی گفته می شود که IMS ارائه بدهند منظورشان همین سه استاندارد ISO 9001 ، ISO 14001 و ISO 45001 هست

گروه دیگر استانداردها ، که با توجه به زمینه فعالیت شرکتها برایشان تعریف و تعیین می گردد، استاندارد های تخصصی هستند که مختص یک حرفه خاص هستند: مثلا ایزو 22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی ، ایزو 29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، ایزو 27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات و بسیاری استانداردهای تخصصی که به علت تعدد زیاد نمی توان آنها را نام برد.

 

چطور گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟

نحوه دریافت و چگونگی اخذ گواهینامه ایزو مهمترین دغدغه ای هست که بعد از شناخت گواهی ایزو برای شرکتها پیش خواهد آمد که حالا چجوری گواهینامه ایزو بگیرن و چیکار کنن؟ اخذ گواهینامه ایزو پروسه سنگینی نیست و اما ممکنست شرکتهایی که غالبا از طریق گوگل ، سازمانها برای گرفتن گواهینامه ایزو سرچ می کنند برای گرفتن هزینه های اضافی ، این پروسه را سخت جلوه بدهند و به شرکتها پیشنهاد کنند که آنها صفر تا صد کار اخذ ایزو را برایشان انجام می دهند و در عوض ازشان هزینه های هنگفتی می گیرند اما سیستم کاران برعکس بسیاری از سازمانهای دیگر به عنوان یک مرکز عام المنفعه تمامی اطلاعات را صادقانه در اختیار متقاضیان دریافت گواهینامه ISO قرار می دهند و با کمترین هزینه و کمترین زمان به گواهینامه ایزو خود برسند. تمامی مراحل به صورت کاملا غیر حضوری و آنلاین صورت می گیرد. بعد از کسب اطلاعات کافی ، در ابتدا نامه اعلام قیمت ایزو ، در اختیار متقاضیان قرار داده خواهد شد و سپس بعد از انتخاب مرجع صادر کننده ایزو ، فرم درخواست ایزو برای متقاضیان ارسال می گردد که اطلاعات داخل آن را تا قست مالی پر می کنند و به مرکز دوباره عودت خواهند داد و چنانچه اصلاحاتی لازم بود دوباره انجام خواهد شد و در نهایت فرم پس از تایید نهایی به بخش اجرایی جهت اقدامات لازم سپرده خواهد شد و بعد از انجام مراحل مالی در بخش اجرایی ، گواهینامه ایزو ثبت و صدور خواهد شد.

 

فرم درخواست ایزو

 

مرکز سیستم کاران یکی از اولین و بزرگترین مراکزی هست که در خصوص مشاوره و ثبت و صدور گواهینامه ایزو با وجود مشاورین خبره به صورت 24 ساعته در خدمت متقاضیان محترم می باشد. تمامی خدمات مشاوره مرکز سیستم کاران رایگان بوده و تنها با یک تماس اطلاعات لازمه را درخصوص اخذ انواع گواهینامه های ایزو از مراجع معتبر ملی و بین المللی را دریافت کرده و در اولین فرصت و با کمترین هزینه به گواهی ایزو خود برسید.

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.